Allahın affetmesi – Samimiyet

Oysa Allah sözünü tutar (vaadini). Allah EMİNDİR (asla emana ihaneti yoktur). Güvenilirdir.

Ama insan 5 nedenle (Af isimlerini hatırlayınız) ve de Kenud (nankör) olduğundan, yani Allah ahlakıyla ahlaklanmadığından, hiç değilse efendimizin güzel ahlakını (Hadislerden DEĞİL) Kur’an ayetlerinden anlamamışsa, insana güvenilmez.

Ne o? Yani hiç mi güvenmeyeceğiz? 5 neden var: Af dile, merhamet dile, örtmesini dile, bağışlamasını dile, tevbe ve istiğfar et. Bunun beşini de yap. İşte sıfırlandın. İlk doğduğun günki gibi BEBEKSİN, son derece sabisin. Safiyullah Adem atamız oldun.

Yoksa candaşlar görüşmeyeli siz af, tevbe, istiğfar, yani beş şeyi mevlitlerde geçen ve ertesi gün unutulan bir şey mi sanıyoruz?

<> asla

En son bu beş ismi ne zaman kullandınız? Ne zaman yakardınız? TÖRENSİZ (yani tam samimiyetle ve laikçe).

Şeytan der ki, “Allah affeder”. Aptal şeytan, Allah bir şekilde affeder: Af dilenirsen, tevbe edersen, Setre (örtü) istersen, Mağfiret istersen, acınma (rahmet) istersen. BEŞİ BİYERDE taktınsa affeder, bir tek AFİVVÜ ile değil!

<> 31/33: Ey İnsanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Ne babanın evladı, ne evladın babası namına bir şey ödeyemeyeceği günden çekinin. Bilin ki, Allah’ın verdiği söz gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın ve şeytan, Allah’ın affına güvendirerek sizi kandırmasın.

Şeytanın çok aptal gerzek olduğunu en iyi bilenlerdenim. Aptal gerzek. Bir euzü besmelelik işi var da ondan aptal ve gerzek dedim.

Euzübillah bismillah!

Ya Afivvü

Ya Settar

Ya Ğafur

Ya Rahim

Ya Tevvab

İşte ben affoldum. Şeytanın bir tek AF (Avf) kelimesiyle KANDIRILMADIM.

Ha bunlar aklına gelmezse, hepsi için tek formül: Ya Hüve (Ya Hu >>> HU). Çünkü beşi de O======HU(ve).

Allah’ın açısından bakalım. Allah’ın en sevdiği şey, Negatif Feedback’tir. (Hatalardan pişman olmaktır.) Pişman/nadim oldum, şimdi ne yapacağım: ALLAH‘ı anacağım.

Elim mecbur, ALLAH‘ı zikredeceğim. Yani AFFet diyeceğim. TÖVBELERİMİ kabul edensin diyeceğim…

Kusursuz varlık (melekler), onlar bile tevbe ederken günahsızken, Bir dakika, insana ne oluyor da kibiri yüzünden TEVBE etmiyor, AF dilemiyor? Ben kendim işimi görürüm diyor da ÖRTÜLMESİNİ niye istemiyor? Neden Ğafur’a istiğfar etmiyor!

Üç yalan söyledim diye bakın bunları yazıyorum, yanıla yakıla… Beş kanaldan af dilenmesem ne olacaktı? “Allah affedicidir, nasıl olsa affeder” diyerek şeytanın vesvesesinin kanalına girmiş olacaktım…

[K] çok seversin Amenerresulü’nü. Onda öyle bir samimiyet vardır ki, hep [K]’nın sırtının ürperdiğini görürüm. Şu anda bile hissediyorum. (Hıdırellez bugün, dedem buralarda olabilir [K]).

Bir çay içeyim. (Bu ilk çayım olacak)

<> 2/186: Şayet kullarım, sana benden sordularsa, gerçekten ben çok yakınımdır. Bana dua edince, duacının duasını kabul ederim. O halde onlar da benim davetime koşsunlar ve bana hakkıyla iman etsinler ki, doğru yola gidebilsinler.

<K> Bizim buralara uğramıyor hans.

Yahya’yı göndermiştir kendi uğramazsa da bir mavi gözlü partneri vardır.

<K> O da uğramaz oldu. ALLAH çok yardım etsin onlara.

Amin.

<> amin

<K> John da uğramaz oldu.

Sonsuza kadar diri olmak, yani kıyamete kadar yaşamak ve bundan da etkilenmeyip sonsuza kadar yaşamak nasıl bir duygu acaba (joHANneS=John=Hans yani adaşım)…

[] Server sorunu yaşanıyor

<> kaptanım geç oldu, chat kalsın bence

Evet başkanım, nasıl olsa YARIN devam inş.

<> inşşş efendim, siz istirahat buyurun ltf.

Hoş-bye.

Hans von Aiberg, 05/05/2004 (224/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 224 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (225) oku

224-08-affetmek

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar