Tevbe – ZigZag-ZipZapp – WEMB – İki Doğu ve İki Batının Rabbi Allah – Havet – Gizli deneyler

<> Pardon

Buyrun?

<> Yanlışlık oldu, siz buyrun.

 

🙂 Yanlışlık bir FEEDBACK mekanizmasıdır, Allah’ımız çok sever bunu, yanlış yapmamızı çok çok sever. Negatif feedback ile hemen yanlışı doğrulturuz ve bir daha yapmayız. Buna tevbe deniyor.

Mesela bir fareyi labirente koyuyorsunuz, çıkış yolunu bulacak. Sonunda bulur, çünkü hata sayısını deneyerek yanılarak azalta azalta çıkış ucuna ulaşır. Fare burada çeşitli kapıları ve galerileri deneyerek feedback’ler yapar, yani geri göndermeler, geri tepmeler yapar.

Bilirsiniz bunları, bir daha yazmama gerek var mı?

<> Biz de labirentteyiz galiba bu hayatta?

Dediğin gibi, hayat bir sibernetik labirent. Deniyoruz yanılıyoruz. Örneğin bebek ilk kez ateşi tutuyor eli yanıyor ağlıyor ve bir daha da tutmuyor, tutsa “Ccizz” olacak biliyor.

Burada bebek (kul) ateşi tutmuş (Cehenneme gideceği bir günah işlemiş) ama eli yanmış ve bir daha ateşi tutmamaya TÖVBE etmiş.

Artık her seferinde ateşi tutup yanması gerekmiyor. Bir kere öğrendi (TEVBE ETTİ) ya.

Allah ise Tevvab’dır. Tevbeleri bağışlamayı çok sever. Çok acır. (Merhametlidir) Her an affetmeye hazırdır. (Afivv) Mağfiret edici, Ğafur’dur.

Yani Mevlananın dediği gibi, “kırk kere tevbeni boz yine gel”den öte, Allah 40 milyon tevbeye de razıdır, yeter ki, o müzayededeki son nefesimize kadar o imanı koruyalım.

Müzayede’de bilirsiniz, “Saaaat…tım” dendiğinde, yani çekiç vurulup son nefes verildiğinde artık o şey satılmıştır. O son nefese bırakmadan tevbe etmemiz gerekmektedir.. Okey?

<> yes

<z> slm ben A. Kusura bakmayın ancak geldim.

Sevgideğer [z], kısa bir süre için haber grubu Home sayfasında kısa değişiklikler yapıyorum. Amacım Zigzag mensuplarının beni kolay araması ve bulması. O bölüme onları organize eden mesajlar yazıyorum. İşi biteni silip yeniden yazıyorum.

Bunlar geçici olarak 313’lere verilen talimatlar. Bir süre daha devam edecek, yeniden dört yöne olan Allah armasını/logosunu koyarız. Orası bir süre bizim bill board’ımız olmak durumunda.

<> ok

<> İşi biteni derken, ne demek istediniz?

 

ZİP denen bu kodlamayı onlar anında anlayabiliyorlar.

<> Ben de o logonun ne anlama geldiğini soracaktım?

O logonun her biri Allah’ın grafik/kufi biçiminde ve 4 yöne yazılışıdır.

“Allah, iki doğu’nun ve iki batının Rabbi’dir” ayeti uyarınca, dört yönü oluşturuyor.

Doğular:

1. Dogmatik doğu (Taliban gibi)

2. Doğru doğu (3:104) [Ali İmran:104]

Batılar:

1. Batıl Batı (Ali İmran’da anlatılanlar)

2. Batın (Gizli müslüman) Batı

[] 55-Rahman/17: O, iki doğunun ve iki batının Rabbidir. = Rabbul meşrikayni ve rabbul magribeyn

Evet o logo, Rahman suresindeki iki doğu ve iki batıyı anlatmaktadır. Aslında baklava dilimi gibi değil de, kare olması gerekiyor. Çünkü bazı insanlar içinde “HAÇ” görüyorlarmış. İyi de Allah’ın adının olduğu yerde haç’ın ne işi var?

Üstelik o gördüğünüz amblem eşkenar yani dik durmak zorunda. Çünkü dikkat ederseniz, Allah yazıları dört yöne doğru ve sanki W E M ve 3 gibi durmaktadır. Aslında üç sandığınız doğrudan B harfidir.

12’lik sistemi (WorlDozen) anımsadınız mı? W E M B harfleriyle anlatılıyordu. Bu düzenin adı WEMBing. Gelecekte her dile yerleşmiş bir isim. Hani vardır ya, Kapitalizm, Komünizm gibi, bu da WEMB işte. Adil bir düzen. (Parti propagandası gibi oldu 😉 )

W E M B  düzenini daha önce sunmuştum. Ama bilmeyenler için bir tekrar olsun.

<> Haber Grubuna yaklaşık 1 aydır yazmıyorsunuz, konular yarım kaldı hep? Herkes sizi bekliyor

Evet, bunun nedeni var. Bugün iki forumu da çökerttim ve geldim. 1 Ekim’de yazıya doyacaksınız merak etmeyin. Buraya doluşma başlamıştı, eskisi gibi gidip orada işi bitirdim.

Hani bir söz vardır ya, “Ben sizin bilmediğinizi bilirim” diye, takvim çok iyi çalıştı, bugün iki forum da pes etti. Barış yapıldı.

Eğer buraya yazsaydım, corrosive isimli bir bayan, öte taraflara ve kendi açtığı sitesine bizim yazıları götürüyordu. Beni peygamberliğimi ilan etmekle suçluyordu.

Bir zaman yolcusu olduğumu ilan ettiğimi söylüyordu.

Oysa ben peşin peşin yazmıştım. Ne derseniz deyin HAVET. (Hayır’ın HA’sı, E-VET’in VET’i)

Yani kim ne sorarsa sorsun yanıtım HAVET’tir.

Havet’leri anımsarsınız. İbrahim efendimiz, eşi Hacer için “Kızkardeşimdir” demiştir.

Çünkü HAVET, böyle bir şey. Yalan söylemek gerekmiyor. Riyakarlık da değil. Havet dendiğinde anlayan anlar ve artık bu konunun üzerine gitmez. “Demek ki adam bir şeyler biliyor” diye düşünmek yeterlidir. Eminim ki, beni hakkıyla anlayanlar

<> Haber grubuna “Graceland”in sözlerini astım, bunun için biraz daha açıklama yapar mısınız?

Ben boşuna mı, bir şiir yazmışçasına Missisipi ve Tennessee’den söz etmiştim.

<> Zig-zag sanatçılara ve bazı senarist yönetmenlere bilgi de mi sızdırıyor?

Hayır. Zigzag çok nadir olarak bazen değişik bir iki istisna yapıyor ama bunu Türkiye’de hiç uygulamadı. Eskiden cep fotoromanlar çıkardı, romantik italyan… Onlar içinde çok seyrek de olsa ZigZag senaryo yazdı. Çünkü bazı deneyleri şifrelemişti.

Ben birini anımsıyorum, sanırım 490’lı sayılardan biriydi. Bunların Türkçesi de var. Orada oyuncu Michaela Roc adlı bir aktrist idi.

Konu Einstein’ın izafiyet teoreminin Dhurakhapalam ile sınanmasıydı. Üstelik zamanda yolculuğu yaptıran da Gurdjieff idi. Ceylan yayınları mı neyse öyle bir yerden Türkçesi de çıkmıştı.

İşte Zigzag bazen böyle haberleşiyor. O yıl Paul Kamensberg deneyi yapılmıştı. 1974 yılı olabilir.

Eğer bu kolleksiyonları bulmanın bir yolu varsa? Türkçesi “Seni Sevmek Kaderim” olan bu CEP FOTOROMANI bulabiliriz. Onu yazan ve uygulayan KMA’dır. Bende yok ama bulabilen olursa, şok olacaksınız.

<> Peki Graceland’ı kim yazdı?

 

Paul Simon’a bir genç zenci bayan vermişti sözleri. Albümde kim yazıyor sözler için (text) ben bilmiyorum. Müzik Paul Simon’dan, söz ise meçhul bir hanım.

<> İlk insanın “ebüwwe” dediğini söylüyorsunuz. Buna benzer dini konularda bazı iddalarınız var. Buna kaynağınız nedir?

Eğer Arapça bilseydin, Ebeweyn=Ana-baba (Arapça), Ebüvve=Ana baba (Sankritçe). Şaşardın.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 30/09/2001 (003/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (002) oku | 003 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

003-01-2dogu2bati+wemb

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar