Levhi mahfuz – İbrahim tek başına millet – Brezilya

<> Hem iç uzay hem dış uzay için ayrı ayrı Levhi mahfuz mu var?

 

Levhi Mahfuz KÜLLİ ŞEY’İN’İ TEK TEK İÇERİR. Külli şey*in’in adedi neyse (sonsuz x sonsuz x sonsuz), yani EVRENDE yaratılmamış, yaratılmış, yaratılacak ne varsa, hepsi tek tek bir bir sayılıp oraya yazılmıştır.

Onun için iç uzay yanında solda sıfır kalır. İç veya dış uzay da sonuç itibariyle “Külli şey*in”in tuğlalarından örülmüştür. Levhi Mahfuz KÜLLİ ŞEY’İN’İ kapsamaktadır…

Soru yanıtını buldu mu?

<> Kaptanım az sonra gelecek

Yanıtlarken GİDİYORLAR.

<> Hanif olan birine “tek başına millet” diyebilir miyiz?

İbrahim atamız bu sorunun yanıtıdır. Tekbaşına MİLLET olduğu vurgulanMAmıştır. Ama duasına mucib olaCAK’lar için, İBRAHİM MİLLETİ kelimesi Kur’an’a konmuştur. Yani ÇOĞUL olmamız emredilmiştir. Ama bir yerde tek hanif iseniz, zaten siz kendi SOY’unuzun (Ata siz olduğunuzda sizden ve Hanif cibiliyetinizden) bir MİLLET türeyecek demektir.

Örneğin [R], şu anda yaklaşık 200 bin kişilik Zürriyetinin ATASI! Ama daha evli bile değil -diye düşünebilirsiniz-. Zaman paradoksu bunlar, kaçınılmaz şeyler.

Hz. Adem’i merak mı ediyorsunuz? Öldüğünüz anda onu da ve diğer doğacakları doğmuşları da BİRLİKTE göreceksiniz. Ölünce >>> Mahşere >>>> Orada göreceksiniz. Belki yanıbaşınızda olacak! Sorular yanıt buldu mu?

<> tşk efendim

Bu arada bir indios düğünü var, sahici gelinlikle Pazar ayinine gidiyorlar. Öğlen nem oranı %97 olacakmış. Nefes alabilirsen al!… “Çanlar kimin için çalıyor, kafam şişti”… Yarım saattir ding-dong, iyi ki pazar günü, hemen malzeme olarak kullanıyorlar. Vallahi kendi dinimiz hariç, dinin her türlüsünden bıktım usandım.

Burada katoliklik de bir tuhaf. Kızılderili adetleri ve şamanizm ÜZERİNE bina edilmiş. Yani Avrupalı gibi katolik değiller. Cıncık boncuk falan takıyorlar. (Dini vecibeymiş) Örtünme yasağı hiç yok. Özellikle zenci ve melezler bunu istismar ediyorlar. Tanga (G-String) normal ev içi kıyafeti.

Kızılderililer, zencilerden daha örtülü, hiç değilse popoları gizli. Zenci melezleri çok uzun boylu oluyorlar. Onlara Zingara (çingene) deniyor. Veya zingo…

Bir saat sonra uydudan Türkçe bir yayın izleyebileceğim. (Bir TV kanalı, uydudan tam 20 dilde haber yayını yapıyor. Biri de Türkçe. Böyle bir şey duydunuz mu?) Turkish-Greek diye yazıyor. Dur bir dk. gidip açayım TV’yi: Primary Turkey Greece, Virtual Turkish, Primary Turkish-kurdistan TV, böyle yazıyor. Kanal adları bu!

Bir de DCTV Turkish var.

Bana bunlar yetiyor. Türkiye hakkında çok iyi bilgi veriyorlar. Hem de spikerler Türk. (Ama Türkiye’de değiller) Özellikle DCTV çok iyi analiz ediyor Türkiye’yi. YSK’yı ayıplıyorlar şu anda. Ötekinde 4-2’lik maç var. Kurdistan TV’de türkçe yayına geçti. (Irak Kürtleri olabilir mi?)

Ben şimdilik gidiyorum. Öğlen buluşuruz. Azıcık dinlemeye ihtiyacım var. Gece uykusuzdum.

<> teşekkürler hocam

<> elinize gönlünüze sağlık

<> bu gün yoruldunuz hocam

Ah [candaş] her öğlen NUH TUFANI kopuyor burada, 2 buçuk saat heryer sırılsıklam oluyor. Bıktım illallah! Sonra da hiçbir şey olmamış gibi güllük gülistanlık tropik iklim… Cadı gelsin bir şeyler düşüneceğim. [K]’yı da iki günlüğüne görmem gerek.

Sırada Tallahasee ve UCLA da var. Onlar bitince bir daha dışarı çıkmamacasına vatandayım! Allah inşaa.

<> amin

Geronimooo. (iguanadon) gider…

<> güle güle hocam

<> hg

Hans von Aiberg, 05/10/2003 (196/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 196 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (197) oku

tek-col

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar