ResulAllah’ın Doğumu/Doğum günü ve Akraba ilişkileri üzerine:

Selam ve Selam SevgiDeğerli okurlar. Sizler için, Efendimizin Doğum tarihi ve Aile soyağacı ile ilgili hadisleri yalanlayan ve detaylandırıcı bölümleri, düşünüp tefekkür edebilmeniz için derledik.
Arz'ın Dabbetinin yazdığı Kawl'de, Kur'an gibi Fark'ı Fark ettiren bir Nimettir. Fark etmeniz, sorgulamanız ve doğruya ulaşmanız dileğimizle..

12/09/2002 Regaip Gecesi Başlıklı Mail'den:

RAMAZAN ve KADİR gecesinin dışında ASLA bir başka geceyi / kandili 354 günlük AY takvimiyle ölçümlemeyin. Bu mantıksız bir hata olur. Hani hatırlarsınız: Ben 14 Şubat 1945'de bir zemherir soğuğunda doğdum! Normalde herkes gibi doğum günü pastamı mükerrer 14 Şubat'ta kesmeliyim. Ama AY takvimi sözkonusu olunca, ancak 14 şubat'ı 33, 66 ve 99 yaşlarımda yakalayabiliyorum. Onun dışında hep doğum günüm 11 gün geriye geliyor. Şu yaşımda ben doğum günümü (66 yaşımdan eksik olan) 9 yılx11 gün = 99 gün yani Şubat 14'den üçbuçuk ay öncesinde Kasım ayında kutlayacağım! Hayır olmaz öyle şey!

Doğum günü, maaş günü, randevu günü bir sonraki yıl 11 gün geriye gelir mi?

Bu örnekteki amacım, Resulullah'ın doğum günü sayılan ve sanılan MEVLİT kandilinin rakamsal ve peryodik maskaralığıdır. Ağustos 10'da doğan bir kimsenin artık yıllara göre Yılbaşında doğum gününü kutlaması ne kadar MANTIKLI?

Pekiyi bunu kim böyle yaptı? EMEVİYE hanedanı dede, baba, oğul oturup üç kuşak anlaşıp bunu böyle yaptılar ve bu SÜNNİLİK!

Resululah ne zaman doğdu? Bilinmez ki? Rabbimiz bizi Ahırette yüzyüze getirdiğinde sorunuz: "Ya Sevgilimiz ne zaman doğdun?" Yanıtı şu olacaktır: "Onu Rabbim bilir ve Levhi Mahfuzdan bildirdikleri bilir!" Resulullah! (selatı selam) ana rahminde birkaç aylıkken babası ABDULLAT (Abdullah değil!) öldü ve hiç tanımadı. Annesi onu hemen bu üzüntü üzerine sütten kesildiği için HALİME sütanneye verdi.

Ardından Resulullah'ın asla görüşmediği ve bilmediği annesi AMİNA (Emine) vefat etti. Babadan ve anneden öksüz/yetim Resulullah, 4 yıl sonra o da vefat etti. Resulullah'ı dede ve sonra amcalar paylaştılar. (Abdulmuttalip = Talip adlı putun kulu ve Ebu Talip = Talip'in babası)
Yazılı belgeli hiçbir edebiyatın olmadığı Arabistandan söz ediyoruz.

Baba yok ki, doğum tarihini bilesin! Anne yok ki doğum tarihini bilesin! Sütanne yok! Yaşlı dede öldü. Amcalar kendi havasında! (Amcalardan ikisi de Ebu Cehil ve Ebu Leheb) Şimdi kendinizi Resulullah'ın yerine koyun: Nereden bileceksiniz ne gün doğduğunuzu? Kim söyleyecek? Okuma yazma oranının sıfır olduğu ve nüfus memuru olmadığı yerde kim bilecek bunu?

Bazılarımızın doğum tarihi 1 ocak diye atılmıştır, ya da 1 Temmuz!… "Aslında benim nüfus kağıdım bir yıl geç alınmış, annem diyor ki ben seni madımakları tarlada biçtiğim gün doğurdum". Daha BİZ kendi tevellüt ve kimlik bilgilerimizden bu kadar uzak iken, nereden bileceksin Resulullah'ın DOĞDUĞU günü?

Ama o peygamberdi diyecekler olacak, "Hiç bilinmez mi?" İyi de doğduğu gün İsa gibi peygamber olmadı ki! Taa 40 yaşına geldi ve oldu! Üstelik peygamber olacağını HİÇ BİLMEDEN oluverdi. Bilsek ki peygamber olacak, hepimiz koşar doğum gününü tesbit ederiz bir bebeğin! Ama Resulullah hiç bilmiyordu ki Resulullah olacağını?

Bilen kişi Hira mağarasında Cebrail kendisine "Oku" dediğinde CİN sanıp, gerçek bir felç geçirir miydi korkudan? Bir gün peygamber olacağını bilseydi, bu korkuya kendini hazırlamaz mıydı? Ve böylesine korkuyorsa, ıssız mağaralardan hayatı boyunca uzak durmaz mıydı?

Ama Süleyman Çelebi mevlitlerine bakarsanız, daha gayrı müslim annesi Amina Hatun bile "Meleklerin saf saf indiği ve kabeyi tavaf ettiği" ve de "Meryem ve Asiye'nin de kendisine geldiği ve Muhammed'i müjdelediği" bir tablo ortaya çıkıyor. Mevlit şekeri ve gülsuyu atmosferinde… Yaşlı annelerde bir telaş bir telaş! Aman mevlit var. Yani TÖRE var! (Olsun biz onları yine de ÇOK seviyoruz.)

Bahia Rahibi bakmış da sırtında peygamberlik mühürü varmış! Resulullah'ın sırtında -ne demekse- mühür olduğunu neden hiç bir hanımı, yakını sahabe uyduruk da olsa HADİSLER ile söylemiyor? Mühür sonradan mı kayboldu?

Melekler neden Amine Hatun'u kutsasın ki? Ne kendisi, ne kocası müslüman değil! Daha 40 yıl geçecek ve Müslümanlık ondan sonra çıkacak! Ana-baba gayrı müslim hatta putperest?

Niye bir tek Hadis'de Abdullat (Put Lat'ın kulu) ve Amina'nın (Neye emin ya da neye iman ediyor ki bu isim verilmiş, belli değil!) namaz kıldığını, la ilahe illallah dediğini yazmıyor?

Gayrı müslim gayrı müslimdir! Onları müslüman yapamazsınız. Asiye bile müslime miydi yoksa firavunun karısı mıydı? Musa dinini ve Tevrat'ını getirdiğinde çoktaaaaan ölmüştü. Yani evlatlığı Musa'ya mı uymuştu? Asiye müslim miydi, Musa gibi? Ve bu Asiye'yi Süleyman Çelebi Mevlit mısralarında getirip, Resulullah'ın doğum anına YAMAMIŞ. Aferim Çelebi, bu işler için kaç kese altın aldın?

Ama Şu milletimin saflarına ve safiyelerine bir BİDAT bıkartın ki, sil sil temizlenmiyor. Mevlit'in ortasında ayağa kalkıyoruz, niye?????? (Uyduruk Hadis bile değil, bir töre) Neyse, yine de Mevlit'te arada Kur'an okunup efendimize selavat getirilmesi KÂR olduğu için ben bile mevlitlere giderim.

Ama HANİF bilinciyle… Niye giderim? Çünkü "Sevdiklerim, HaFif müslüman dostlarım ısrar ederler" de onun için!

Anne, baba, sütanne ne zaman doğduğunu bildirecek kadar yaşamamışlar Resulullah'ın! Dede ve amcalar HİÇ bir rivayet etmemişler! Sır bir doğum tarihi! Ama Hadisler yetişmiş imdade! Muhtelif hadisler tam 6 tane ayrı ayrı doğum tarihi veriyorlar. Kimdir bu nüfus memurları o da bir sır!

Ve iki tarih daha var. Biri 571 yılı diyor, diğeri ise 570! DAHA YILI BİLMİYORSUN! (Müslim ve Buhari yine anlaşamamışlar) Bitmedi bir de AY'ı veriyorlar: 6 hadisten sadece ikisi birbiriyle uyuşuyor: Rebiulevvel ayının 12'si idi…

Ne demek bu? Sürekli YAZ ikilimi yaşayan Hicaz bölgesinde "Kış, bahar, güz" gibi bilinmedik mevsimler var. "Külli sahara tuvalet" misali, külli doğum tarihleri de YAZ'a akortlanıyor. Benim doğum günüm 14 Şubat ama, artık yıl nedeniyle 10 Ağustos'da olabiliyor! Ne demek bu?

Hadisler yine uydurulmuş, kaydırılmış. Hakem diyor ki: "Ebu süfyan ile yıl farkıyla aynı gün doğdular. Bunun için Resulullah Ebu Süfyan'a merhamet etti ve müslüman olması şartıyla başını kılıç ile kesmeyeceğini söyledi!" Sen Resulullah'ın EBE'si miydin? Ebu Süfyan KENDİ DOĞUM TARİHİNİ bize kutlatıyor olmasın? Ebu Süfyan şakası olmasın bu? Türkmenbaşının doğum gününü kutlatması gibi…

DOĞUM tarihi, sır ve meçhul olan Resulullah'ın bir de ANA RAHMİNE düştüğü geceyi (neredeyse saatini ve dakikasını) biliyoruz. Regaib kandili bunun adı! Yani ana rahmine düştüğü gün! İyi de kim tesbit etti? Hele ki doğum tarihini bilmiyorsun, 6 rivayet ve iki farklı yıl veriyorsun, bir de ana rahmine düştüğünü söylüyorsun! Sen jinekolog ya da röntgenci miydin orada? İleri teknolojiler mi kullanıyordun Hadisçi?

24 Mayıs 2002 (97)

Bugün Resulullah doğdu diyoruz. 660 yıl kadar önce doğduğuna inanıyoruz.
**
Fakat Hanif olarak şunları hemen hatırlayacağız:

1. İnsanların doğum günleri, ölüm günleri ve evlilik kutlamaları gibi günleri her yıl 11 gün öne gelmez! 100 yılda artık ÜÇ SENE vermez! Haram aylar, Ramazan ve Kadir gecesi dışında 354 günlük AY TAKVİMİ KULLANILAMAZ. Aslında Resulullah belki de kışın doğdu…

2. Resulullah'ın doğum yılı belli değildir. 570 ya da 571 denir. Doğduğu ay ve gün belli değildir. 12 Nisan diye rivayet edilir. O halde bu geceyi 12 Nisan'da niye kutlamadık, şimdi kutluyoruz? Gelecek sene de 11 gün önce kutlayacağız. 2004'de ise 22 gün önce kutlamış olacağız. 2005'de 33 gün önce…

HANİF DİNDE, doğum tarihleri, evlilik ve benzeri dönüm noktaları SABİTLENMİŞTİR. Ölüm günlerinin 11 gün öne gelmesi absürttür. Ben kışın ortasında, 14 Şubat'ta doğdum, ama 11 gün öne gele gele bu yaz TEMMUZ 7'de kutlamak zorundayım.

Ne tuhaftır ki, ben doğduğumda kar yağıyordu, şimdi ise Temmuz sıcağı… Olmaz öyle şey! Resulullah'ın ne zaman doğduğuna ilişkin kayıt-kuyut, çetele yoktur. Resulullah'ın babası vefat etmişti doğumundan önce… Resulullah doğduğunda annesi (Emine olduğu rivayet ediliyor) henüz yeni matemler içindeydi, üzgündü, sütü de yoktu. Ve eşinin ardından dul kalmıştı.

Halime hanıma ücret karşılığı verildi ve Resulullah bir daha da annesini görmedi! Hem babasız hem annesiz büyüdü. Dede, amca elinde yetişti.

Resulullah'ın doğum kayıtları HİÇ YOKTUR. Çünkü doğuştan peygamber değildi ki?

Nereden bilsinlerdi, 40 yaşında Allah'ın elçisi olacağını? Bilselerdi zaten yazarlardı.

Ve Resulullah'ın doğum GÜNÜ maalesef kaynadı. Hiç bilinmedi!
Resulullah'a çok iftiralar atıldı: Babasının adına bile Abdullah dediler! Hz. Hatice'ye iftira atıp Resulullah'tan önce bir rivayete göre 4, başka bir rivayete göre ise 6 kez evlendiği ve ayrıldığı söylendi. Yani Resulullah Hatice annemizin bir rivayete göre beşinci kocası, bir rivayete göre ise yedinci kocası!

<> Babasının adı Abdullah değil miydi?

Hayır Apo değildi! "ABD" (KUL), "AL" (kulu), "ALLAH" (Allah'ın kulu) olması için babasının adının… Kur'an'dan önce bir Kur'an da "Abdullah" dediğimiz Resulullah'ın babasına inmesi gerekirdi.

Yani önce Resulullah'ın babasının Peygamber olması, monoteist olması ve ABD ile ALLAH gibi Kur'an ile inen YEPYENİ kelimeleri bilmesi gerekirdi. Resulullah 40 yaşından sonra (41,5) "Allah" ve "ABD" kelimelerini öğrendi.

Bakara suresindeki ayeti hatırladınız mı? Allah resmen çıkışıyor: "Kim ALLAH'IN ADINI ALABİLİR, KİM ALLAH'A ADAŞ OLABİLİR". Ayeti anımsadınız mı? "Allah ile ADAŞ olmak" üzerine bir ayet! Allah'ın adları ve özellikle VELİ adı kullanılmamalıdır.

Abdullah adı Resulullah'ın babasının adı değildir ki. "Abdullah = Allah'ın kulu" demek, çok şerefli bir isim. Benim lakabım üstelik. İlk kelime Tevrat'ta ELAH, sonra İncilde ALAH ve Kur'an'da ALLAH. "ABD" kelimesi ise aslında APTİ'dir. P ile yazılırdı, Kur'an'dan sonra B oldu…

Kur'an ile birlikte Abdullah olan bu kelimenin aslı astarı, Kur'andan 40 küsur yıl önce, yani Resulullah doğumunda ve babası daha da eski… "Abd Al Allah(Abdullah)"ın bilinmediği o dönemde, Aramice İncil'e göre "Apti İL Alah" olması gerekirdi, "Aptalah" okunur.

Şimdi:
O zaman Resulullah'ın babası hristiyan mıydı?
Hristiyan olursa adı Aptalah olur. Yok eğer Yahudiyse (Kureyş aslında bir İsrail kabilesi uzantısıdır) adının "APTi ELAH" olması gerekir. Ama Resulullah'ın babasının ne hristiyan, ne de Yahudi olmadığını biliyoruz. Pekiyi dini neydi? Kureyşlilerin diniydi. Yani?????? Haydi yürekli olun ve adını koyun! Bu dinin adı neydi? Neydi????????

<> Putperestlik… (?)

Bu dinin adı PUTPERESTLİK İDİ. Lat, Uzza tapıntıcılığıydı. Yürekli olun ve adını koyun. Resulullah'ın babası, dedesi vb. PUTPEREST idiler. Hem de Kureyşli oldukları için Put bekçileriydiler.

<> Abdullat

BİNGO! Apt-El-LAT, işte böylece Abdullah oldu! Ebu Süfyan'ın gönlü razı olmadı, Resulullah'ın KAFİR babasını da bir şekilde MÜSLÜMAN YAPMAYA KALKTI! Yanlıştı bu! Çünkü insanların en şereflisi İbrahim'in babası bile KAFİR idi. (Azer, put imalatçısıydı) NUH'un oğlu da Kafirdi! Lut'un karısı da! Bunda şaşacak bir şey yok. Benim özbabam Helmuth Hagar da Kafir idi… Toprağı bol olsun!

<> Resulullahın vahy den önce dini neydi?

DİNİ YOKTU, İbrahim gibi Din arıyordu kendine… Hristiyanlık ve Yahudiliği HİÇ bilmiyordu ve Ümmiydi, kitaplarını da okumuyor ve yazamıyordu. (Ankebut suresinde bu "SAĞ ELİNLE hiç yazmamıştın daha önce…" biçiminde var)
İbrahim dinini bir yıl içinde ve 13 buçuk yaşında buldu! Resulullah ise 40 yıl bekledi, ta ki, Cebrail "Oku" diyene kadar… İbrahim, Cebrail geldiğinde hiç şaşırmamıştı, çünkü hazırlıklıydı. Resulullah ise tam bir şoka girdi, beklemediği bir şeydi, aniden ve hazırlıksız yakalanmıştı. Bu bakımdan HANİF DİN İbrahim'in hakkıydı.

Resulullah ise AKLEN BULMADI ALLAH'ı… ATANDIĞI İÇİN Allah'ın resulü oldu! İbrahim bir yıl içinde HANİF müslüman olurken, Resulullah 40 yıl boyunca Putperest bir ailenin çocuğu olarak ve Allah'tan bihaber olarak yaşadı.
Resulullah ve İbrahim ve başka bir peygamber ASLA KIYASLAMAYIN, HEPSİ EŞİTTİR. Hiç bir peygamber diğerinden üstün değildir, tafdil yoktur! Zaten HARAMDIR.

Resulullah'a da İbrahim Halilullah'a da canım kurban olsun! Fakat şunu bilelim ki: İkisinin de babası PUTPEREST idi. Kimse ABDULLAH değildi yani!!!!!!!!! Yürekli olun ve bunu kabul edin.

Artık yıl yüzünden Resulullah'ın 570 mi, 571 yılında mı doğduğunu bilmiyoruz. Resulullah'ın doğum gününü bize hesaplatan HADİS ise bir kara mizah! Hadisçcilerimiz diyor ki: Regaib gecesiydi. Hz. Amina mübarek zevci Şerifleri Abdullah'dan hamile kaldılar.

Bundan 9 ay 10 gün sonra da Resulullah doğdu".
Regaip gecesini bunun için kutluyoruz dostlarım! İyi ki o gece Amina hanım hamile kalmış ve röntgenci onu görmüş. Belki de bir eczaneden hamilelik testi yaptırtmışlardır Amine Hanım'a. Sonra bir kadın-doğum uzmanı eşliğinde 9 ay 10 gün sonra Resulullah doğmuştur.

Eğer bu Hadis olmasaydı, biz asla BU GECENİN MEVLİT KANDİLİ OLDUĞUNU BİLEMEYECEKTİK. Hadislerin işte bu faydası var. Kara mizah gerçekten!!!!

2 Nisan 2003 (150)

Atalarımızın hatalarından illallah!!!! Artık şunları bileceğiz: Resulullah'ın babasının adı ABDÜL LAT'tır, Abdullah değil! Resulullah'ın babası, annesi putperesttir. Allah SÜNNETİ DEĞİŞMEZ, Allah'tan torpil istenmez! Mevlitlerde "Amina hatun" diye gözyaşı dökerken, bir gayrı müslim için ağlıyorsunuz! Bu bir komedidir! Kara mizah! Gökten hiçbir melek(ler) saf saf inmediler! 361 putun olduğu kabeyi tavaf etmediler. Uyusun da büyüsün ninni diye bizi uyuttular. Veli hikayeleriyle de ayrıca.

Ve bize bunları DİN diye yutturdular. Bu dini hadis diye tutturdular ve hep uydurdular. Kimse kendini düzeltmedi, mukallit oldu. Ta ki, bir gün Allah İbrahim'in duasını kabul etti. "Milleti İbrahim"i diledi. Millenium dedirtti. Ve HANİF DİN yani Protestant İslamiyet İŞTE başladı! 53 yıl ÖNCE başlaması bile SİZLERİN HAYATINI kurtardı. Kim öle kim kalaydı? Bildiğiniz ata dininden sizi kurtaran İBRAHİM'İN DUASIDIR. Ali İmran-104'ü SİZLERE REZERV etti, HADİ olan Rabbimiz…

5 Aralık 2003 (200)

Protestantlık odur ki -tüm yerleşik ve kökleşmiş inançları dahi- sorgulayandır. Allah yazısı üzerindeki ŞEDDEYİ bile -duraksamadan- ELEŞTİREN yegane insanım! Tüm tabular yıkılsın!

Savulsunlar HANİFLİĞİN Re-Dönüşü geliyor!
EX-İSLAM devri bitti! Soul Hanives! Silbaştan başlıyoruz. HERŞEYİ eleştirerek başlıyoruz. Eleştirirken ELE ALARAK başlıyoruz. Yerleşik herşeyi yeniden sorguluyoruz. AY'a tapmayacağız! Güneş ve Yıldıza 'da. Kutsal emanetlerden sadece biri duruyor: Sancak!

Hırkayı kaç kişi giydi, kimin belli değil! Efendimizin kıymetli taşlarla kabzası süslenmiş kılıçları hiç olmadı. O ve Ali(ss) birlikte çatal kılıcı (Zülfikaar) kullandılar. Özellikle bunu ilk baskı kitaplarımda belirttim ama, kimse anlayamadı.

Efendimizin LÜKS ile ilişkisi olmadı. Şah İsmail tahtı ve hançeri benzeri hiçbir şey kullanmadı! Efendimize iftira ediliyor! Babasının adı asla Abdullah değildi! Annesi efendimizi bırakıp kaçtı ve başkasıyla yaşadı. (Belki çocukları >>> Efendimizin karınkardeşleri de oldu ama kayıtlara geçirilmedi).

Babası 60 yaşındaysa ve efendimize nübüvvet 40 yaşında geldiyse, TOPLAM 100 yıl önce, babası "abd-el-ALLAH" adını nasıl alır?

Fatiha'dan (altıncı sure) önce Allah'ımız adının ALLAH olduğunu hiç açıklamadı. Hep "Rabbinin adıyla oku" veya "Rabbin seni Alaktan yarattı" biçiminde ADINI gizledi. Bu gizli ALLAH adı (Yahudiler eloh ve ilah der) FATİHA'da elhamd el-ALLAH diye açıklanana kadar O TARİHE kadar SIR olarak kaldı.

Efendimiz 42 yaşındaydı. Babası ise henüz ana rahminde dört aylıkken, yani 42 yıl önce vefat etti. Bu baba, tahminen 55-60 yıl önce doğmuştu ve ona Abdül Muttalib nasıl olur da, "AbdULLAH" adını verebilir? Abdüllat idi adı. Abdül Muttalib >>> ??? Muttalib'in kulu >>> ??? Bu ne demek?

Kelime oyunuyla Mullat adı, Muttalib oldu! Dedesi ve babası asla ve asla MÜSLÜMAN olmadılar! Bu gerçeği neden kabul etmiyorlar?

Allah Nuh'a "YAMM senin OĞLUN değil" diyor! 7 anlamı var. Hele biri var ki, onu yazmaya dilim varmıyor! Biri bana "Senin çocuğun var ya, o aslında senin çocuğun değil" dese ben çıldırırdım. Nuh'un karısı İYİLERDEN değildi ki!…
Efendimizin annesi BIRAKIP SEVDİĞİNE KAÇTI!

Haklıydı da:
1. Seviyordu;
2. Arabesk cahil düzende DUL'un hayatı söndürülüyor bir Gideon'a HAPSEDİLİYORDU! Kadıncağız zindan'dan kaçtı! Gitti hayatını yaşadı! Dullar İslam'dan sonra bile HOR bakılan üçüncü sınıf varlıklardı!

Amina "Hatun" bunun için kaçtı ve hayatını yaşadı. Bilinmeyen bir yerde bilinmeyen bir zamanda vefat etti. Araplarda süt anne adeti falan da yoktu. Durumu kurtarmak için böyle bir gelenek yaratıldı. Süleyman Çelebi de boş durmadı ve "Amine Hatun oldürdanesinin anesi " oluverdi.
Hanifsiniz, protestsiniz, ELEŞTİRİN! Bu sizin birinci göreviniz! Sizi daha efendimizin sülalesi konusunda bile kandırdılar! Hanifler KANMAZ! Çünkü etüd/araştırma asıl işlevleri ve mutmainlik de bunun sonucudur. Evet, bu beyin fırtınası için ne diyorsunuz?

Ben Amine hanımı "KOCASININ ÖLÜMÜYLE" dulluk aşağılamasından kurtulmakla HAKLI buluyorum! Sevdiğine kaçtı! İyi etti! Ben de olsam kaçardım! Amina hanımı kınamayın! Hanif, kendini o kişinin yerine koyup ADALETLE düşünendir…

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar