Kawl – Haniflik – Şirk – Bilenle bilmeyen bir olur mu? – Allaha iftira edenler – Dilbilim

Karl Marx’a şunu sormuş olan birini düşünün -öte zamanlarda-:  “Biz mi Allah’ı yarattık; Allah mı bizi?”.

Şu yanıtı almıştı soruyu soran: “Yahowa Yahudiyi yarattı, Ezra’yı doğurdu. Ezra da babasını güreş tutup yendi”.

O günden beri Allah ile güreşmek kelimesini yazan Tevrat’a (muharref) gıcık oldum.

Sonra İslamiyeti seçtim: Aynı şey vardı: Allah, aşık olmak için yeni bir Ezra=Muhammed -haşa- evlat edinir. Herşey onun nurundan yaratılır! Buna da gıcık oldum.

İyi ki gıcık oldum! Sonuçta HANİF oldum!

Az daha efendimizi de güreşçi yapacaktı EBAYEZİD puştları! Babasını hem Rahmette hem şefaatte çoktaaaaaaan geçmiş bir güreşçi! Bütün peygamberlerin en en en en en en ve TEK üstünü! (Güldürmeyin beni.)

228 bin bölü 1’dir sadece (Efendimiz). Hiçbiri diğerinden üstün değildir. İbrahim atamızı bile ÜSTÜN yapmadık burada, bu kanalda, bu grupta! Değil mi?

<> evet

Bir başkası (Dabbet olmayan biri) bunları akıl edip yazsaydı, İbrahim atamızı inanın ki BAŞ PEYGAMBER yapardı. Üstelik  s a ğ l a m  delili de var: ALLAH’ın tek  D O S T U  diye!

Evet DÜNYADAKİ tek  d o s t u . Dünyayla kısıtlı değiliz ki! Boşuna mı MİLLETİ İBRAHİYME HANİYFE diyoruz! BİZ DE MİLLET olarak/Hanif ulus olarak, Sabıkun/Naim cennete talibiz -eğer Rabbimiz izin verirse-.

Demek ki biz CEMALİ ŞERİFİN dostlarıyız.

Eğer cennet bir tek olsaydı, üç sınıf olmazdık. Ya da Rahman suresindeki gibi 2+2+2+2=8 CENNET olmazdı! Bir tek CENNET sınıfı ve bir tek CENNET olurdu. İki cennet sınıfı ve sekiz ayrı cennet olmazdı! Değil mi?

<> evet

Allah yanlış mı yapıyor/yazıyor yoksa?

1+7 cennet var; yedi cennet İKİNCİ tabakada, oradakiler “Sabıkun ve mukarrebun” değil! Ama Allah dostları bir tek yerde >>>>>>>>>>> NAİM cennette!

Ben bir hüüp ikmali daha yapayım geliyorum.

[] 6-Enam/103: Gözler (el ebSar) onu idrak edemez. O, gözleri (el ebSar) idrak eder. O, Latif’tir, Habir’dir.

<> Bir de -haşa- ALLAH’ı gördüm (birlenme) diyen zavallı tarikatlar var! Nasıl bu kadar kör olurlar?

Evet, Allah tek dostuna bile GÖRÜNMEDİ. (Dolaylı olarak göstergeler verdi.) Allah Resulullah efendimize bile GÖRÜNMEDİ; bu deyyus hergele puştlar nasıl gördüler ALLAH‘ımızı?

Deyyus >>>> ŞEYH yani Allah’a sizi pazarlayan!

Hergele >>>>> PARAYLA/MAAŞLA DİNİN satan, Hercai’den türevle vergimizden çöplenen papaz/ruhban sınıfımız.

Puşt >>>> Kenud. (Allah yerine kendi taptığını koyan.)

“Bu deyyus hergele puştlar nasıl gördüler ALLAH’ımızı?” [dedim]. Kelimelere yüklediğimiz kavramlar çok önemlidir. Hans küfür etmiyor! Hanımlar utanmasın, beni amiyane konuşan bir külhanbeyi sanmasın.

Filanca için şapşal, salak, enayi diyorum. Sözlükler HADİS gibi sizi yanıltır. “Bu deyyus hergele puştlar nasıl gördüler ALLAH’ımızı?” derken de sizi yanıltıp, şartlandırmışlardı.

Şapşal nedir?

(Argonaut diye bir sözlük yok, boşuna aramayın.) Argo denen REML dillerini ben -naçizane- iyi bilirim.

Şapşal=SAPSALAK“tan türeme. Salak nedir? Tersinden okuyunuz.

<> Kalas

 

MORON‘dur. Aria dilinde >>>> KÜTÜK demek! Kütük ağaç gibi dinamik değildir, adı üzerinde KÜTÜK= GÜDÜK, yani moron’dur. Arapçası Hamık/Ahmak!

Enayi nedir? (Avanak, embesil demek bununla ilgisi yok.) “En İYİGERZEK demek! Yani tersine şampiyon! Birinci ama, sondan BİRİNCİ, sondan ENİYİ! Mesela güzellik değil de çirkinlik yarışması birincisine ENAYİ denir.

Kelimelere yüklediğimiz anlamlar ÇOK önemli, bu farkı göremezsek, İDRİS gibi en en en yüce yerlere alınmış Alimlerin atalarına İHANETTİR!

Hans von Aiberg, 28/12/2003 (210/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 210 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

210-07-sekiz-cennet

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar