Kutsal emanetler – Sancak – Ekim Bey – İslamın gerçek sembolü

Efendimizin sancağını gören oldu mu? Bileniniz var mı? Topkapı sarayında “Sancağı Şerif”, bir Etüd edelim lütfen. Yani sizler web search ediniz. Bulursanız bir link ltf.

Bir hüpleteyim bu arada…

[] http://static.panoramio.com/photos/large/8190456.jpg

[] http://samil.ihya.org/ansiklopedi/sancak-i-serif.html

[] http://web.archive.org/web/20031117035100/http://www.kultur.gov.tr/portal/arkeoloji_tr.asp?belgeno=3746

[] http://web.archive.org/web/20101015080314/http://www.amasyamuftulugu.gov.tr/Sayfalar/Dini%20Bilgiler/kutsal%20emanetler.html

Sancak yok! Bunun anlamı nedir?

<> www.murathanhat.com da şöyle bir bilgi var: Yavuz Sultan Selim, 1517’de Mısır’ı fethederek halife ünvanını aldığında, Mukaddes Emanetler de Osmanlı Devletine intikal etmiştir. Mısır’dan getirilen ve Suriye, Filistin ve İran’dan toplanan diğer emanetler ve teberrukat eşyası önce iç hazineye kondu, sonra Hasodaya alındı… Mukaddes Emanetler arasında Peygamberimiz (s.a.s.)’e ait hatıralar şunlardır: 1. Hırka-i Saadet (Peygamberimizin Ka’b Bin Züheyr’e hediye ettiği hırka). 2. Seyf-i Nebevi (Peygamberimizin Kılıçları). 3. Name-i Saadet (Peygamberimizin Mektub-u Şerifi). 4.Mühr-ü Saadet. 5. Dendan-ı Saadet (Peygamberimizin Mübarek Dişi). 6. Lihye-i Saadet (Peygamberimizin Sakal-ı Şerifleri). 7. Nakş-ı Kadem-i Şerif. 8. Sancak-ı Şerif. 9. Teyemmüm Taşı

Sancak nerede candaş? (Sancaktar Eyüp Sultan) O EKİM BEY’de! Oldum olası Ekim Bey’de ve tam bir Yin-Yang sembolü benzerinde, sol üst köşede de “Uranus”un simgesi var. Sancaktaki sembolü AY sandılar. Hilal yoktu, birbirine bakan Hunnes-Künnes sembolü vardı.

Ay palavradır, Ay tapınmaktır. Ay’a secde etti İbrahim atamız! Bin pişman oldu! Ama biz pişman olmuyoruz halen! AY’a tapıyoruz, eski dinler gibi…

İslam simgesi ay ile anlatılıyor. Ay/Hilal nedir? Bir gezegenin, bir kısmının GÜNEŞ ile aydınlanması…

Yani biz GÜNEŞ’e de tapıyoruz. Güneş nedir >>>>>>>>>>>>>>>>>>> YILDIZ! Biz yıldıza da tapıyoruz. Tıpkı gafletteki İbrahim atamız gibi. Ama o bu üç secde ettiği şeye LANET etti! Biz ise lanet edilene tapıyoruz.

<> Ay’ın bir sembol olması put olması anlamına gelmez ki, hans

Bayrağımızda olabilir. Ama İslam sembolünde asla olamaz! Bizim sembolümüz bile YANLIŞ! Yahudilerin david yıldızı, hristiyanların Salip’i var. Onlar hiç değilse gerçekçi -yanlış takıntı olsa bile-, bizimkinde o şahsiyet bile yok! AY’a (Hilal içindeki YILDIZ olan GÜNEŞ’e) neden tapayım?

İşte bunun için BİZİM KARASANCAĞIMIZ ÇOOOOOOOK AŞIRI ÖNEMLİ! Grubumuzun Yahoo’daki sembolü! İki doğu ve iki batının RABBİ olan ALLAH’ın sembolü! Üstelik Kufi/Nebati biçiminde dizayn ettim. Tıpatıp Levhi Mahfuz’daki gibi…

Suudiler ise Zülkarneyn sembolünü (Şi’ra=Uranüs bağlamında) İKİ KILIÇ haline getirdiler. BARIŞ dininde kılıç sembolünün NE İŞİ VAR?

Karasancağın/siyahbayrağımızın değerini ÇOK İYİ BİLİNİZ! Misak’ın ve 3M’nin elinde yükselecektir o! Rahman suresindeki gibi >>> İKİ DOĞU ve İKİ BATI’NIN RABBİ sembolüdür o! O dört rengin değerini de biliniz, çünkü WEMB renkleridir onlar…

Efendimizin sakalı, makalı, ayak izi, süslü kılıçları, mektubu vb. hep yalandır. Öyle bir şey yoktur! Osman Kur’an’ının DOSDOĞRU olması için, İNİŞ sırasına göre yazılı olması gerekir. Bizans mektubunun doğru olması için, Kufi karakterli Nıbti alfabesi üzerine olması gerekir. Daha S ve Ş (Sin ve şın) harflerini ayırt etmeden nasıl mektup yazarsınız? Bunu Bizanslı NASIL okuyacak?

İşte sizlere MUKADDES EMANETLER palavraları. Topkapı sarayı Turizminden ibaret palavralar!

Spil dağındaki ağlayan NİOBE kayası gibi… Niobe’yi Zeus taşlaştırmış! Ne farkı var şimdi?

Mesaj yerine ulaştı mı? Aydınlık ve düşünen berrak beyinlere mesaj ulaştı mı?

<> Allah razı olsun

<> evet hocam

[] http://web.archive.org/web/20031002052843/http://www.arastirma.org/index.php/article/view/134/1/11

Tşk. “Kutsal Emanetlerle Aynı Şehirde Bulunması” LİNK’in başlığını okur musunuz, çok ilginç. Sancak orada anlatılıyor. Ama sancak EKİM BEY’de, oldum olası onda!

Ve orada hiç >>> HİLAL falan yok! Hunnes-Künnes+ Şi’ra sembolü var! Siyah üzerinde dört renk (Sarı, kırmızı, mavi, yeşil)

Uranüs yıldızının sembolü ile ilgili bir link verebilir misiniz? (O Camii kubbelerimizde de var)

Bir daha hüpleteyim. Whoop derken oups oldu, yani döktüm, temizledim ve sizi beklettim.

Ben Uranus sembolünü kastettim. Hani Mars’ın erkek; Venüs’ün dişi sembolü olan fontları kastettim. Uranüs’ünki ise SANCAK‘ta üst köşede ve camii kubbelerinin tepelerinde var. (AY BİÇİMİNDE OLMAYANLARI KASTEDİYORUM.)

[] http://orig11.deviantart.net/98a7/f/2009/355/7/3/sailor_uranus_symbol_by_cuteyounglink.png

Evet, bu sembol, fakat onu yan yatırmışlar. Zülkarneyn boynuzları ÜSTE gelecek. Alttaki yuvarlakta da Kore bayrağındaki sembol olacak! (Yin-Yang)

[] http://web.archive.org/web/20030604061534/http://taekwon.8k.com/bayrak.htm Kore bayrağı

[] https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/0a/79/f1/0a79f18c2a4a11c4ec23d26563489ad4.jpg

<> Kazan şekli gibi mi? Uçları dışa doğru kıvrık (ion nizamı gibi).

Sağol candaş, fakat nedense şekli yana yatırmışlar, o dik olmalı. Yuvarlak içinde de Yin-Yang’ı ayıran cenine benzer şeklin dalgalı çizgisi. Gözünüzde canlandırabiliyor musunuz?

[] http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fb/Astrological_Glyphs.svg/275px-Astrological_Glyphs.svg.png

[] http://pstevensfhs.wikispaces.com/file/view/Uranus_symbol.png/55138064/Uranus_symbol.png

[] http://www.verticalpool.com/uranus.jpg

<> “Lir” diye bir çalgı aleti var, hatırlayabildiniz mi?

Evet, Lir’in yapısında ZÜLKARNEYN var.

İnsanlık tarihi boyunca, iki şekil kullanılır:

1. Bayrak

2. Ülkenin amblemi.

Bizde de bayrak ve amblemimiz olan (Subay kokardı) defne dalları içeren ayyıldız gibi. Efendimiz de bu iki olguyu kendi bayrağına vermiştir.

<> İnsan rüyasında o sancağı görüp okşaması lazım.

Ben de gördüm ve okşadım -gerçekten- [candaş]! :)))

Hans von Aiberg, 05/12/2003 (200/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 200 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

2dogu-2bati

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar