Evrenler – Yuşa – Paranormal – Zaman kayması – Kredisi bitirilen İslam – Ölüm

Görevimiz yazılmamışları yazmak ise devam edelim. Bu konuda sorularınız var mı? Bir çay alıp geliyorum. Sizler KONU ile ilgili sorular sorabilirsiniz.

Unutmayınız başka hiçbir kimse evren tarihi boyunca bu sorularınıza yanıt vermeyecektir. Hep buradan (vaki olan sözden) öğreneceksiniz. Bu fırsatı kaçırmayınız.

<> yevme yeMUTü >>> intikal etirilmek diye açımsamak uygun mudur… “yevme vülide ve yevme yemutü ve yevme yüb’asü hayya” bu kelimelerde çok derin anlamlar var şüphesiz

<> 3-Ali İmran/59: Doğrusu Allah katında İsa’nın durumu adem’in durumu gibidir. Onu topraktan yarattı sonra da ona: “Ol!” dedi. O da hemen oluverdi.

<> Allahın İsa ya extradan kutsal ruhundan üflemeside tekrar geleceğine delil değil mi?

<> 33-Meryem/33: Vesselamü aleyye yevme vülidtü ve yevme emutü ve yevme üb’asü hayya

<> 33-Meryem/15: Selam ona; hem doğduğu gün, hem öleceği gün, hem de diri olarak kaldırılacağı gün!

<> “Fakat hızır bunu yapamaz, yani gidip zamanla oynar, A, B, AB, 0 diye dört tür yuşa falan oluşturur”: YUŞA ile ilgili olan bu bölümü biraz daha açıklayabilir misiniz kaptanım?

<> Kehf(18), 82. ayetteki “ğulameyn yetimeyn” ifadesinin İsà SS ve Muhammed SS ile ilişkisi?

Vaav, her bir sorunuz bir chat konusu, işim iş. Her biri aslında BAŞKA bir konu, ayrı ayrı chat konusu. Ne yapalım şimdi? Birini tutalım ucundan gidelim önce… hangisini?

<b> Yuşa’yı pls

<> [g]’ün sorusundan başlayalım bence kaptanım

Sevgideğr saygıdeğer candaşım canandaşım. Yuşa’yı sen bulana kadar zaten ben bu konuyu derinlikli anlatmıştım. Çok sıkı anlattım çok detaylandırmıştım. YUŞA’n olacak merak etme, olacak söz veriyorum. YUŞA >> YAŞAR. Yani dört durumda yaşar+yaşamaz+yaşamaz+yaşar. SON DURUM geçerli.

<g> Yaşar şu anda evde kaptanım, çok ilginç

<b> gönül [g] sormuştu soruyu kaptanım

Musa’nın öldürdüğü, Hızır’ın öldürdüğü. “Bizi iki kez öldürüp iki kez dirilttin… çıkmaya yol var mı?” ayeti gereği iki kez ölüp iki kez yaşayan, artılar eksileri götürdüğü için öldürülmemiş olan, öldürmemiş olan Yuşa… Bunu anlatmıştım. Sana yansıyanını beklemek zorundasın…

Es-Sa’ate diye bir şifre vardır. O yerine gelecektir (Saat ile ilgili).

Yahya Mavi gözlü. Hızır yeşil gözlü. Yuşa da BAL RENKLİ gözlüdür. Açık bal rengi ela.

Başka bir şey söylemeye mezun değilim. Tarihi böyle köklü değiştirmek demek Muğla’da bir deprem daha demektir. Göze alamam.

<g> Ok kaptanım, çok teşekkür ederim.

YUŞA’n  y e t i m  ‘dir, anne ve babası yoktur (efendimiz gibi), bu yuşayı kastediyorum. Yeri yetimler yeridir. Yaşar’a selam. O bu işe start verecektir.

([G] öğretmenim ve [B] sizi karıştırmadım. Sadece Jana ikinizi bir arada gösterdi. Karıştırdıysa Jana karıştırdı, ben değil. Düzeltirim. Karıştırmadıysa bir bildiği var “Cadı”nın (Jade anlamında).)

<b> anlaşıldı kaptanım, hayırlısı

BERABER aramanızı istiyor YUŞA‘yı, ikiniz birlikte. Türk veya yabancı olması önemli değil, o YUŞA’dır. İkiniz birden bir TEVAFUK yakalayacaksınız.

Bu da Jana’nın düzeltmesi. Yazdıklarımdan ben sorumlu değilim, sürçü lisan etmedim.

<g> ok kaptanım

<b> ok kaptanım

<> Jana’ya selam selam, özlüyorum/uz onu…

Evet o buradayken bir vesileyle onu size göstermeliydim, bir kere dahi olsa görmenizde yarar vardı. Manaus’da zaman eksi yönde bir ay ileri kaymıştı (Tarih 23 Eylül olacak yerde 21 Ekim olmuştu), o sürece girdiğimizden size onu tanıştıramadım. O bir ay KAYDI, yani adeta yaşanmadı. Hatırlıyor musunuz?

<> evet

Hani hem gece gündüz eşit olacaktı hem de ekvator sıfır noktasında buluşulacaktı. İşte o zaman, zaman bir ay öne fırladı. 23 Eylül ertesi gün 21 Ekim oldu, aradaki zaman YOK OLDU.

<> Polaris’e gitmeden önce

🙂 Bazı şeyleri TAM anlamıyla açıklayamıyorum.

Bunların BİLİM ile değil, asli işlevim olan ANALİST’lik ve stratejistlikle ilgisi var. Analitik ve statustrategy. Bunlar PİON+eer hamleleri, bunları önceden yazıp düşman kampa açıklamam benim gerizekalı olmam demektir. Susacağım yerler oluyor elbette.

<> Yasin/11: Sen ancak zikre (Kur’an’a) uyan ve görmeden Rahman’dan korkan kimseyi uyarabilirsin. İşte böylesini, bir mağfiret ve güzel bir mükafatla müjdele.

Eğer zaman bir ay kaymasaydı “Malum yere” inmesi gereken 1N aracı inemezdi. Onun bu iş için TiMenergy’ye ihtiyacı vardı. İlk sıçrama 24 dakika ile Spil dağı. İkinci sıçrama bu bir aylık kaymaydı. Üçüncü sıçrama (ivme) ise 54 yıl ilerisiydi. Başka bir şey yazamam -şimdilik-.

Bir de kişileri söyleyebilirim. Tarzan Jr., Jana ve missccp. Aslında o ŞİFREYER adı ile ilgiliydi”, o yeri hatırladınız mı?; ) Hani ABD’de, hani haritaları vardı. 😉 Hatırladınız mı?

<> Tallahasee?

Evet Tallahasee. O gün 24dk. kentin elektrikleri kesildi. Bu öteki takvim ile 23 eylül ile 21 ekim arasındaki uzuuuuun bir süre demekti. Size göre 12 ay ama öteki takvime göre o günden 21 aralığa kadar 11 ay geçti. Yani benim yılım bu yıl 11 aydı (Tarzan’ın da).23 eylül ve 21 ekim sadece 24 dakika sürdü. Yani bu bir ay 24 dakikaydı…

Bunlara değil aslında tüm ömrümüzün holografik takvim olarak bir kaç salise olması aslında buna şaşırın.

“Yeryüzünde ne kadar kaldınız (4,5 milyar yıl cin ve insana soruluyor) yanıtını cinler ve insanlar şöyle veriyor: Birgün veya daha az!”

Dörtbuçuk milyar yıl için BİR GÜN diyorsunuz. Bir de counter’lara sorduruyorsunuz.

Birgünden az kaldığınızı söylüyorsunuz. Aslında buna şaşırın.

Cinler 4,5 milyar yıl önce VAR edildiler. Dünya henüz ateştop bir battaniye gibiydi. O günden bugüne sadece birgün geçmiş hatta daha az.

Pekiyi bizlerin mesela 80 yıllık ömrü ne kadar tutar bu takvimde? Saliseler…

Yani bize “Ey cin ve insan cemaati değil de” BİREYSEL olarak sorulduğunda bir salise falan diyeceğiz. Oysa koca 80 yıl bu…

Birbirimizi kırmakla, düşmanlıkla geçen canlı bombalarla alevlendirdiğimiz bir kaç salise…

VAH bize! Bİr kaç saliselik holografik bir rüyette yapmadığımız düşmanlık, ate ve ateizm ve hortumlamak ve rüşvet ve akla gelebilecek herşeyi yapıyoruz.

Kur’an’da bunun bir SALİSESİ “İnsanın 40 yaşı” olarak gösterilmiştir. 40 Yaşından sonraki salise EYVAH dedirtecek kadar fecaattir. Dünki gibi KREDİSİ BİTİRİLMİŞTİR tevbe etmeyenin yenilenmeyenin.

<> 46/15: Biz insana, anne-babasına çok iyi davranmasını önerdik. Annesi onu zahmetle taşıdı, zahmetle doğurdu. Taşınması ve sütten kesilmesi otuz aydır. Nihayet, yiğitlik çağına gelip kırk yıla erdiğinde şöyle der: “Rabbim; beni, bana ve ebeveynime verdiğin nimete şükretmeye, hoşnut olacağın iyi bir iş yapmaya yönelt! Soyum içinde, benim için barışı gerçekleştir. Sana yöneldim ben, sana teslim olanlardanım ben!”

Teşekkür.

40 yaştan sonra artık çok korkuyorum. Her kırk yaş bir salisedir. 80 yaş iki salise…

Liseden mezun olduğunuz yılı hatırlayınız. Gittiniz mi o güne? Hemen gelin bugüne. Kaç yıl geçti? YIL falan geçmedi, saliseydi.

Bunun için İÇ BARIŞI koruyun ltf. Değmez birbirimizi zayıflatmaya üzmeye.

<> Yukarıdaki konuyla ilgili olarak:

<> 40/16: O gün onlar ortaya çıkarlar. Hiçbir şeyleri Allah’a gizli kalmaz. Kimindir bugün mülk/saltanat? O Vahid ve Kahhar olan Allah’ın!

<> 40/16: Yevme hüm barizun* la yahfa alellahi minhüm şey’* li menil mülkül yevm* lillahil vahydil kahhar

<> O sırada Yahya diri mi?

Kıyameti tüm süper uzaylar görüyor, yani sayısız evrenler… Bunların üstündeki (mesela huriler vb.) görmüyor. Orada olanlar (İdris, Yahya vb.) bunu görmüyorlar. Sadece bu paralel evrenlerin yokoluşundan etkilenerek KABZ oluyorlar. (Hareketsiz kalıyorlar)

Ama biliyoruz ki cennet’te uyku, baygınlık, interrupt vb. hiçbir şey yok. O halde ONLAR MUAF. Cennet’te olup da kovulmamış her bir varlık EBEDİ ÖLÜMSÜZDÜR

<> çok teşekkürler…

Yahya ve İdris ölmediler. (İbrahim, İsa  vb. hep ölecekler/öldüler) İdris ölümü taddı ama ölmedi.

Yani ÖLÜMÜ tadacaksınız ayeti uyarınca TADDI, fakat tadmak demek ölmek değildir. (Ayet: Külli nefsün zaikatül MEWT)

Oruçlu kadın yemeğin tuzuna bakabilir, ama bu YEMEK YEMESİ demek değildir. Bu anlama gelmez. böyle bir şey…

Yahya ise zaten YUHYİ (Muhyi isminin özel bir hali). HAYY tarafından üflenmiş muHYi fiilinin YUHYİ (Yahya budur) tarafından mas edilmesiyle ÖLÜM fiili ortadan kalkar. Bu yahya için geçerlidir.

Ok? Tam mutmainsin değil mi?

<> evet, teşekkürler

Bugece sizi dört dk. sonra terk ediyorum ve CUMA (yarın) GÜNDÜZ (namaz akabinde) akşama kadar chat var. Cumartesi günü yok. Pazar gündüz, pazartesi salı çarşamba perşembe ise Gece. Bunu not alabilir misiniz?

<> alındı efendim

YEŞİL olmadığım saatleri yazdım. Yani ben kararlaştırmadım, böyle gerekti.

RZİ MİH, geronimo gidiyor. Hoşbye

<> hg slm slm

-sohbetin sonu-

Hans von Aiberg, 23/12/2004 (254/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 254 anasayfasına dön | sonraki CHATi (255) oku

254-04-tallahassee-spildagi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar