Chat – Aiberg – Kuran ve Bilim – Tarık suresi

<> slm dr:) hoşgeldiniz.

Slm slm, hoşgeldiniz/hoşgeldim.

Şöyle bir ısınma hareketleri yapalım.

<> Sizi görmek iyiyim diyebilmek için yeterli neden dr

Teşekkürler.

Haftada üç gün üç saat ve poll yapılan bir chat hakkında ne düşünüyorsunuz? Cuma gecesi müthiş bir taraftar topladı. Özel mailler de maç geceleri üzerinde çok duruyorlar.

<> grupta yaptığım poll’e göre en fazla cuma isteniyor sonra cumartesi ve çarşamba

<> haklılar, çarşamba hatalı karar

<> haftada üç gün chat demek çok şey alacağımıza işarettir İNŞALLAH

Cumartesi için şöyle yazıyorlar özel e-maillerde: o gün Biri bizi gözetliyor varmış.

<> e bravo!

<> bakın bu çok önemli dr, nasıl olur da onu bırakır burada bilim denen gereksiz şeyi öğreniriz

<> biribizi gözetliyorla bizim chatımız kıyas mı ediliyor???

İnsanların haftada bir belirli hobileri var, onları çok görmemek gerekir. Bizler manastıra kapanmadık ya.

<> kişilere göre endekslersek daha çok çıkar biri bizi gözlüyorlar

<> [Candaş] 3 günde çok şey alacağız diyor ama ben chat kayıtlarını ayıklıyorum 44 sayfalık chat 8 sayfaya düşüyor yani bilgiden çok laf salatası var!!!! vakte yazık, emeğe yazık, tel faturasına yazık!!!

Olsun bunlar giderek daha düzelmeye aday şeyler. Herşeyin bir acemiliği vardır ya da bir oturma evresi vardır. Göreceksiniz zamanla bir şeyler oturacaktır.

<> tabi oturacak

<> neden gruba 20 dakikada yazabileceğiniz yazıları 6 saat vakit harcayarak, emek harcayarak, uykusuz kalarak ve tel. faturasını şişirerek aldığımızı henüz anlamış değilim!!!!!

[Candaş] haklısın ama, her birinin tadı ayrı.

<> [Candaş] 2 isimle birden girdi

Off off, nickleri deklare etmezseniz ne yapacağız böyle?

<> gruba bu konuyla ilgili bir kaç mesaj göndermiştim dr. baştan alırsak sonra problem olmaz

Evet ama, ben dahil bu mIRC’e girmeler, bir çoğumuza quantum fiziği kadar zor geliyor. Fakat insanoğlu başarmak içindir. Bilmeyen bilene öğretince/paylaşılınca ALLAH bile HOŞNUT.

<> Sayın Aiberg, daha önce de dediğim gibi chat loglarını ayıklayıp düzyazı haline getiriyorum. Bunları izninizle sitede yayınlayabilir miyim?

İzin verecek kişi Allah’tır. Lafı bile olmaz.

<> 4 Ekim’e giriyoruz ve Haber Grubu hala öksüz ???????

Söz veriyorum, yazıya doyacaksınız. Ancak yazdıklarıma tepki de istiyorum. Fakat bazı arkadaşlarımız var ki, (Kısmen haklılar) delil, kanıt, isbat vb. istiyorlar. Chat’ler boyunca yazdıklarımızın kanıtını… Oysa chat’deşler şunda hemfikirler: Yazılanlar bilim-kurgu değil, hatta taşlar yerine oturuyor diye… Ne diyorsunuz sizler?

<> Dr kanıt isteyen araştırsın.

Şu bir gerçek ki, bilim kurgu yapmıyorum. Yapsanız belli olur. Ben sadece “geçmişin” kayıp ya da boşluklarını “Geleceğin” geri besleme sistemiyle onarıyorum. Bilim kurgu ya da fantastik gerçeklik daha başka bir şey. Bir kişinin yazdığı roman, senaryo ya da bunun uygulaması olan film gibi.

Dikkat edilirse, en kaçındığım şey BİLİM KURGU oysa yazdıklarım bilim kurgu gibi görünüyor. Ama değil. Olmayacak da, izin vermeyeceğim ve bilim kurgu bünyemizde asla yer almayacak.

Fikri olan var mı? Ya da haklı olarak itirazı?

<> bilim kurguya karşıyız ama yazılanların insanlara bilim kurgu gibi de gelmesi doğal, burada hiçbir yerde duymadıklarını okuyorlar, zamanla öğrenecekler, asıl olan bunları bir sisteme oturtabilmemiz, insanlara bilgi verebilmek için.

Bilim kurgunun olduğu yerde KUR’AN ve BİLİM olamaz zaten.

Evet, beş dakika var ve bir konu belirleyelim. Konu ne olmalıdır?

<> Tarık suresinde kalmıştık.

Tarık Suresinin bir ayeti ne diyor biliyor musunuz? “Bu Kur’an bir şaka değildir.” Bilim kurgu değildir gibi. Hatırlıyor musunuz bu ayeti?

<> Peki son 3 ayet Yahudiler ve Zig-Zag’ı mı belirtiyor?

Elbette. Allahlaw’dan kalkanlar ile Valhalla’dan kaçanlar arasında “İki bağın sahipleri” savaşımı sürüyor.

<> Tarık/1: Andolsun o göğe ve Tarık’a

Bir önceki chat’te andolsun, “Ve”, “Vel”in üç anlamını vermiştim ve en uzak anlamının Yemin olduğunu söylemiştim. Buradaki anlamı YEMİN değil.

<> Şimdi waw harfi yemin değil mi?

Buradaki anlamı, eğer yemin olsaydı, Allah’ımız “Tarık nedir bildin mi?” dediğinde “ve” değil “Fela Uksima” derdi. Vakıa-76’daki Karadeliklerin yerine yemin ettiği gibi. Üstelik de “Bilseniz bu ne büyük bir yemindir” diyerek vurgulamaktadır.

Resulullah ise “Vakıa suresini çocuklarınıza, onlar da kendi çocuklarına, onlar da kendi çocuklarına öğretsinler” diyerek karadeliklerin önemini “Günümüze” taşıtmıştır.

Waw harfi yemin olması için “Ve Allah’i” (Vallahi) biçiminde Allah adlarından birini almalıdır.

Ve, Bi, Ya gibi ekler Allah isimleri önüne geldiğinde kutsallık kazanırlar: Vallahi, Billahi ve Yallah. (Ya Allah=Haydi kalkıp gidelim anlamında. Ancak Türkçe’de kovmak gibi kullanılıyor.)

Eğer virgül (waw) yemin olsaydı, her VE bağlacı bir yemin olurdu. Oysa Allah’ımız KASEM (Uksima gibi) etmektedir.

Burada Tarık suresinde yemin edilen bir başlangıç yok. Tarık gibi çok önekli bir konu için yemin edilseydi, “Uksima Tarik” denmesi gerekirdi.

Ama Tarık’ın önemi YİNELENEREK bildirilmiştir. “Tarık nedir bildin mi?” Ya da Kadir suresindeki gibi “We ma edrake ma leyletül kadr” gibi. (Kadir gecesini İDRAK ETTİN Mİ? anlamında.)

Buradaki VE bağlacı şu anlamda: “Nur Suresinde, Necm Suresinde anlatılanlar” ile bağlıdır anlamında. Bu bir kombinezondur. Nur suresi bir Tarık’ın işleyiş biçimini anlatırken, Şi’ra yıldızının sözü edilen Necm suresinde ise onun konumu (Dev bir istasyon olduğu) anlatılmakta, Tarık suresinde ise zamanda yolalma mekanizması anlatılmaktadır.

Geçen Chat söyleşimizde, özellikle dikkatinizi Kerrubilere çekmiştim. Dört yüzü olan dört melek. Bunlar arşı taşıyorlar. Ama bir sır var ki, bu arş taşıyıcılarının omuzladıkları direkler, ARZ yani en altta da TEKERLEKLER olarak anlatılan bir düzeneği haber vermektedir. Önce bu konudaki tespitleri alalım noktalayalım ki Tarık’a geçelim.

Evet Kerrubiler için “Ruhu olan makine, araç demiştik” sanki… Bu konuda tespitlerinizi yazabilir misiniz? Hatırlarsanız, Kerrubiler ile ilgili linkler bulmuştuk.

<> Değerli Arkadaşlar, Kanal +m (modarate olduğu zaman) lütfen kanala mesaj yazmaya çalışmayınız ve mesajlarınızı Dr.Aiberg’e özelden göndermeyiniz. Konu TAM olarak bittiğinde soru sorabilmeniz için kanal açılacaktır. Lütfen akışın özelden değil kanaldan devam etmesine yardımcı olunuz. Anlayış gösterdiğiniz için teşekkürler.

Şimdi bu konu için kanalı açabiliriz. Çünkü ardından Tarık’a geçilecektir.

<> Şuan açık dr.

Kerrubileri etüd ettiniz mi değerli forumdaşlar?

<> Suskun olduğuna göre anlaşıldı sanırım

Bence kanal kapalı, olabilir mi?

<> Hayır dr açık

<> Slm 4 cafe dolaştık ancak boş bulabildik

Tamam o zaman, [candaş] da chat cafe turu atmaktan bitap düşmüş ;-))

<> Doğru hocam

Geçenki linklerden Qerubi’lerle ilgili [candaş] sanırım “Tekerlekler” düzeneğiyle ilgili ya da Ezekiel peygamber ile ilgili güzel şeyler bulunmuştu.

<> Başka bir candaştı sanırım

Öyle mi? Bugün yok galiba, gelmedi. Oysa gelseydi konuyu tamamlayacaktı ve olaylar bilim kurgu olmaktan kurtulacaktı.

Bilim kurgu yok! Fikir jimnastiği olabilir ama, bilim kurguya yer vermeyelim. Sci-fi başka futuroloji başka… Futuroloji gelecek bilimi demek. Bilim dalıdır. Geleceğin analizidir, stratejileridir hatta estetikleridir.

Her neyse biz Kerrubileri bir yana bırakalım ve o zaman Tarık’a dönelim.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 03/10/2001 (004/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (003) oku | 004 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

004-01-kuran-ve-bilim

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar