Kant Antinomları – Subjektif-Objektif-Omnijektif – Metodoloji – Dabbet – Gelecek dili

Neyse konuya çark edelim:

Soru: Kar tanelerinin Ünik (eşsiz benzersiz) kristalografisi veya konsepti (Format anlamında kullandım).

Bilenden beklemeden önce bilmeye niyet ediniz.

Mesela önce Kur’an’dan araştırır sonra sorardım. “Kur’an’da bulamadım” diyorsanız,

a) Kur’an çelişkiler içermektedir,

b) KUR’AN TASTAMAMDIR. Her şey içinde ve ayrıntılıdır! Siz fark etmemişsinizdir! Eksik Kur’an’da değildir SİZ araştırman’dadır. Öyleyse henüz yanıtı bulamadınız… (Recommanded)

Yanıtınız ikincisi ise, KAR TANELERİ bir neden değil; sonuçtur. Başlangıcını araştırınız. Yani soğuğu… Soğuk nedir? Vücut ısımdan daha düşük derecedir.

Olmadı bu SÜBJEKTİF soğuk tanımıdır. OBJEKTİF soğuk nedir?

<> 0 kelvin?

Evet. Ben 36,5 ila 37 C derece isem bu ILIK (Halim)tır. Bundan yukarısı SICAK; bundan aşağısı SOĞUKTUR. (Bize göreceli=Sübjektif olarak.)

Objektif reel soğuk şudur: Sıfır K(elvin) = suyun donma noktası sıfır 0 Centigrad/celsius derecedir. Yani şu üç kavrama ulaştık:

1. Vücudumuza göre sübjektif soğuk,

2. Dünya çapında suyun donma noktası olan 0 C derece soğuk.

3. Evren çapında soğuk limiti >>>> -273.16 C derece olan sıfır Kelvin.

Birinci madde sübjektif; ikinci şık objektif, fakat üçüncü şık OMNİJEKTİF’dir.

Binom’un şimdi de ANTİNOMUNU bulalım: (Zıttıyla kaimdir herşey)

Sıcaklık nedir? Sıcak nedir? Sübjektif olarak yetişkinlerde (adult person) 42 C ve bebeklerde 44 C üst limitidir. Ama aslında BİGBANG patlama “Esna=while”sı sıcaklığıdır ve sonsuza yakın derecelerdir. (Kur’an’daki adı Sekar’ı etüd ediniz.)

Eğer ÇEVRİM (sonsuz son) yaparsak >>>> sanal (-1 Kelvin derece) bu cehennem sıcaklığının ta kendisidir. Yani yine ÜÇLEDİK:

1. Bizim yüksek ateşten ölmemize kadar olan sübjektif derecelendirme sıcaklıktır.

2. Evrenin en ilk başta yaratıldığı sonsuz sıcaklıklar gerçekte DOĞRU (objektif)tir ama PARAMETRE‘dir.

Sonsuzu nasıl çözdüm?

3. OMNİJEKTİF olarak: En soğuk, 0 Kelvin ise; bundan daha soğuk ve/veya sonsuz sıcak olan -1 Kelvin (-274 C derece) OMNİJEKTİF olarak en en en en en en SICAKTIR!

Bakın parametreyi ortadan kaldırdım. Çünkü ölçüm-içine çektim ve -274 santigrad dedim. Sonsuz kelimesini (objektif) ortadan kaldırıp, yerine OMNİJEKTİF kelimeyi (nome) ve numarayı (nummer) koydum.

Bu sıcaklığı bir ileri götürürseniz, ZEMHERİR denen tüm evrenin donma noktasına ulaşırsınız.

Öyle ki, elektronlar hareket edemez, protona düşer=Nötron oluşur. Nötronlar sıfır yüklü olduklarından birbirini itemez (Elk.Mag. Kuvveti yoktur) bu kuvvet yerine ÇEKİM işbaşına geçer ve nötronlar öylesine sıkışır ki >>> Karanoktacık (Dark Dot/Black point/siyah lezyon) haline gelir.

Bu aşamada fission ve fusion yerine “Corizyon” kuvvet işbaşına geçer ve Dark Dot denen Elif noktaları (aleph/alphaetic) LEZYON oluşur. (Lezyon=Dot of Aleph appearence.)

(Gelecektekilerin kolay anlamaları için sık sık ingilizceye giriyorum, özür.)

Bu anlattıklarımı internette bulamazsınız. İmkansız bu! Ama Hanif omnijektivizm’de temel kural var: imkansızötesine geçmezseniz, MÜMKÜN (possible) olanı bilemezsiniz/bulamazsınız.

Mümkün olan indetermine olan >>>> PROBABİLİTY’dir.

İmkansızın ötesine geçmek ise DETERMİNE >>>>>> POSSİBLE olanı bulmaktır.

O zaman karşınıza yeni bir TERİM çıkacaktır >>>> IMPROBABİLİTY! ()

(Fi de Zeta harfi gibi bir harftir ve Zeta=Sonsuz zaman, T=Tav/Yetinmek gibi) phi harfi de bilinmeyen zaman dışında İF eğer kelimesinin TERSİNDİRİLMESİDİR. Phi! Eğer bunu tersindirseniz İF çıkar >>>> İMPOSSİBLE!

Ben kelimeler üzerinde oynamıyorum -asla-. Şunu anlatmak istiyorum:

GELECEĞİN (NEXT) bulunacak olan (EXTRA) ÖTE (Trans) bilimlerinde (Science) yeni bir kavram keşfedeCEKsiniz >>>> İMPOSSİBABİLİTY.

Dönüp bir daha bakınız. Impossi+Probably ikisi birden var. Yani OMNİJEKTİF yöntemle bulduğumuz DETERMİNANT.

Pekiyi bu ne demek?

Singularity/Tekillik gibi sayıları matematik imkansız bölge denen sayıları -ki tek boyut sayılar-, yani mümkünsüz olanı mümkün kılmak / parametreyi metrik kılmak, paradogmayı dygma kılmak İMPOSSİBABİLİTY. “Mümkünsüzü mümkün kılan” anlamında…

Bu kan gruplarından ÖRNEKSEDİĞİMİZ NOMinal olmayan ANOME (anomali) olan binom ve antinom (paranormalitesiyle birlikte) bir POLYNOME yolu açacaktır.

Poli-nom 8 ile sınırlıdır. Kendileri ve negatifleri toplam 4+4’tür.

Temelde biz DÖRT (quadronom) üzerine giderek, DÖRT KUTUPLULUK denen (İki doğu ve iki batının Rabbi=Dört kutupluluk.) kuadropol açılımını yapacağız.

Yani iki tane ünik (A ve B)den oluşan iki kutupluluğu Dört kutup haline getireceğiz:

O zaman: A ve B ikisinin de yer aldığı bir evren >>>> AB kan grubu, ve tüm ihtimallerin bittiği (%0) evren >>>>>> 0/Sıfır kan grubu.

Şimdi bir de BEŞİNCİ kan grubu var: Omnijecktif olarak %0’dan küçük (limiti Yüzde-ikiyüz ile sınırlı) küçük impossibability ihtimali var.

REEL olarak %0 yani “NONPROBABİLİTY” demektir. Olma ihtimali sıfır DEMEKTİR! Sıfır olan şey ise zaten/zati olamaz! Objektivizm böyle söylüyor! Matematik imkansız tek boyutlu bölgedir sonucu sıfırdır diyor.

İyi de OMNİJEKTİVİZM ne diyor bakalım:

Şimdi biz %0 ile, REEL bir sayıyı (Sıfırdan büyük bir sayıyı) canlandırdık. Yani TABAN LİMİTİ SIFIR olan sayı…

Bunun tersi var: TAVAN limiti %sıfır olan imajiner sayılar! Yani sıfırdan küçük sayılardır. (Tachyon ve nur ile Esir doğası gereği) Hele hele RUH‘un  k a l i l  (minority) sözcüğünün karşılığı olarak…

Soruyu unutmadım: Kar taneleri….. 🙂

Bunun için ikinci etüd konusu var:

2. El Bedii (Unic/unique creator/generator) isminin anlamını anlamak için “Allah’ı S Ü R E K L İ bir  y a r a t ı m  üzerinde görürsünüz” ayetini araştırınız.

Üçüncü olarak, “Herkesin parmak ucunun, retinasının vb. neden ÜNİK olarak tek ve eşsiz olduğuna ilişkin” AYET var Kur’an’da… bunu araştırınız.

Ve bir ek etüd daha: kar (snow), tipi (TP), çiğ (Şebnem), çığ (Avelange, Avalanche), kırağı (işba=Dew Point), Buzul (Eisberg/iceberg, glacier), elmas & pırlanta (ice) FURKANLARINI iyice ayırt ediniz/Farkı farkediniz.

Ve ayrıca, Kar, “SU/Ether/Esir/May”in hangi halidir. (Which state?) (Diğerleri subuharı/ağırsu, bulut/sis, buz/su, çiğ/kırağı, çığ/çiğ)

Bunlardan sonra SORUNUN yanıtına girebilirim. Şu ana kadar sorunun YÖNTEM ve YORDAM analizini yaptık.

Hans von Aiberg, 07/01/2004 (212/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 212 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

212-05-zero-kelvin

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar