Cinsellik – Nefs – Etimoloji

Cinselliği HANİFLER asla tabu etmeyecektir! Kadınlarımızın saçının telinden bize ne? Saç teli OVER mi Allahaşkına? (Over=Ovarium’dan türeme, ingilizce değil. 😉 )

Ceset cansızdır, cinselliği sıfırdır. Ancak NEFS ile cinselliği kaimdir. Nefs denen biyoelektromagnetik ideo-holoplazmik enerji kalıp bedeni, ceset ile arasında HARMONY kurar. Yani Kalıp dökülür ve aracı nesneler yaratılır. Bunlar:

1. Müzik dilinde Melody (Senfoni vb. Gürültü ise kakafoni.)

2. Organik dilde HORMON adıyla betimlenen düzenleyiciler…

Hormonları oluşturan HARMONY‘nin yapıtaşları ise usta mimarlar olan ENZYM’lerdir.

Bu şablona göre, enyzmleri kullanma becerisi NEFSE verilmiştir. Bunların mimarisinden ortaya çıkan Harmony(Armoni)siyle hormonlar beyne emir verirler vb. vb. gerisini biliyorsunuz.)

Nefs, bedene olan dürtülerini HORMON yayınımıyla ifa eder. Nefs’in kendisini çoğaltma arzusu (Üreme içgüdüsü), ya da nefsin SÜREKLİLİĞİNİ devamında/zürriyetinde arama içgüdüsü, Ruh’un gem vurmasıyla, “Babalık-Annelik” submenüsü halinde bize yansır.

Bundan AŞK doğar, devamı iyi gelirse, evlilik denen Adem-Havva’nın yeniden buluşması ve birlenmesi olayı başlar. Çekirdek aileye çocuklar (ruh kardeşlerimiz) konuk olur. Çocuklar uzun bir süreç geçirerek AKİL-BALİĞ olana dek çocuk psikiyatristi (pedagog) anne ve babadır. Bunun yan ürünleri olan Kreş-okul vb. ile sosyal toplum ortaya çıkar.

Cinsellikten duyulan hazlar libidolar ne RUH‘tan ne BEDEN‘den kaynaklanmaz. (Bunun isbatı Meleklerdir. Üremezler) NEFS‘den kaynaklanır. Yani bize cinselliği TABU ettiren etmen NEFSİN kendisidir.

Nefs hep açtır! (Oruç bunun için) Nefs hep saldırgandır. (Savunganlık zor zenaat) Nefs sürekli cinsel açtır! (Nikah ile teskin olur/veya olmaz, zinaya yönelir.)

Herşeyde cinsel ima aramak, bizim NEFSİMİZİN batasıca bir oyunu!

Sokaktaki veya yaban yaşamdaki hayvanlarla ortak özelliğimiz… Hatta bitkilerle…

Bitkiler SPRİNG yapar. Bahar demek sıçramak demek, fışkırmak demek. Kelime kökeni aynı anlamda sperm demek, bitkilerde ve tek hücrelilerde aynı anlamda ve Sanskritçe SPOR yine sıçramak demektir. Dolayısıyla kökdilden Türkçe’ye de  S E R P M E  (serpmek) diye geçmiştir spring…

Hani Türkçe’de “Bahar” kelimesinin karşılığı yok sanmıyorsunuz ya, işte size SERPİ bahar demek… İlla ki, TDK’dan beklemeyin!

Nefsin serpilme, yayılma, kuşaktan kuşağa SIÇRAMA eylemidir…

Cinsellik neden aklımızdan çıkmaz, bunu yazmıştım. Özetle, tüm hücrelerimiz 2-4-8 gibi katlanıp artarken (Bir yaşına kadar bebekler böyle büyür, bir anda büyür.), öte yandan BALİĞ olmayı bekleyen hücrelerimiz artmaz (felaket olurdu), bunlar YARILANIR!

Birisi zamanda ileri giderek, çoğalırken, diğer hücre grubu (ki bunlar ağır hidrojen suyu taşımazlar, amniyöz sıvısı gibi hep genç kalırlar) zamanda geri gitmektedir. Şimdi bir insan düşünelim: Olduğundan 45 kilo fazla olması gerekirdi. Yani önemli bir kısmını genital materyal oluştururdu.

ZAMANDA geriye gitmek ne demek? Bunu sonra açarım ama, önden bir ipucu verirsek, Hücreleriniz GENÇ kalmaktadır.

Pekiyi zamanda geriye yol alan (genç kalan) hücrelerin ödemesi gereken bedel ne? O da bir tuhaf sanal enerjidir: 24 saat cinselliği aklından çıkaramaz! Halbuki cinsel eylemler birkaç ila bir kaç on dakika içinde olup biter. Ama NEFS’de hiç ara vermeden, doygunluğa bile aldırış etmeden, AKILDAN çıkmaz. Uyurlar, bu kez rüyalara kadar gelir görüntü verir.

Her sözden, her nesneden cinsel bir ima çıkarmak eğilimindedir nefs. Onun için Cinsel Argo ve endüstri inanılmaz boyutlardadır.

Küfür ise bir yazılmamış edebiyattır. :((( Dünyada herkesin bildiği tek kültür dalı KÜFÜR’dür.

Böylece küfür ve kültür karşı karşıya gelirler, birbirine düşmandırlar. Küfür KFR (Kafir) kökünden; Kültür de CULT kökeninden gelir. Din kültürüne ise ayrıca OCCULT denir. (Biliyorsunuz ama, bilmeyenler için yazıyorum.)

Hans von Aiberg, 05/10/2003 (196/04)

Not: Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 196 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

196-04-serpme-etimolojisi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar