Tekil ve Çoğul – Haniflik – Bizler – Fıtrat dini Haniflik

Soru: Bu kadar çoğul ifadelerde bulunulurken, insanların kolayca şirke girmeleri nasıl kolay olabiliyor? Genel olarak milyar yıllardır devam eden islam dini, niçin kendini kurtaramamıştır?

Demek ki HUNNES >>>>> BİR TEK ŞEY >>> BİZ+LER, ama ötekisi (NEFS) ise külli bir payda değil, cüz/kesret olan ve tevhidden kaçan karaktere sahiptir. (Karakterine tüküreyim nefsin.)

Oysa BİRLİKTE (tevhid) olması gerekirken KESİRLERE bölünmektedir.

1/2, 1/4, 1/8…..1/n

Yani giderek yokluğa sıfıra gider nefs.

Evrenin de bir nefsi var. (Öyle olmasaydı, cansız atomlardan bir canlılar nasıl türerdik?) Ne yapıyor? Genişliyor genişliyor. Genişledikçe parçalara bölünüyor, kararıyor, soğuyor, sıfırı (Mutlak kelvin) tüketiyor.

Evren Künnes (Nefs) etkisiyle Hunnes’ten kaçıyor. Ama çaresi yok ölecek evren… (Kıyamet) Tüm rücular Allah’adır, bir bilse demin tükürdüğüm nefsim… Koşa koşa gider Allah’a…

Nefsi öldürün. Çaresi HANİF olmaktır. Nefs buna dayanamıyor. Çünkü onun fıtratında bu Sünnetullah sırrı (Yani haniflik, TEVHİD) yatıyor. Nefsinizi, fıtratına/aslına çevirin, yani HANİF olun!

O halde bu fıtrat ve Hanif ayetlerini bir daha yazalım.

Çünkü nefs BEN derken

BİZ+LER biçiminde birleşmesi için

tek yol

MİLLET olmaktır (MİH).

MİH >>> BİZ+LER demektir.

(İnsanların yaratıldığı fıtrat kelimesi geçen ayet lütfen.)

<> 30-Rum/30: O halde sen yüzünü, bir hanif olarak dine, Allah’ın insanları üzerinde yarattığı fıtrata çevir. Allah’ın yaratışında değiştirme olamaz. Doğru ve eskimez din işte budur. Fakat insanların çokları bilmiyorlar.

“Allah insanları hangi fıtrat üzere yaratmış ise ona çevir. Allah’ın yaratışında değişme yoktur. İşte dosdoğru din budur.”

“Allah insanları hangi fıtrat üzere yaratmış ise ona çevir. Allah’ın yaratışında değişme yoktur. İşte dosdoğru din budur.”

“Allah insanları hangi fıtrat üzere yaratmış ise ona çevir. Allah’ın yaratışında değişme yoktur. İşte dosdoğru din budur.”

 

“Allah insanları hangi fıtrat üzere yaratmış ise” >>>>>> SÜNNETULLAH. İşte NEFSİNİZİ öldürecek tek SIR bu! Hanif olun kurtulun! Müslüman olarak kalırsak zor dostum zor! Belki de cehennemden çıkmak imkansız olur…

Biz bir avuç bunu biliyoruz.

“Fakat insanların çoğu bilmezler”.

“Fakat insanların çoğu bilmezler”.

“Fakat insanların çoğu bilmezler”.

Onun için zor dedim.

[] 30-Rum/30: O halde, iqame et vechini, hanif olarak el diyn’e (Hanif Diyn’e); {ki Hanif Diyn} Allah’ın fıtratı’dır; {Allah’ın fıtratı} odur ki, el nas’ı onun üzerine fatr etmiştir. Allah’ın halq edişi bedellenemez/değiştirilemez. İşte budur Qayyim Diyn. Velakin, el nas’ın ekserisi/ENÇOĞU bilmez!

[] Çoğu değil, “ENÇOĞU bilmez” olacak.

Siz mutlu bir azınlıksınız. Fıtratı (Hunnes) yakalamışsınız. Hanif payesinin rütbesinin kıymetini bilin candaşlarım… Allah kaç kişiyi peygamber yapar ki? Allah kaçınızı DOST Hanif yapar ki? Bu bize verilmiş bir armağandır. Allah’a sonsuz hamd ediniz.

<> amin

Hans von Aiberg, 25/05/2004 (231/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 231 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

231-07-nefs-haniflik

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar