Selam selam düşmanları – Sınav – Dabbet – İlimde öncülük

<c> bakın arkadaşlar, ben dün de söyledim, eğer buraya tesadüfen gelmiş biri olsaydım bir an durmaz giderdim. Herkesin çok akıllı olduğunu düşünmeyiniz, benim gibi eğitimsiz, fazla bilgisi olmayan, ama art niyeti olmayan birinin de geldiğini düşünün.

Candaş. Buraya hayr ve şer için gelinir. Şer için gelenler Ebi Leheb olarak lanetlenip gittiler. Ama sen Hayr için buradasın. Ve benim geçmiş chatlerimi oku lütfen. Göreceksin ve burada “Anladığını söyleyen” herkes Resmi ve geleneksel bilimin üç asır sonrasından yazıp çizdiğimi göreceksin.

Eğer sadece benim yazdığım (mesela yukarıdaki konu gibi) bir tek şeyi idrak ile okuyup anladığında, değil Türkiye’de, dünyada bunu akıl etmiş bir tek prof veya bilim adamı bulamazsın.

<c> Benim bunlarda bir tereddütüm yok

Kendimi methetmiyorum. Diyorum ki: Burada SEN dahil tüm candaşlar, Dünyayı Einstein’lar istila etse, YİNE DE bilim gibi bilimi bilmekte TEKSİNİZ.

Size yazdıklarımın çoğunu HAWKİNG’e bile söylemedim. (Söylemler kitap yazmakla olur, ama yazmıyorum. Hawking ise bunları burada okuyamıyor.) Hawking’de çelişki VAR ama, inan BİZ+LERDE sıfır çelişki var.

<> bakın [c], aylardır bu chat bekleniyor. Lüften engel olmayalım. Daha sonra çok pişman olma ihtimaliniz var. Bunun ne demek olduğunu iyi bilirim. Aynı hataya düşmeyin. Sabr sabr lütfen.

Bizi birleştiren ortay, yönel vektör, kuşkusuz BİLİMDEKİ ÜSTÜNLÜĞÜMÜZDÜR.

Dinlerin ENGÜZELİNE sahip olmamızdan öte bunu ilk ve tek bizim BULMAMIZDIR. Bunların önemi (Başınıza gelen bu söz vaki olduğunda) artık kırgınlıkları aşıyor.

Ana yöneyimiz sadece sadece HANİFLİK denen başımıza gelen söz ve İbrahim dininden ARTI olarak BİLİMDEKİ eşsiz üstünlüğümüzdür.

Sevgideğerim Candaşım. İddia ediyorum, sadece iki sayfalık herhangi bir chat’i OKU, sonra Hawking dahil istediğine git. SEN ONLARIN TAMAMINDAN ÜSTÜN olarak bilmektesin.

Çünkü bu söz VAKİ oldu başına geldi. Hanif Protestant İslam (efendimize inen dini gibi) BİR MİLLENİUM ile birlikte İNDİ.

Candaş, acele etme oku ve de ki: “Rabbim ilmimi artır.” Göreceksin ki, üni profları eline bile su dökemeyecek cahiller kalacak yanında… Ben kefilim. Allah da şahidimdir.

O söz başına geldi. Ben en barışçı ve yumuşak alametim.

Allah benim aracılığımla insanlara gazap ve azap vermeyecek. Ama benden sonraki alametler, ğadab ve kangölü olacak. Ben merhametiyle kanat indiren (O kanadı Allah taktı) ve kanatlarını terk eden bir alametim.

Barış barış barışın. Birbirinize karışın. Barışçıllakla yarışın!

Birbirinizi SEN O gibi görmeyin, BİZCİLLİK’tir şiarımız, umdemiz. Başın ağrırsa bu senin VÜCUDUN. Miden ağrırsa o da senin vücudun. Çünkü BİZ*LER tek vücuduz.

Yineliyorum: Artık birbirinizi “Kırmayın” demeyeceğim. “Kıranı affedin” diyeceğim. Hatta artık bunu bile demeyeceğim.

Sizler akil-baliğ, kemaliyetli/kamil, yetişkin sorumlu yükümlü insanlarsınız. Kamil ve ergin olana çocukmuş gibi “NASİHAT” edilir mi? Ben nasihatçı mıyım. Ben hepinizin en en en en en küçüğüyüm. Benden daha küçük bir tek kişi bile yok aranızda.

<> [c] lafı uzattığı için Hans’ı bunca yazmaya mecbur bıraktığı için kasıt aramama sebep oluyor, lütfen konu bitsin. Ben aldım buraya [c]yi.

Ben yazmadım bunları. Ellerim yazdı. Daha önce hiç sağ elimle böyle yazmamıştım. Yemin ederim VALLAHİ ilk kez böyle oluyor. Ben yazmadım, sağ elim yazdı, sol elim de onu tamamladı. Bu bir hayır işareti bence, bu ilahi bir işaret.

<> Anlıyorum dr.

Ben secde etmek zorundayım, iki rekat sonra geliyorum…

Beklettim. Fakat ikame ettiğim salat değil, üzerine okuduğum salat uzun sürdü.

Mesajlar yerine oturmuştur umarım. Ve beni arabulucu yaparak bilimden çalmayın. Özkimliğiniz (nefsiniz) ile hesaplaşın.

Ve Kur’an=Bilim saatine dönüyoruz. Nerede kalmıştım?

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 19/12/2004 (252/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 252 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

252-05-hanifler-ustundur

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar