Cennet – Lanetli ağaç – Nefs terbiyesi – Zakkum – Tuğba ağacı – Cennette yaşam

Lanetli ağacın yaptıkları anlatmakla bitmez! Sadece bir özelliğini anlattım.

Kalu Bela surborusunun İÇİDİR. (Allah Rahmi) Orada kar taneleri gibi RUH(lar) idik. 11 boyutlu yaşayan…

Orada 11 boyutlu olmayan tek şey AÇLIK AĞACIYDI!

Allah, bizi sınarken, sürekli besliyordu o sözü edilen ağaçtan… SON OLARAK o ağacı yani besini yasaklayınca, nefsimiz YENİLDİ ve “Tamam be yaw, benim Rabbimsin, haydi bana ağaçtan besin ver” diyen küstah nefsimiz, Ebu Süfyan’ın sözünü söylemişti: “Eslemna!”. Yani SELAMET istememiş, “Teslim oldum” demiştir. Düşmanına yenilen biri gibi…

O ağaç, biri Sidreye diğeri cehenneme Zakkum olmak üzere BİTİŞİK kondu. Yani ağacın kendisi Sidretül Münteha’da biter -ki bu kutsal yanıdır-, Mel’un yanı ise Zakkum ağacıdır.

(Zakkum ile ilgili ayet lütfen.)

<> Saffat/62-67: Şimdi ziyafet olarak, cennet ehli için anılan bu nimetler mi daha hayırlı, yoksa zakkum ağacı mı? – Biz onu zalimler için bir fitne kılmışızdır. – Zira o, cehennemin dibinde bitip yetişen bir ağaçtır. – Tomurcukları sanki şeytanların başları gibidir. – Cehennemlikler ondan yerler ve karınlarını ondan doldururlar – Sonra zakkum yemeğinin üzerine onlar için, kaynar su karıştırılmış bir içki vardır.

<> Duhan-43-46: Şüphesiz zakkum ağacı – Günahkarların yemeğidir. – O pota gibi karınlarda kaynar. – O, kızgın bir sıvının kaynaması gibidir.

Başka ayetler var mı? (Zakkum konulu)

<> Vakıa-52-56: Elbette bir ağaçtan, zakkum ağacından yiyeceksiniz. – Karınlarınızı onunla doldurursunuz – Üstüne de kaynar su içersiniz – Susuzluk illetine tutulmuş kanmak bilmeyen develerin içişi gibi içersiniz – İşte ceza gününde onların konuklukları (ağırlanışları) böyledir.

Dikkat ediniz ki, cehennemde ebedi kalan bile illa ki BESLENECEK!

Zakkum, cehennemin dibinden çıkar. Yani cehennem yerçekimine bağımlıdır. Oysa Tuğba ağacı ARŞ’tan yere doğru açılmıştır.

Cennetlikler bunların enfes yiyeceklerini alttan toplarlar, demek ki Cennet’te ÇEKİM ters. Yani yere sağlam basıyorsunuz AMA, dilerseniz yükselip uçabiliyorsunuz.

Bu bildiğimiz uçmak gibi değil. İpucu olarak, ırmaklar AŞAĞIda ve her yöne (başyukarı da) akıyorlar. Bu yerde bir çekim olduğunu fakat, yükseldikçe bunun sıfıra kadar vardığını gözlemleyebiliyoruz.

Ama şeceretil Mel’une, Tuba ağacı gibi değildir. KÖKÜ YERDEDİR! Kökü yerde olan ağaçlar >>> ZAKKUM serisindendir. TUBA serisinden değillerdir.

(Tuba ile ilgili ayetler lütfen. Tuğba da deniyor)

<> arıyoruz profesör

O zaman Sidretül Münteha’ya bakınız. Aynı şey.

<> Altlarından ırmaklar akan köşkler… Köşkler daha mı yukarıda?

(Çağlayanlar içeride), Eğilip bakmak gerekmiyor, 11 boyutlu olarak tamamını görüyorsunuz. Bakışınız o şeyi 360 derece görüyor. (Oysa 3 boyut körlüğünde tek bir yönden görürsünüz. Adem-Havva da bunu yaşadılar. Gördükleri TEK ŞEY’i de yapraklarla kapatmaya çalıştılar.)

 

<> Necm/14: Son sınır ağacı, Sidretül Münteha yanında. – 15: O ağacın yanındadır sığınılacak bahçe

Sidretül Münteha VARILACAK CENNET’tir. Yani işin GİRİŞİ. Tuğba ağaçları da bundan sonra başlar. Çıkışı ARŞ’tandır.

Sidreye doğru her yere her yönden (11 boyut yönünde her yerden), cennet ehline eşsiz dekor, serinlik, koku, müzik, elbise, yiyecek vb. olarak sarkar. Dileyen onu kendine yöneltir -tıpkı kuşları yemek üzere kendine yönlendirdiği gibi-.

Bunları canlandırmak çok zor. Çünkü Cennet’te hiçbir şey dünyadan bir şeye benzemez! Renk sayısı 7 değil sonsuzdur. Nota sayısı da sonsuzdur, 7 değildir. Gürültü yoktur, her ses bir notadır ve CHORUS’un dilinde şarkılar olur.

Ben ne kadar anlatsam BOŞ, çünkü bu yasalar bildiğimiz evren yasaları değil! İnsanlar TEK bir şeydir. (Hücre, organlar vb. yoktur) Tamamen tek hücrelilerden arındırılmıştır. Tertemizdir -inanılmaz- hiç kirlenmez, bildiğimiz hiçbir organik artık bırakılmaz, tersine her ürettiğiniz şey inanılmaz güzel kokar. Sonsuz koku içinde ÖZEL bambaşka kokular…

Orayı görmedim elbette, ama ayetler böyle diyor. Ben de onları deşifre ediyorum sizlere… Dualarımla sizleri oraya uğurlamak üzere anlatıyorum bunları… Belki ben de affedilir gelirim -randevuya-. Allah affederse… Günde 10 yalan banko söylüyorum, nasıl affedileceğimi de bilmiyorum.

<> amin

<> alt cennettekiler üst cennettekiler birbirlerini nasıl ziyaret ederler??

 

ZİYARET yoktur, sadece 11 boyutlu GÖRÜŞ ile bu mümkün olur. Dileyen cennetlik cehennemdekileri de görür -şükreder-.

Cennet uzayında MESAFE yoktur. Her nokta birbirine bağlıdır. (Paramatematik) Sen annene, en sevdiğin bir arkadaşına, torunlarından birine vb. MESAFESİZ komşusundur. Yeter ki CANIN KİMİ ÇEKİYORSA onu dile, KOMŞU cennet o kişiye ait oluyor o anda…

Bu mekanizmayı anlatmak çok zor. İki nokta arasındaki en kısa mesafe DOĞRU parçası değil, iki noktanın ÜSÜSTE çakışmasıdır.

Bilmem anlatabildim mi, candaş?

<> çok iyi anladım Mutmainlik

İşte MESAFESİZLİĞİN nedeni 11 boyuttur. Yani tıpkı RABBİMİZ gibi şahdamarının İÇİNDEYİZ, herşeye, herkese, her noktaya EŞİT olarak mesafesiz bağlıyız. Ama evrenin yaratılışında 7 saklı boyut yüzünden bunu yapamadık. Yani açılan dört boyut, MESAFE gerektiriyor.

Dünyadaki tüm kentlere uğramak şartıyla EN KISA otoyol nasıl çizilir?

Bu dört boyutlu uzayda imkansız; fakat 11 boyutlu uzayda, tüm kentler uzay yürüyümü ile üstüstedir. Tek bir noktada tüm kentler yer alır. (Süper uzay doğası budur.)

Bütün bunları AYETLER anlatıyor, oradan buluyorum. Yoksa oralara filan gitmedim, bana keşif kapıları da açılmadı -ben evliya mevliya değilim-. Keşfettiren sadece KUR’AN’dır. Kur’an anlatmış, ben dinlemişim hepsi bu.

Hans von Aiberg, 14/01/2004 (214/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 214 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

214-05-tree

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar