Yaratılış – Yer ve Gökler

Yeni son bir soru daha alabiliriz.

<> Sera? Semawat var, Arz var, Arasındakiler var, peki sera nedir, bunlardan ayrı?

Evren şişti, ama aslında şişmedi mahşerde yamyassı duruyor. Evrende iki nesne var:

1. Gündüz nesneleri (Gök, ışıyan fermionlar vb.)

2. Gece nesneleri (Yer, Arz, ışımayan bozonlar vb.)

Evren, Tarık ve Dabbe arasında açılmıştır (şişmiştir), yani gök ve Dabbetül Arz arasında. İşte bu BİRLEŞMEMİŞ bir küre gibi duran ve sanki üç boyutluymuş gibi bulunan evrenin tüm dolgusuna ve de Allah’ın nefesine SERA deniyor.

Tabii 7 katlı anlamlarını açabilirim.

Mesela Faatır suresi, Tekvin suresi, İnşikak suresi, bunlardaki temada GÖK ve YER bitişikti biçimindedir. Bundan kabaca MAHŞER çıkarımı yapabildiğimiz gibi, ayrıca evrenin SERA içeriğinin zamanla yüzmilyarlarca minik evrene (galaksiye) bölünerek, YER (Arz) kavramını oluşturduğunu da söyleyebiliriz.

Eğer evren ilk halindeki gibi bir Hidrojen ve Helyum bulutu olarak kalsaydı, o zaman sema ve yer (arz) olamayacağı için, evrene SERA halinde diyecektik.

([Candaş] daha bunun gibi çok anlamı var. Sen soruyu seçersen daha net olur candaşım. Mesela melekler de sera ehlidir, onların çekimi baş yukarıdır. Yani melekler de gök ve yer arasındakilerdir. Soruyu seçmek sana kalıyor. Bilirsiniz ben gevezeyim bende laf çok.)

<> Açılmış 4 boyutun dışında olmalı. Arz uzatılmışının ötesinde durmalı. Katlı semavatı kapsamamalı. Arası ise ayetlerden biliyoruz?

Bütün WORM HOLE evreni de seradır. (Süper uzay) ARŞ >>> GÖK ise, SEKAR yerdir, bunun arasında kalanlar da sera’dır. (Sıralanmış anlamında)

Bugüne sığmayacak ileri anlamlar da var elbette: Doğu ve batı (sağ ve sol) durumundaki SERA. İki doğu iki batı durumundaki quadropole sera vb.

Ayrıca bütün eksenler (akslar) da seradır. (Direklerden oluşmuş gök ve yer arası.)

Atomaltı düzeyde; Foton YER, Bozon GÖK olduğunda, sera Sonsuz özenerji impulsmomentleridir. (N ve Delta tipi rezonanslar)

Bunlar da IŞIKTAN HIZLI TİTREŞEN öteki evrenin (ki buna esir diyoruz) bizdeki tünel ucundan kaçan girişimleridir. Bunlar parçacık bile değildir.

N*** tipi bir rezonansın ömrünü hesaplamak mümkün değil, çünkü öyle bir zaman yok. Ama kendisi deneylerde yakalandığından, SERA’nın atomaltı tanımına tam uyuyor.

Hele şu nötrinolar; foton değil bozon da değil, gök (bozon) ile yer (fermion) arasına sıkışmış, ikisi de olmayan tuhaf bir madde türü…

Çünkü kuantlaşmış nötrinolar da var, kuantlaşmamış nötrinolar da. Hatta Fransız quantumcusu L de Broglie, “Esir, Nötrino denizinden ibarettir” demiştir. Bu durumda SERA nötrinolardır.

Yani soruyu seçeceksin. Ama vakit geç. Gero nimo hoş-bye ve RZİ saatimiz geldi.

<> 27-Neml/82: Söylenen söz başlarına geleceği zaman, onlar için yerden bir dabbe çıkarırız, insanların ayetlerinize kesin bir inanmadıklarını kendilerine söyler.

Ah [candaş], demin az daha o ayetin mekanına giriyordum, kendimi kaptırmışım, zamanım ayrıklaşmak üzereydi.

<> Çok teşekkürler verdiğiniz bilgilerden ötürü iyi geceler.

<> slm slm hoş kalın

<> Hg slm slm

Ben teşekkür ederim. İg. Ss.

<> sizi içimizde hep seviyoruz-seveceğiz

Ben de [candaşım]. Gönül mekanı sevgi üzerine kuruludur. RUH buradan gönderilir. BİZ*LER SEVİYORUZ/SEVİLİYORUZ.

Hans von Aiberg, 25/05/2004 (231/09)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 231 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

231-09-arz-sema

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar