Şeytanın dünya ve cennet hayatı

Pekiyi “İçimizdeki beyinsiz = şeytan” diye Cin suresinde geçen şeytan nasıl etkiledi? Cinleri nasıl etkiledi de beyinsiz olduğuna ve kandırıldıklarına kanaat getirdiler??? Nasıl oldu?

İBLİS olmadan önceki ve “CİN“den olan şeytandan söz ediyorum.

Ayet resmen İblis’in CİNLERDEN olduğunu söylüyor. (Geçen chat’de yazılmıştı,) Cin suresindeki BEYİNSİZ kimdir? Ayet lütfen! (Kur’an’a emek verirseniz, Kur’an da size NUR olarak emek verecektir)

<> Cin-4: Doğrusu, bizim beyinsiz, Allah hakkında saçma lakırdı ediyormuş. – 5: Halbuki biz, gerek insanlar gerekse cinler Allah hakkında asla yalan söylemezler, sanmıştık. – 6: Şu da gerçek ki, insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazı kimselere sığınırlardı da, onların taşkınlıklarını arttırırlardı.

Şimdi 4 milyar yıl önceye dönelim: dünya ateştop kıvamında… Cinlerin sayısı trilyonları buluyor. “Benim ARZ’ım  g e n i ş t i r” ayeti uyarınca, bu dünyaya tüm farklı hızlarda = farklı zamanlarda tüm cinler rahatlıkla sığıyor. 100 bin peygamber öldürecek kadar azgınlaşıyorlar.

Günün birinde bir CİN anne ve babadan, erkek tipinde fakat “erkekliği” olmayan, efemine-kibar bir cin doğuyor. Yeryüzünde cinlerin bir kısmının başına geçiyor! Bu cinlerin %80’inini oluşturan sayıda düşmanları var demektir. Ama azınlık çoğunluğu yeniyor. Bu “CİNSSİZ CİN” yeryüzünü fesaddan kurtarıyor. KURTARICI! Ve meleklerin tümü bu İYİ CİN için, kurtarıcı için “CENNETE alınmasını” dua ediyorlar.

Cinnin veda mesajında şu var: “BEN ALLAH’ın cennetine haznedarı olarak ve AZAZİL (azazeel) adıyla gidiyorum. Allah hakkında sizlere asla yalan söylemem. Yeryüzünde kalan benim ordularım sizler yeryüzünü ALLAH için yeniden bina ediniz. Allah bir’dir, tektir ve (Allah hakkında tüm doğruları -GERÇEK doğruları- sıralıyor). Allah beni yanına almakla ödüllendiriyor.

Azazil, (İdris gibi) öldürülmeden öldürülerek, Cennet‘e alınıyor.

Sonrasını biliyorsunuz. Ve artık İBLİS olarak kovuluyor. Yeniden yeryüzüne geliyor. Tüm CİNLERİNİ ayaklandırıyor. “Ben size Allah hakkında hiç yalan söylemem” demedim mi? Evet zamanında İSBAT etmiş, Allah eri olarak çalışmış. (Zülkarneyn de dileseydi, tüm yolculuklarında KATİL olabilirdi, ama istemedi. Bu cin ise VAHŞETLE kesti-biçti ve ona DİLERSE verilmiş bir imtiyazdı. Bu imtiyazı kötüye kullandı)

İBLİS’e (eski Azazil’e) tüm cinler ELBETTE inandılar. Ama bir çoğu itiraz da etti: “İyi ama insanlar Allah hakkında YALAN söylüyorlar, biz çoooook duyuyoruz!

İblis kesin konuştu: “Böyle düşünen DİNDEN çıkar ve cehennemi boylar. Ben size ÖNCE’den de h i ç YALAN söyledim mi? Beni Allah gönderdi, çünkü sizden yeniden azmışlar var, onları öldüreceğim!” Cinler korktular: “Pekala sen ve insanlar hiç yalan söylemezler!” dediler. Bu da KANUN olarak yazıldı… Ne zamana kadar? CİN SURESİ inene kadar! Yeniden o bölümü paste yapar mısınız?

<> Cin-4: Doğrusu, bizim beyinsiz, Allah hakkında saçma lakırdı ediyormuş. – 5: Halbuki biz, gerek insanlar gerekse cinler Allah hakkında asla yalan söylemezler, sanmıştık. – 6: Şu da gerçek ki, insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazı kimselere sığınırlardı da, onların taşkınlıklarını arttırırlardı.

Hans von Aiberg, 17/08/2003 (172/04)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

iblis-dunya-katliam-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar