Mutmain olmak – Haniflik – Selam selam düşmanları – Sınav – Dabbet

Kimse Allah’ın söylediklerini deneyleyemez. Ama herkesin MUTMAİN olmaya hakkı vardır.

Bana aranızda şu ana kadar yazdıklarımdan MUTMAİN olmamış bir candaş bulunuz. Mutmain olmadığı halde mutmain görünen Allah indinde İbrahim düşmanıdır. Bana açıkça mutmainliği (doyumluluğu) yazın, sorun.

<c> ben

Evet candaş, bekliyorum. Varlığımın nedeni de budur. Varlığımın nedeni İbrahim atamızdan farklı. Atamız Halillullah İbrahim MUTMAİNLİĞİ arıyordu.

Ben ise tersine bir ayeti yerine getiriyorum: “İnsanların çoğunun klasik inandığına ilişkin” DABBE ayetini. Ben mutmain olan ve bunu isteyen değilim. Ben MUTMAİN etmek üzere gönderilenim.

<> Mümkünse izin verirseniz özelinize yazmak istiyorum. Genele yazarsam konu dağılabilir

<> Özel değil, genele ltf. Mutmain değilim dediniz, sizi beklemekteyiz buyrunuz.

O ayeti bir daha yazarsanız, Benim için KANAT indirmekle birlikte, o andan itibaren MUTMAİN olmak isteyen değil, MUTMAİN EDEN olduğumu göreceksin.

<> Neml/82: O söz tepelerine indiğinde, yerden onlar için bir dabbe çıkarırız da onlara, insanların bizim ayetlerimize gereğince inanmadıklarını söyler.

<> Hicr/88: Sakın, onlardan bazı çiftlere verdiğimiz nimet ve zevklere gözlerini dikme. Onlar için tasalanma da. Müminler için kanadını indir sen!

<> İsra/24: İndir onlar için rahmetten tevazu kanadını ve de ki: “Rabbim, merhametli davran onlara, tıpkı küçüklüğümde beni koruyup büyüttükleri gibi.”

<> 26-Şuara/215: Müminlerin sana uyanlarına kanadını indir!

Ben mutmainliği aştım. Allah aşırttı. Ben sadece MUTMAİN edenim, bunun için bir alametim ben.

Candaş buyrun. Bizim birincil ilkemiz AÇIKSÖZLÜ ve asla riyasız olmaktır. Çekinme sor veya başka bir arzun varsa gerçekleştir.

<c> Mutmain değilim çünkü konuşulan bir çok şeyden eğitimim dolayısı ile fazla anlamıyorum. Maalesef dün akşam buradaki yaşadığım bazı şeyler, bazı arkadaşlarımızın oldukça önyargılı olduğunu gösterdi.

Bana onlardan söz edebilirsin? Ben müneccim değilim (olumlu anlamda). Bize söz et ltf.

Gruptaki kişisel psikolojilerden beni sorumlu tutma lütfen. Zaten bunun cezasını sürekli geri bıraktırılarak yaşadık. Kırgınlıklarla engellendik. Küsenleri barıştıramadım daha. Allah elimizden büyük atılımları bekletmeye aldı. Bunu ben çoğumuza anlatamadım. Allah’ın NİMETİ VE NİYETİ ERTELENDİ.

<c> Hayır kesinlikle sizi sorumlu tutmuyorum ama yardımcı olunması gerekmez mi bilenler bilmeyenlere?

Beni sorumlu tutmayın. Ben hep BARIŞ salih amel Selam sevgi toleranstan söz ettim. Beni suçlama candaş. Çünkü bunu hak etmiyorum.

<c> hayır kesinlikle sizi suçlamıyorum

Ben SELAM SELAM (Barış barış) yani BARIŞIN diye yaklaştım. Hep bunları SEVGİ üzerine kurdum. Hep sevgideğer dedim sizlere, ama hepimizin nefsi başka.

<c> Ben sizin yazdıklarınızı okudum buraya geldim, dayak yemediğim kaldı.

Ben böyle dedim, başkası diyemez. İnsan halife ve ihtilaf için gönderildi. İnsan şu bir iki saliselik MATRİX dünyasında birbirine kırılmak, zulmetmek, savaşmak, günah için ihtilaf yapan bir halifedir. Beni suçlama candaşım. Ama derdine deva olabilirim.

<c> Olacağınızı tahmin ettiğim konuşma ihtiyacı hissettim

<> konu anlaşıldı sanırım, buraya çok sık gelen saldırganlar yüzünden biraz sıkı davranıyoruz burada. Sizi buraya ben aldım, yoksa giremezdiniz chate

<> dabbet şikayet mercii değildir, lütfen.

<> [c]yi tanımıyoruz, kendisine soru soruldu, bunu anlamak istemedi nedense, bu şekilde konuyu dağıtmasına üzüldüm ayrıca, ne kadar yardımcı olmaya çalıştık oysa ki…

<c> konu dağılmaması için hatırlarsanız özel yazmak istedim

<> Sn Aiberg de grubumuz içerisinde sadece bir katılımcı ve bizim de rehberimiz/kaptanımız. Grubun şikayet merci başkanı operatör/moderatör değil… şikayet ve sorunlar yetkililere iletilir…

Bizde paranoya yoktu olmazdı da. Fakat öylesine düşmanlıklar yaptılar ki ilk dönemlerimizde, Buraya selam atıp da bana küfretmeyen kalmadı neredeyse.

Arkadaşlarımın KONTROL mekanizması haklı olarak beni korumak için. Ben neyim ki beni niye korusunlar ki? Kimse karakaşıma karagözüme aşık değil ki!

Bendeki “BEN“e demin ayette yazılan “O söz başlarına geldiğinde….” sırrına saygıyla beni koruyor, beni manen ve madden destekliyorlar. Eğer o destekler gelmeseydi, ben bugün bir yıllık kontrat yapıp, tlf. hattımı çekmiş olarak ŞU AN ve ŞURADA sizlerle buluşamazdım.

Biz günah ve sevabımızla “OLDUĞUMUZ GİBİ” insanız.

Grupta birbirine kırılmayan kalmadı. Sen de o kırgınlardan birisin.

Bendeki Allah vergisi, BARIŞ (selameyn) bileşkesine rağmen birbirini kırmayan neredeyse kalmadı.

Ben hariç! Kimseyi kırmadım. Kırdın diyen çıkmayacaktır. Artık O SÖZ BAŞINIZA GELDİ. Artık kırgınlıklar yok.

<c> Sayın Aiberg barıştan söz ediyoruz misyonumuz barış ama bazı arkadaşların ilkesi barış değil gibi

<> Şimdi bu konu üzerine eğer mutmain olmazsan, Sabret, eğer istersen zamanla buna mutmain olacaksın

Ben çok kırıldım. Kimseye belli etmedim. Bana toplam 11 kurşun sıkıldı muhtelif zamanlarda, yine kırılmadım. Öldüm dirildim yine kırılmadım. Oysa ben kırılgan ve naif bir insan iken böyleyim.

Artık kıranlara niye kırdın diye sormayı terk ettim. Sizlere artık KIRILMAYIN hoşgörün yaratandan ötürü demeyi yeğledim. Belki bu da başınıza gelen bir söz!

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 19/12/2004 (252/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 252 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

252-04-dabbet-mutmainlik

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar