Allah – Rahman Rahim – Kulluk – Şeytan Hanifler dışında herkesi yoldan çıkaracak – Allah dini ve uydurulan din

Bakınız, bunlar kayda geçti. Görünüz bakalım arkadaşınız Hans’ı, nasılmış???? Kıymetimi bilin -zaten maksimum biliyorsunuz-.

Neyse yine de ABD’ye istediğim zaman davetliyim. Silicon Walley’de kalmak üzere… NY olsaydı giderdim ([K] orada çünkü). Demek ki gitmeyeceğim.

<> Allah bize senin kıymetini bilme nasip etsin.

Allah sizlerin kıymetini ÇOOOK iyi biliyor candaşlar. Unutmayın. Bir sn gözünüzü kapatın ve Allah burada=Orada=heryerde. Allah şu an sizinle. Rahman+rahim olarak sizinle. İnsan çocuklarını mı daha çok sever; yoksa Allah kullarını mı? Allah kullarını, ötekini sonsuz ile çarpın, o kadar sever!

Onun için “Allah oğul edindi, melekler Allah’ın kızlarıdır” gibi saptırmalara Allah şiddetle yanıt veriyor. Allah’ın çocukları olsaydık -muhabbeti öyle olsaydı- demek ki bizi anne-babamızın sevdiği kadar sevecekti. Bu bir birim ise, Allah kullarını SONSUZ birim seviyor.

Kul’unun zaten babası (Er Rahman) ve zaten annesi (Er Rahim). Kuşkunuz mu var?

<> hayır, asla

Adem’in Havva’nın ve huri’nin ANNESİ BABASI KİMDİ sanıyorsunuz? Rahman ve Rahim olan Allah idi. Adem’in nüfus kağıdı şudur: Baba adı: Rahman. Anne adı: Rahim. Anne ve babası böyle olan birine KUL deniyor! OĞUL değil! Kız evlat değil, ABİD deniyor.

Allah, Adem ve ondan türeyenleri (Havva+Huri) ve onun zürriyetini alemlere  A B İ D E  olarak anıt olarak dikti. Ebedi cennet ile ödüllendirdi.

Derken zalim oyunbozan şeytan devreye girdi: “Benim ayartacağım kullarına ŞEFKAT ETMEYECEKSİN“.

Allah kabul etti: “O zaman bana İslam değil, HANİF kelimesi kapsamında olanlar gelecektir”.

İslam, teslim, eslemna, selim, salim… hepsini bir yana itin,

İslam >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> SELAM >>>>>> BARIŞ.

Bunu ne Taliban, ne 1000 Ladin anlar, ne Hizbullah.

Yetmez! İslam=SELAM SELAM. İki kez İslam, iki kez iman etmek ve iki kez selamlamaktır. İslam budur.

Öteki uygulamalar sadece “ESLEMNA“dır. O kadarıyla Ebu Süfyan bile Müslüman. Ama o müslümansa ben değilim. Kuru müslümanlık bana utanç verir. Ben oyum ki:  H a n i f  MÜSLÜMANIM!  Sen de o’sun! BİZLER BUYUZ!

Müslümanlık sakat bir din, belden aşağısı kesik gibi. Amputee yani… Hanif ise onun tamamı. Her Hanif müslümandır, ama her müslüman Hanif değildir. Bunu asla unutmayalım. Sakata gelmeyelim.

Hans von Aiberg, 06/05/2004 (225/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 225 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

225-02-seytan-vs-hanif

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar