Chaos Cosmos ve Osmos misalleri – Hızır-Musa-Firavun – Su Hidrojen ve Oksiyen – İncir Zeytin ve Emin belde – Yakmayan ateş – İbrahim ve Urfa

Pekiyi Cosmos ile chaos (Künnes ile Hünnes) arasındaki OSMOS nedir, duydunuz mu?

<> Geçişme=ara bölüm=orta karar

<> Nötr bölge?

Evet OSMOS denen TÜNEL. Tünelin içi NÖTR’dür zaten. Tünelin yüzeyi (Dışta) Magnetik alandır. Hablilverid=Şahdamarı planı budur.

<> Ateşin yakmaması gibi?

Evet, ateşin yakmaması gibi.

Şimdi bu kayıp parçanın ardına düşelim.

(Bilmediğimizin ardına düşmek değil, kayıp parçanın ardına düşmekten söz ediyorum. Kim demiş ki, bilmediğimizin peşinde gidiyoruz da ayağımız mes’ul??? Biz Allah’ın bildirdiğinin peşinden gitmekle yükümlüyüz. Zaten onu yapıyoruz.)

Hunnes ve Künnes’i birbirine bağlayan “GİZLİ DEĞİŞKENLER GEÇİDİ” yani ödeme-dengeleme tünelleri vardır. Karadelik-Akdelik tüneli (Worm Hole gibi)

Allah bize “ŞAHDAMARIMIZDAN DA YAKINDIR” derken, bu damarın içinde herşey olur biter, ama dışında olan bizler içeride ödenenleri bilmeyiz.

Kayıp parçayı bulmak için yeniden Denizin yarılmasına dönelim. Araya bir OSMOS duvarı (Geçidi, tüneli) oluşturuldu. Kablolu tüp geçit gibi mi acaba?

İlahi nizamda bir elektroliz olayı mümkündür, geçide ihtiyaç yok.

Su dediğin nedir 2H bir Oksijen. İşte deniz oracıkta ayrılıverdi: H2’ye O’ya.

<> Wauw maşallah, ne kadar basit ama ne kadar mükemmel

<> Elektroosmos

Evet elektroosmotik olarak.

O ayrışmadan çıkan iki gaz basıncı suyun kapanmasını önledi.

Musa ve ümmeti salimen bu kanaldan geçtiler, deniz dibinde yürüyerek. Oradan “Nötral bölgeye” yani yemin edilen yere “Tur’u Sina” dağı yamacına çıktılar. Arkada kalan firavun ve ordusu üzerine deniz kapanıverdi.

Bir noktada kapanmadı. O noktada “BALIK” canlanmıştı ve azık torbasından kaçmış denize girmişti ya? Firavun da aynı noktada “Yarı Canlı” kaldı.

Yani ona deniz yiyicileri ve mikrorganizmalar zarar veremedi. Sapasağlam olarak ve Kıyametin ortanca alametlerinden biri olarak karaya vurdu.

O bölge çok ıssızdır. (Sina) Bir cesedin bulunduğu bildirilene ve Savcı oraya gelene kadar 4 gün geçmişti. Yani biraz biraz çürümenin nedeni budur. 6 bin yıl boyunca bir şey olmadı ama, kıyıya vurunca hızla bozundu. Tam bir secde halindeydi. Dolayısıyla bozunma yüzünden ve taşıyanların da hatası nedeniyle secde durumu biraz yana doğru kaykılmış oldu.

Sudan ateşi, ateşten suyu çıkaran, kurudan yaşı, yaştan kuruyu çıkaran vb. böyle 11 ayet var.

Sudan ateş çıkar mı? Malum yakıcı bir gaz olan Hidrojen ile yanıcı bir gaz olan Oksijenin H2O biçiminde birleşmesi demektir bu.

Onları birleştiren ve ayıran, OSMOS denen gizil (Spesifik) bir TÜNEL’dir.

Mucizeler Allah katındadır. Yani bu ayete göre “Mucizeler Tünel içindeki ALLAH” katındandır.

Haydi bir yorum arası verelim mi? Mesela İbrahim’i yakan ateş neden serin bir su oldu dersiniz? Ah şu Hidrojen ile Oksijen, bir de şu OSMOS (Hablilverid)…

<> Hidrojen ile Oksijen birleşmesinden oldu

<> Elektiriğin yüksek voltajda bizi es geçmesi gibi

Evet tüm yorumlarınız dosdoğru.

<> Hidrojenle oksijen de işlerine gelince birleşiyor gelmeyince ayrılıyor. Kim sağlıyor acaba bu davranışı?

Evrensel Kural olduğunu söyledim zaten Hunnes ve Künnes’in. Hani Elence neydi o??? Rumca yani?

Evren kuralı Chaos-Kosmos ve (Üçüncüsü) Osmoz üzerine kuruludur. İki kutup (Tin ve Zeytun) ile üçüncüsü (Emin/nötr bölge ya da Sina). Daha sonra ise KUDÜS ve MEKKE

<> Hz. İbrahim olayında ateş nasıl suya dönüştü ya da öyle mi oldu gerçekte?

 

Vallahi [candaş], Urfalılar balıklı gölün ateşten suya dönüştüğünü söylüyorlar. Yani ateşin olduğu yerde tam tersine su oluşmuş. İçinde de “Yuşa”nın balıkları diyorlar…

İncelemeye değer. Çünkü Urfa’da 7 peygamber mezarı olduğu söyleniyor. Bir Türkiye için 7 resulullah Mezarı çok çok yüksek bir rakam. Yani lehimize…

Hz. İbrahim’in mezarının Urfa’da ve balıklı göl altında olduğunu “Hızır Tezkiresi” de yazıyordu. Urfa=Arapça ODA (Türbe) demektir aynı zamanda.

Bunun nedeni de Haniflerin babasıdır.

<> Hz. İbrahimin doğduğu mağara da orada

<> Ayrıca kehf mağarasından bahsediliyor Urfa’da

Evet gerçekten kutsanmış bir bölge.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 17/10/2001 (010/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 010 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

010-06-musa-deniz-h2o-2h+o

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar