Higgs bozonu – Nur

<> ???

 

TAM  m u t m a i n  olmanı ENGELLEYEN nedir veya anlaşılmayan… Belki de Felak suresini de yazmak gerekir ki, birbirlerini komplimenter kılsınlar. İster misin?

<> higgs bozonlarını dış uzay çapında mı yoksa iç uzay çapında mı düşünmeliyim, burayı çıkaramadım

 

QUANTLAŞMAYANLAR 7 boyutlu saklı uzaydadır. Bizimkiler quantlaşırlar ve dört boyutlu uzayımızda ETKİN fakat bütün değil “PARÇACIK” olurlar.

(Parite penceresinin yanından uzaya giren, Planck sabitinden küçük, çok şiddetli rezonanslar NUR‘dandır, Nar enerjimizden değildir.)

Planck sabitinden küçük ARALIĞA >>> Hilbert uzayı veya AYNI ANLAMDA >>> TÜNEL İÇİNDE AÇILMAMIŞ 7 boyutlu bölge diyoruz.

Bozonlar BÜTÜN olarak parçacık DEĞİL! Tümü Külli RUH gibi bitişik olan NUR enerjisi (ennoorgy). Buradan gelen HİGGS bozonları ENURJİ‘dir yani sonuşmaz, bitmez tükenmez nur kudretidir çünkü TEK TEK PARÇACIK değildir.

Ama Planck sabitine BÜYÜYÜP de bizim dört boyutlu evrene çıktıklarında, AZALAN, ufalanan, alt ve kararlı parçacıklara bölünen ve elbette TÜKENEN enerji olarak var olurlar. Şimdi yazdıklarımı bir daha okuyup, bana anlayıp anlamadığını sorabilirsin.

<> yani higgs bozonları dış uzayda x, y boyutunda mı TEK parça halinde oluyorlar (nur), yoksa Z boyutunda mı?

Yanıt EVET! Allah’ımızın NURÜN ALA NUR ismi ve KADİR ismi (veya KUDRET sıfatı) bu fonksiyonu taşıyor >>> HU=Z boyutundaki tek egemen kuvvettir (sultan güçtür).

<> yani NUR ENERJISI >>> dış uzayın x,y boyutunda bulunur

Doğru değil, tam tersine Z boyutunda bulunur.

<> sanırım lazer gibi demişsin İLGİSİ nedir? lazer noktasal ışık değil mi?

Planck sabitindeki; E=hV (E=Enerji, h=Planck aralığı sabitesi, V=Dalga boyu) olduğunda bu normal ışıktır.

Ama E=2hV dediğimizde (2 rakamı olduğunda) LAZER yani cohorent ışık haline gelir. (Koni vermez, noktasal atış/darbe yapar. Darbeli matkap gibi çalışır). E=hV derken EVRENİN YÜZEY RESMİ‘ni temsil eder.

E=2hV ise evrenin ÜÇ BOYUTLU MATRİKS KALIBINI (hologramını, tümünü, tüm heykelini) çizer ve gösterir. Bunun için Lazer’den elde edilen resimler RESİM değil “D(imension)” 3 boyutludur. 3D >>> Üç boyutludur. Ama evren resmi (E=hv) iki boyutlu resimdir ve Z ekseni yoktur.

Hans von Aiberg, 22/08/2003 (175/02)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü oku | 175 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

7+4-boyut-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar