Bilme borcu

Allah’a kulluk borcumuz var: Allah bilinmeyi istedi. Bilmek bilimle olur. Bilim, Alim olan Allah’tan, kelamı olan Kur’an ile muallimlere verilir (Misaller). Ve onlar da bir terennüm ettiler mi ALLAH bilinir. Bunu hiç bir din dersi öğretmeni kadrolu, bordrolu bir din adamı, Fethullah Gülen’in gözyaşları, hiç kimse bunu veremez.

HANİF oldun mu böyle tüylerin ürpererek ALLAH’ı bilirsin. Yani KULLUK BORCUNU ÖDERSİN. “Bugün Allah için ne yaptınız?” sorusunun yanıtını şöyle veriniz gururla: “Bugün Allah için KULLUK BORCUM OLAN  B İ L M E  yükümlülüğümü yerine getirdim. Allah’ı Allah ile HİSSEDEREK yaşadım.

Hiç bir riya, samimiyetsizlik, Hadis ve yalan girmeden ALLAH ile EN SAMİMİ OLDUM BUGÜN” deyiniz ve ondan sonra ALLAH’TAN RAZI olunuz.

Çünkü hepimizi buraya toplayan ve niyetimizi halis bizi saf kılarak, berraklaştırarak ALLAHÇA yaşatan Rabbimizdir. Ona hamdedin, tesbih edin (zaten yaptıklarımız da bu).

İşte en sonunda sizleri de BİZLER olarak benim dünyama getirdim. Gördünüz mü? Neler hissedermiş bu esrarengiz sanılan adam. Nasıl bir dünyası varmış? Nasıl dolu dolu Allah’ı yaşarmış. Hanif olmayı başarmış. Co-Captain’iniz konuşuyor…

Hans von Aiberg, 01-03-2002, chat 063

063-00-kaptan

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar