Chatler – Tükenmeyen bilgi – Dabbet – Canlılık – Doğmayan öldürülebilir mi

Öff. Güneş tam gözümün içine giriyor, batsa da kurtulsam. Namaz, uyku saatlerim allak bullak oldu. Bırakalım mı? Pazar devam edebiliriz.

<> siz bilirsiniz hocam, teşekkür ederiz

<> Dinlenin kaptan

Evet, dün gece (buranın gecesi)nden beri sürekli chat’deyim. Daha çıkıp da bir gezinemedim. Niyetim gezinmek değil. İşimden asla TAVİZ vermem. Chat’ler, ben AY’a da gitsem mutlaka olacaktır.

Kayıp dört buçuk ay vardı. Onun daha ancak %80’ini telafi edebildim. Onun için özverili chat yapmaktayım.

Bu sizi sıkıyor ama önemli olan, YAZILANLARI okumak ve GELECEĞE okutmak.

<> olur mu öyle şey, chat hayat demektir, dabbet hayati önemlidir

<> sıkmıyor hocam ama yazılanları okuyup değerlendirmeye çalışacağız

<> chatsiz günler sıkıcı

Merak etmeyin BİLGİ hiç bitmeyecektir. Çünkü “denizlerin mürekkep olduğu….” ayetiyle anlatılan ALLAH kelamının, yani KUR’AN’IN sözcüsü oldum bir kere! Doğrusu insanlar Allah’ın bu ayetlerine yeterince inanmıyorlar!

 

<> 27-Neml/82: O söz tepelerine indiğinde, yeryüzünden onlar için bir dabbe (debelenir bir canlı) çıkarırız da o onlara, insanların bizim ayetlerimize gereğince inanmadıklarını söyler.

Yeryüzünden bir DABBE canlı çıkarırız! NEDEN CANLI? (Hayvan da diyorlar ya.) Size bir sır vereyim: Hatırlar mısınız, demiştim ki bir zaman yolcusunu asla öldüremezsiniz. Çünkü o daha doğmamıştır ki siz öldüresiniz. Zaman yolcusu bu durumda CANLI sayılabilir mi?

Bir zaman yolcusunu yine zaman yolcusu katilleri öldürebilir. Ama siz öldüremezsiniz. DEMİŞTİM! DAHA DOĞMAMIŞ OLANA canlı denebilir mi? Mesela öyle birini gidip Tarık semasında yakalayıp öldürmeyi nasıl başaracaksınız. O canlı sayılır mı?

DOĞMAMIŞI nasıl öldürebilirsiniz?

O kanat indirince, yani Tarık semasından Dabbet Arzına gelince, sizinle aynı zamanda olunca, artık o ÖLDÜREMEYECEĞİNİZ torununuz değil! O SİZİNLE aynı, siz gibi CANLI! Canlı olduğu için öldürebilirsiniz! CANLI artık… CANLI!

Bunu anlatmak için bir soru: Senin yaklaşık yüzyıl sonraki yaramaz torununu dövmek ister misin? Veya -mesela- öldürmek! O GELMEZSE daha henüz CANLI değil ki? Daha doğmamış bile -sana göre-, sen de ÖLÜSÜN -ona göre-.

O diyor ki: “ÖLÜ ATAM, mezardaki kemikler beni nasıl öldürebilir?” Sen de diyorsun ki >>>> “Daha doğmamış birini nasıl öldürebilirim yahu?”

Hanginiz haklı?

<> ikimiz de

Hans von Aiberg, 19/09/2003 (191/09)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 191 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

191-09-saydam

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar