Zaman savaşı – Üçüncü bağ – Süfyanilik

<> slm slm hoş geldiniz

selam/barış hanifcandaşlar selam/barış. Tam gün biraz “Dünyadan” kopuktum. Öyle ki kendimi sabah uyanmış gibi hissediyorum. Tek fark: Karanlık 🙁 Yani sabah değil. 🙂

Vira bismillah.

<> isterseniz [A] candaşımız var, sorusu hazır

OK. Hans da hazır. Euzubillah.

<> Mucadile/14: Allah’ın kendilerine gazap ettiği bir topluluğu dost edinenleri görmedin mi? Onlar ne sizdendirler, ne de onlardan. Bilerek yalan yere yemin ediyorlar.

<> Mucadile/15: Allah onlara çetin bir azab hazırlamıştır. Onlar ne kötü işler yapıyorlar!

<> Mucadile/16: Yeminlerini kalkan yapıp Allah’ın yolundan çevirdiler. Onlar için küçük düşürücü bir azab vardır.

<> Mucadile/17: Onların ne malları, ne de evlatları, kendilerinden, Allah’dan hiçbir şey savamaz. Onlar ateş halkıdır. Orada ebedi kalacaklardır.

<> Mucadile/18: Allah onların hepsini tekrar dirilttiği gün, dünyada size yemin ettikleri gibi O’na da yemin edecekler ve kendilerinin bir şey üzerinde bulunduklarını, sanacaklardır. İyi bilin ki onlar yalancıdırlar.

Tek cümleyle yanıt (Ayet ayeti açıkladığından): ÜÇÜNCÜ BAĞ yani aslında olmayan bağ veya yan-yön cenah (cennet) değiştirmiş bağ.

<> Devamı var efendim:

<> 14. ayette bizlerden ve onlardan olmayan yalan yere yemin eden bir topluluk var. Burada bir mealde de yardakçı kelimesi var. Yani bu topluluğa asistanlık komilik yapan başka bir topluluk olduğunu ayetten açıkça görüyoruz.

<> Devamındaki 15. ayette onlar için bir azap hazırlandığı 16. ayette Allah yolundan alıkoydukları 17. ayette mal ve oğul bakımından fazla oldukları anlatılıyor.

<> 18. ayette onların dünyada yemin ettikleri gibi Allah’a da yemin edecek olmaları ve onların yalancı olduklarının iyi bilinmesi uyarısı var.

<> 19. ayette de şeytanın yandaşları olmaları. Merak ettiğim bu toplulukların kimlere komilik (asistanlık) yaptıklarıdır. Bu ayetlerin şu anki dünya düzenindeki faaliyetleri nelerdir? Yani toplulukların yaptıkları faaliyetler nelerdir?

<> Tevbe/56: Hiç şüphesiz onlar, sizden olduklarına dair yemin de ederler. Halbuki sizden değildirler. Fakat onlar öyle bir kavimdirler ki, korkudan ödleri patlıyor.

<> Tevbe/107: Bir de müslümanlara zarar vermek, kafirlik etmek ve müslümanların arasına ayrılık sokmak ve daha önce Allah ve Resulü’ne karşı savaş açmış olanı beklemek için mescid yapanlar var. “İyilikten başka bir maksadımız yoktu.” diye yemin de edecekler. Fakat bunların kesinlikle yalancı olduklarına Allah şahittir.

<> Tevbe 56 ve 107. ayetlerin yukarıdaki ayetlerle bir bağlantısı var mıdır?

 

Usame 1000 Ladin, Afganistan’ın sovyet çarlığına karşı gerçek bir mücahid gibiydi. Nasıl ki bizim DEVLET (derin ve daha da derin devlet) Batman’da KÜRT ayaklanmalarına KARŞI Hizbullah’ı ve Sedat Bucak gibi aşiret liderlerini nasıl ki DEVLET-ötesi-devletimiz silahlandırdıysa; ABD ve müttefikleri de Usame 1000 Ladin’e inanılmaz bir servet hibe etti. Silah tüccarı yahudiler Afganistan’da pazarola şarkılarını söylediler.

Sovyetler yenilip gitti -sözde-. Bu kez Radikal İslam (Hadis İslam, Şeriat islam, ortodoks+katolik islam) işbaşına geçti. Usame,  B E N  dahil şimdi herkesi evinde tehdit ediyor. Karalistedeyim. -sanki çok umurumdaydı-.

RTE’yi de tehdit ediyor. Son tehdidi çok ilginç:

O…lar topluluğu (Anadolu Ateşini kastediyor) gören gösteren gözleri çıkaracağız. Sadece HSCB değil, bütün bankaları mayınlayacağız. Türki(ya)yı mayın tarlasına çevireceğiz.

Nato düzenli savaş ile iştigal eder. Mücahidlerimize dayanamayacaktır, NATO’yu çökerteceğiz. Yerine Şeriat’ı getireceğiz.

(Bugün 11.15 itibariyle NATO’ya gelen AL Jazira yayınıdır.) Arapça yayını aynen izledim. Sonra da İngilizcesi (20.40 cıvarında) verildi.

Türk olmayan üyelerimizi içeri sokmaya gerek yok. Benim Türkiye’de, özellikle İstanbul’da 4000 kişilik ordum var.” (Usame anlatıyor)

Ve 25 dk.lık bandın sonunda da dörtbin canlı bomba gibi bir laf ediyor. Blöf belki ama Türkiye’nin taşrası kesinlikle Hizbullah/Batman gibi GÖNÜLLÜ bir ordudur. (Efendimizin shit’ini yiyenler vardı ya… Fetoş’un Samanyolu TV’deki resmi bant kaydıdır.)

<> Sultanbeyli gibi bölgeleri kale olarak kurdular. (Ormanları yok ederek.)

Evet bundan Erbakan inanılmaz sorumlu. Kesinlikle Cennet’i umut etmesin. Ebedi kalacağı yeri hazır.

<> Klavuzu hadis olanın burnu shit’den kurtulmaz.

[Candaş] ömürsün. 😉 Moralim o kadar bozuktu ki ilk sana güldüm. 🙂

<> Buna çok sevindim kaptanım

Evet sabahtan beri ilk gülümsememdi.

Hans von Aiberg, 01/06/2004 (236/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (235) oku | 236 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

236-01-zaman-savasi-kamplar

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar