Kova burcu – Süfyanilik – Diri diri gömülen kızçocukları – Karaçarşaf – Peygamber eşleri – İbrahim

<> selam selam kaptan hoş geldiniz

ss MİH. Hoşbuluştuk.

<> perşembe öğleden sonra saat 5:30 ile 5:45 arasında samsunda bir oğlan çocuğumuz oldu ismini vermenizi bekliyor

O da benim gibi Kova burcundan. 🙂 Yani benim gibi bir “Bela erkek çocuk” daha dünyaya merhaba dedi.

<> bela sizin gibi ise ne mutlu bize;

Adı İbrahim BARIŞ.

<> İbrahim BARIŞ. teşekkür ederim dabbetimiz Allah sizden razı olsun

<> Allah hayırlı ömürler verir inşaallah

 

Kova burcu çok delişmen burçtur, adeta anarşisttir, özgürlüklere düşkün ve delidoludur! Böyle bir deli+kanlı’nın en büyük zaafı ise >>>>>> BARIŞ’tır. Çünkü İnsancıldır Kova burcu mensubu…

<> biraz da feministtir

Evet feministtir, çünkü EŞİTLİĞE inanır. Oysa dört gün önce doğsaydı bayağı Maço olacaktı. Yani “Erkek üstünlüğüne” inanacaktı. Aynı gün “Kızbebek” olarak doğsaydı ya? ???? Gördünüz mü eşitlik GEREKLİ.

<> inşallah dabbetimizin vermiş olduğu ismi layıkıyla taşımak nasip olur

<> Abdulkadir Geylani küçük bir kız iken

Evet o zaman kimse “Binti Geylani’yi” tanımayacaktı/tanımak istemeyecekti. Kızçocuklarını DİRİ DİRİ gömen bir toplumda tersini beklemeyin. “Kızçocuklarının hangi suçtan gömüldüğü sorulduğu zaman….” Yani ayeti hatırlayınız: Bu  K I Y A M E T  ayetlerinden biridir.

<> Tekvir/8: O diri diri gömülen kız çocuğuna sorulduğunda,

[] Tekvir/9: “Hangi günahtan dolayı öldürüldü?” diye.

Arabistan Cahiliyesinin kızçocuk gömen adetlerinden değil -onlar zaten cehennemlik-. Demek ki “Kıyamete kadar” kızçocukları diri diri GÖMÜLECEK, yani sanal anlamda gömülecek… Bundan üçyüz yıl sonra  h a l e n  karaçarşaf ve peçe olacak.

Buna inanmak güç değil mi?

Değil mi?

<> süfyanizm olduğu müddetçe maalesef olacak 🙁

Kolonilerde KARAÇARŞAF. “Haremlik uzay gemileri”, Selamlık bölümü de var. Ve 300 yıl sonra… Yemin ederim, bu süfyanilik kalıcı bir AİDS gibi bir şey, bulaşmaya görsün.

300 yıl sonra KARAÇARŞAF????? Şaştınız mı? Ama yemin ederim DOSDOĞRU söylüyorum.

<> Baş örtüsü 715 de Emevi halifesi 1. süleyman döneminde, peçe ve harem selam uygulaması da 743 de emevi halifesi 2. velid döneminde kanunlaşıyor.. DEMEK Kİ PEYGAMBERİMİZDEN YAKLAŞIK 90 YIL SONRA BUNLAR OLUYOR VE ÖNCESİNDE BÖYLEBİR UYGULAMA YOK. Sebep olarak Dönemin Fitne dönem olmasını gösteriyorlardı

Evet sen de DOSDOĞRU YAZDIN. Böyle bir uygulama yok! Şunu da anlayabiliriz: Niçin sadece Resulullah eşleri=Annelerimiz ve refakatçileri CİLBAB giyme emri aldılar? Bir kereye mahsus kondu ve kaldırıldı. Neden? Çünkü haremlik selamlık uygulaması yoktu.

<> CİLBAB=Kapşonlu pelerin ( berberilerin -fas cezayir- giydikleri örtü)

Olsaydı, ötekiler içinden ayırt edilmesi için efendimizin eşlerine CİLBAB getirilmezdi… Eğer haremlik-selamlık uygulaması olsaydı, zaten CİLBAB  e m r i  gerekmezdi. Çünkü erkek ve dişi “Makul mantıklı” herzaman heryerde beraberdiler.

Efendimizin ilk eşi Hatice annemiz EN GİRGİN kadınlardan biriydi.

Ve son eşi Aişe de EN GİRGİN KADINLARDANDI. Öyle girgindi ki, öyle aktifti ki, koskoca dini iki mezhebe bölen ilk kışkırtıcı etmen olmuştur.

Kim diyebilir ki, efendimizin hanımları “HAREM“e kapatılmış pasif kadınlardı diye?… Hepsi hepsi hepsi AKTİF oldular.

Efendimizin kızçocukları da öyle… Ali ss, eşi Fatıma’yı sonsuz ÖZGÜR bırakmıştı. Fatıma ss konuştuğunda, o susar ve dinlerdi.

Efendimizin eşi ilk cumhurbaşkanı Ebubekir’in kızıydı. Bir Cumhurbaşkanı kızı olarak işbaşına geldi. (Efendimizin vefatından sonra BABASINI ilk halife olarak işbaşına getirdi.) Bu doğru bir seçimdi.

Ama Muaviye dönmesini Ali’ye -ss- karşı desteklemesi yanlış seçimdi. (Aişe desteklemeseydi, yaşlı babası CBaşkanı adayı olmayı hiç düşünmüyordu.)

Şu anda bile beni 5 yaşımdaki kızım YÖNETEBİLİYOR. Ben Ebubekir ss.yi rahatlıkla ANLIYORUM. Karne aldı, buluştuk, ve bizim AİLECE programımızı kızım belirledi. Belirlesin! Ben asla kızçocuklarının GÖMÜLMESİNE yandaş olmadım-olamam.

Bizden yani Şuramızdan ilk minyatür CBaşkanı ve yarbaşkanı HANIM’dır. [P] başkan’dır, [G] öğretmendir.

<> 6-Enam/137: Tıpkı bunun gibi, bu düzmece ortaklar çoğu müşriklere öz evlatlarını öldürmeyi çekici göstermişlerdir ki, böylece hem fıtratlarını yozlaştırsınlar ve hem de dinlerini bozsunlar. Eğer Allah dileseydi bunu yapamazlardı. O halde onları asılsız uydurmaları ile başbaşa bırak.

7 anlamından birini de anlatayım: İbrahim atamız eşlerinin fikirlerine ve isteklerine çoooook aşırı destek ve önem verirdi, hemen uygulardı. Bu sami toplumlarında alışılmamış bir şeydi!

Eşi Sara’nın varlıklı ve zengin bir ailesi vardı ama eşi Hacer (ki fakir ve köle idi) öyle değildi. Buna rağmen İbrahim ss iki eşini de BİR ve EŞİT tuttu.

Sarah’ı anlıyorlardı: Prenses gibi bir şeydi. İbrahim ss.ye söz geçirmesi normaldi. Ama bu toplum Hacer’in bir “PRENSES” gibi eşiyle EŞİDİ olarak davranmasını yadırgıyordu. Öyle yadırgadı ki İbrahim ss “Bu benim kızkardeşimdir” dedi. Yani “Ailedendir söz hakkı vardır” demek zorunda kaldı.

Bu yalandan kurtulmak için de taaaaa Mekke’ye yerleşti. (Öyle bir kent yoktu, kendisi oluşturdu.)

Ayetler öyle açıklayıcıdır ki -anlayana-, sanki İbrahim ss atanız ile YAŞARSINIZ! Onu yaşarsınız! Veya OT gibi ODUN gibi iki yana sallanarak Kur’an OPERASI okuyanlardan oluruz. Kur’an öylelerinin DOSTU değildir. Kur’an’ın NUR’u söndü mü o kabir ebediyen karadelik olur.

<> 33/28: ya eyyüha el nebiyyü qul li ezwacike in küntünne türidne el xayàte el dünya we zineteha fe tealeyne ümetti~künne we üserrıxkünne seraxan cemilen

İbrahim atamız “Yalan” söyledi. Ama bunun 7 anlamı var. Birini açıklamıştım, bu da ikincisi oldu.

<> bu arada İbrahim atamızın söylediği o yalanın hangi ayette olduğunu bilen var mı? (benim kızkardeşimdir) dediği?

Ayeti bulunuz, bir şey soracağım akabinde…

<> ben bulamadım, başka keyword verir misin hans?

“Eşi Hacer için Bu benim kızkardeşim” diyor.

<> Putları kırma ile ilgili yalanı var. Büyük put küçük putları kırdı.”

Mekke’ye giderken… (Tabii daha Mekke yok ortada.)

<> istersen sen sorunu sor hans biz daha sonra ararız

<> Yaradılış; 20:1-2-3; İbrahim Mamre’den Negev’e göçerek Kadeş ve Sur kentlerinin arasına yerleşti. Sonra geçici bir süre Gerar’da kaldı. Karısı Sara için, «Bu kadın kızkardeşimdir» dedi. Bunun üzerine Gerar Kralı Avimelek adam gönderip Sara’yı getirtti. Ama Tanrı gece düşünde Avimelek’e görünerek, «Bu kadını aldığın için öleceksin» dedi, «Çünkü o evli bir kadın.»

<> (Tevrat’ta bu şekilde.)

Aslında o kişi sara değil HACER, Mamur’dan Necef’e değil; Necef’ten Mekke(Mezra)ye yolculuk yapıyorlar.

(Mekke “Ziraat bile yapılamayan yer” demektir. Kelime kökü AKKA‘dır. (Akka kalesi gibi… Napoleon’un kuşattığı bir Osmanlı kenti.) Mezra >>> Ziraat yapılan en küçük yerleşim birimi demektir.)

Tevrat tahrifçileri herşeyi bozdular. Tevrat’ın bir yerinde İsmail ve İshak’ın İbrahim’in çocukları olduğu yazar. Başka bir yerinde “İsmail” atlanır ve tek oğlu öteki gösterilir. Sara, oldukça tanınmış -adeta prenses- bir kadındır. Onun hakkında zaten yalan söyleyemezsiniz. Ama Hagar kıpti (egypt) bir köledir.

Bunu da sırası gelmişken düzeltelim. Sara ve Yavimaleh zırvası başka bir şey. Sara ile ilgisi var ama Hagar ile ilgisizdir. Yani Tevrat bu konuda (Lut’un kızları ile ensest yapması gibi) cehennemlik yalanlar uyduruyor. Bulmanız gereken ayet “Hacer ile evliliğiyle ilgili” olmalı.

Hans von Aiberg, 25/01/2004 (218/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (217) oku | 218 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

218-01-cocuk-carsaf

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar