Kadir gecesi – Paranormal – Bioritm – Türk tarihinde 75 senelik peryodlar – Türkiye Cumhuriyeti ve Akrep burcu – Burçlar – Ekonomi

<> Hocam Kadir gecesine bağlanamadık 🙂

Evet Kadir gecesi, 33 yılda bir AYNI güne geliyor. Resulullah’a Kur’an ilk ne zaman gelmişti? Yani Hira Mağarasında, “İkra bismike…” dendiğinde. Onu tesbit edersek her yıl üzerine 11 gün koyarsak her 33, 66, 99 yıllarda Kadir gecesi aynı güne denk gelmektedir.

<> 620 miydi?

Evet 620 yılı. Sürgitli takvimleri olanlar o ramazanın hangi güne geldiğini bulabilirler.

Eee Yorum yok mu?

<> Ama kadir gecesi muamma oluyor o zaman yani ramadanın son 7 günü ama hangi günü 27 mi?

Kadir gecesi için önce Siyer’den Hangi ay (Ramazan) Hangi gün (????) ve Hangi saat (14.30 cıvarında mağaraya sığındığı Siyer’de yazılı) Bu konuyu açmadan önce biraz fal bakalım mı?

<> Ok

Ülkemizin Cumhuriyet Tarihi, yani doğum günü nedir? Cumhuriyet

<> 1923

29 EKim.

<> Akrep

Evet 1923’den itibaren fal şöyle diyor: 75 yılda bir Türklerin tarihi değişir. ([Z] de bilir bunu kuşkusuz)

<z> 28 şubat son değişim

Türklerin her 75 yılda bir HANEDANI çöker. İşte Göktürk Devleti ikiye bölünür. (75 yıl sonra ikincisi Çinlilerce ele geçirilir.) 35+40 yıl sonra KUTLUK devleti kurulur. Onlar da Çin’i ellerine geçirir. 75 yıl sonra iş biter. Yeniden çinliler ellerine geçirir gibi olurlar… Halen de Sincan/Uygur Kansu Türkleri Çin elinde…

<> Evet küçük kaynarca, ikinci Viyana bozgunu

29 Ekim iyi bir biyoritm başlangıç tarihi değildi. :-(( 4 Temmuz olsaydı mesela… Yengeç burcu, ABD Dream’ı gibi yaşardık. Dram değil Dream. Ama oldu bir kere. Türkiye Akrep burcudur. Ta ki değişene kadar, ikinci bir Cumhuriyet kurulana kadar…

Allah, Misak’ı anlaşmaları hatta özellikle kafirlerle yapılan anlaşmaları çok ama çok önemser. Misak almıştır, Ahit almıştır, akitleştirmiştir bizi ve sen’etle iş yaptırır Allah’ımız bize.

29 Ekim dedik. Misak misaktır. Akrep burcu diye başladık işe…

<> Misak-ı Milli hudutlarımızda 12 Ada (Rodos), Selanik, Musul-Kerkük vardı.

Evet, misak alınmış sözdür. Misakı Milli bizim alacağımız olarak duruyor.

Gidip arşivleri görün ve oturup halimize ağlayınız. 75 yıl boyunca bizi yönetenlere bir demet. (75 yıl bitmesi Sezer dönemi gibi düşünülmeli.) Sezerden önce:

Cumhurbaşkanı Demirel: Akrep burcu. Erbakan Akrep burcu. Mesut Yılmaz Akrep burcu. Deniz Baykal Akrep burcu. Yaşını saklamak için kendisine “İkizler burcuyum” diyen Çiller’in de Atatürk’ün öldüğü 10 Kasımda doğduğu ortaya çıktı. Hazine Müsteşarı Akrep burcu. Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli Akrep burcu. Bakanların yarısı abartısız Akrep burcu.

<> Vah Fenerim…

Evet Fener gitti… Zaten Şampiyonlar Liginde hiç galibiyet almayana da champ chimp diyorlar.

<> Özal hangi burçtan idi?

 

Özal ise bu Cumhuriyete layık değildi. Akrep değildi. Teraziydi ve biliyoruz ki öldürüldü… artık saklamaya falan gerek yok.

<> “Ameliyat ipliği” seçimi ile mi?

Evet onları konuşmuştuk zaten. Dibekçiyan falan. (De Bakey)

<> Nahçıvan Kuzey Kıbrıs ilk etapta sonra da Türkmenistan ve Azerbaycan, Federe Türk Devleti demek istedi ve ex ettiler Özal’ı.

Tamamen doğrudur. O zaten “Kefenim üzerimde” diyordu.

Pluton ile Mars buluştuğu gün (Astrologlar işbaşına) tüm ekonomi bitti gitti. Şu anda Halk isyanına bir iki ay kaldı. Artık silahlı kuvvetlere ayrı zam yaptı hükümet. Şimdi de sessizce Polise yaptı. Yani öğretmen vb. bekliyor. Artık iş bitmiş, memuru bile bölerek anayasal suç işlemiştir bu hükümet.

Polise vereceksin zammı, Asgari ücretliye vermeyeceksin. Asgari ücretlinin yüzküsur milyonundan 115 milyonundan VERGİ alan da bizim hükümet, bizim devlet.

Serbest piyasa ekonomisi çok gerekliydi. Biz Özal’dan önce bile özyönetimsel bir komünist rejim idik. Sigara bile içemiyorduk. (Marlboroyu nihayet vitrinlerde gördük.) Özal döneminde tüm Türkiye tüm tarihinin en MÜREFFEH dönemini yaşamıştır.

Akbulut gibi bir başbakan döneminde Türkiye Osmanlı’nın 150 yıllık tarihi de dahil EN ZENGİN dönemini yaşamıştır diyorum…….

Ve en kötü dönem 180 yılın en kötü dönemi şu KARAOĞLAN’a nasib oldu. Bir memleket böyle batırılamazdı. Nasıl başardı bilmiyorum.

Daha Yılbaşında insanlar “Artık 20 yıl vadeyle bankadan ev alıyoruz. Araba alıyorum Fabrikadan 6 yıl taksitle….” diye sevinirken Anayasa kitapçığı fırlatılmış da Borsa düşmüş de Dolar iki misline çıkmış. Şudur budur.

Ne oldu bize, bir gecede nasıl ev ve araba hayalleri yerini kuru ekmeğe bıraktı? EKMEK almak imkansız. Sandviç kadar. Bir de ailende nüfus 5-6 ise sadece ekmek almak maaşa yetmiyor.

Nasıl başardılar bunu? Böyle bir başarısızlığa imza atmak bile başarıdır.

Cumhuriyet rekorunu kırdık. En kötü dönemi yaşıyoruz. Her yurttaş 1600 dolar borçla güne başlıyor. İşine gidiyor. Doğan bebek de öyle. Bu borç sadece FAİZ borcu. Gerçek enflasyon rakamı ise korkunç: %135.

Çok üzgünüm dostlarım. Biraz sonra gitmek zorundayım.

Ben zengin kaçışı Ka çı yo rum. Bye

<> Hayırlı geceler

<> Allah yolunuzu açık eylesin Hanif arkadaşlarım ig

-sohbetin sonu-

Hans von Aiberg, 31/10/2001 (014/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 014 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (015) oku

014-08-akrep-turkiye

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar