Yaratılış – Mahşer – Kıyamet – Zaman – Nedensellik

SONUÇ:

Nefhi Sur denen HORN HOLE‘a ulaşıyoruz.

O halde zamanın lineer veya sheet veya cube bir yapısı yok. Bunun yerine TÜNELLER‘i oluşturmaktadır.

Zaman doğrusal bir hareket olan, aynı zamanda enerjiye sahip, boyutlu bir yapıdır” betimlemesi aslında bu anlattıklarımdır.

İleriye doğru olan bu süreçte; bizi oluşturan benlerin durumunu nasıl açıklayabiliyoruz?

Zamanda ileri gitmek HİÇ DE MESELE değildir. Yani ışık hızına ne kadar yaklaşırsanız o kadar zamanda ileri gidersiniz. (Astronotlarda bir ayda 5 saniye, yılda 1 dakika GENÇ olunuyor.)

Zamanın NEDEN ve SONUÇ iki ucu (iki CORN’u) vardır. Neden ve sonuç birbirine ne kadar UZAK ise o kadar yavaşızdır. Veya tersi olarak Hızlandığımızda neden ve sonuç arasındaki mesafe azalır. Geleceğe ERKEN geçeriz.

Eğer ışık hızına çok yakın bir hızla giderseniz, bıraktığınız ikizinizin 14 yılına/yaşına karşılık bir yıl yaşlanırsınız. Yani siz geride kalmış bir BEN değilsiniz. Gittiğiniz zaman dilimindeki BEN’siniz. Çünkü ikiziniz mesela sizin on yıl yaşlanmanıza karşılık 140 yıl yaşlanmış olduğundan der ki: “Benim ikizim 140 yıl önce bir gitti, bir daha da görmedik.”

Bunun tersine siz on yıl sonra döndüğünüzde ikizinizin on yaş yaşlanacağı yerde 140 yaş yaşlanıp çoktan öldüğünü görürsünüz. Siz de şeyle düşünürsünüz: “On yılda nasıl olur da 140 yıl yaşlanır İKİZİM?”

Zamanda ileriye (ZİG ve ZİL) gittiğinizde, siz kendinizi taşırsınız. Yani “BEN” dediğiniz BEN sizsiniz.

Elbette geleceğe geçen şaşkınlık yaşar: Bir yıl önce doğan çocuğu 14 yaşına gelmiştir. Üç yılda çocuğu 42 yaşındadır ve babasından yaşlıdır. Kim yaşça büyük veya küçük bu paranormlar yaşanır.

Ama çocuğunuzdan küçük de olsanız, siz yine sizsiniz. Geride bir SİZ bırakmadınız. BEN dediğiniz yine KENDİNİZSİNİZDİR. Kendinizi GELECEK zamana taşımışsınızdır.

(Bu anlattıklarımı zaten biliyorsunuz.)

Bunun tersine platformda (ZAG ve ZAL durumu) kendinizi geçmişe “ZAMAN İÇİNDE BEBEKLEŞEREK” taşırsınız.

Zamanda ileri gezmenlik ve zamanda arda gezmenlik (Zig ve Zag) çok farklıdır.

Zamanda ileri gittiğinizde zaman genleştiğinden siz genç kalırsınız. Ama YAŞLANIRSINIZ.

Oysa tersine (ZAG ve ZAL) zaman oku sizi gençleştirir=Zamanınız tersine akar. Yani geri gezmenlik ÇOOOOOOOOOOK ÖZEL statülere sahiptir.

Zaman okunu tersine çevirdiğiniz için sıfır yaşına gelirsiniz ve “İlkah noktasında” DURUR yeniden zamanda ileriye gitmece (ki normal) doğarsınız.

Bundan sonra zamanınız HEP ama HEP İLERİ AKACAKTIR. Geldiğiniz çağa dönmek isteseniz bile zamanınız İLERİ akacaktır. Artık asla zamanda geriye gitme şansınız olmayacaktır. Bu bir kez verilmiş şanstır.

Zamanda geri gelenler REEL zaman oku yönünde olduklarından, yola çıktıkları yaş, doğup da aynı yaşa geldikleri toplam yaş (mesela 25+25=50 olsun) bu kişi 50 yıl yaşamasına rağmen 25 yaş görüntüsündedir.

Çünkü cebirsel olarak Geriye küçülen zaman, cebirsel olarak toplanır -yani çıkarılmış olur-.

Bu kişi bir 25 yaş daha kalsın GERİ zamanda… Aritmetik yaşı 75 olur. Ve dünyadaki yaşı da 50…

Eğer bu kişi zamanda ileri gitmeye kalkışırsa YOLA ÇIKMADAN amacına ulaşmış olacağından (Takyon teoremi budur) indiği yaş da 25 yaş olacaktır. Yani 25 yaşında yola çıkan biri yine 25 yaşında dönmüş olacaktır.

(Ayrıca kalan ömrünü de hesaplarsak) (Mesela 70 yaşına kadar yaşasın) 70-25=45 yıl daha yaşayacaktır.

Dolayısıyla toplam ömrü ARİTMETİK olarak 145 olacaktır. Ama kendisi halen 25 yaşındadır….

Ben çok özür diliyorum, Chat’i yarına normal saate ertelemeliyiz. Malzemeler geldi ve bir sorun var. Bunu çözmeliyim.

<> Ok, kolay gelsin kaptanım

Hans von Aiberg, 31/05/2004 (235/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 235 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (236) oku

235-02-wanen-1-14

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar