Paranormal – Kutupların değişmesi – Hızırın makamı Axel Heiberg adası – Noel baba Hızır olabilir mi – Hıdırellez

Kutupta bir tek ağaç. Tuhaf mı değil mi? Magnetik (mıknatıslık) kutbunu kastediyorum…

Daha önce Thule Qaanaak’tan, Morris K. Jessup burnundan, Axel Heiberg adasından (kutuptan) ve MAKAMI HIZIR’DAN söz etmiştim.

Acaba HIZIR=NOEL BABA

Santi

Santa

Senta vb.

Şu Ren geyiklerinin çektiği kızakla, o öldürdüğü bebeklere kendini affettirmeye çalışan Hızır mı? Hediyeler dağıtan (Tabii o komik kıyafetleriyle değil)

<> Acaba’dan fazla.

<> Sanırım bana bahsetmiştiniz… Grup bilmiyor

<> Kitaplarınızda teğet geçtiniz sanırım konuya profesör

Çocuklara güleryüzlü fakat Korkut=Vakur ve heybetli DEDE mi? Dedem Korkut mu? Hızır TÜRK ? Hızır=Hazır bulunan, heryerde hazır anlamında. (Hıdır da denir.)

<> Arş’ın Zez-Zağ kavminden değil miydi?

O onun makamatı.

Bakıyorsunuz doğuda Yesevi’nin hocası olmuş. Bakıyorsunuz batıda Axel Heiberg adasına gitmiş.

Derler ki, Hızır’ın olduğu yerde OT bitermiş. Ölü ağaç yeşerirmiş. Hem de göz açıp kapayana kadar, rivayet bu ya… Dilin kemiği yok, derler işte… Diyorlar da…

Benim yanıtımı mı merak ettiniz? HA-VET.

<> Çamlarınız kurumasın… güzelliğiniz farımasın…

<> İlyas, Ellez, Ellas?

Hıdır ve İlyas asla buluşmadılar. (Yani ikisi de diri olarak çağdaş olarak buluşmadılar.) Hıdırellez sanırım 6 Mayıs gerçekte BİZİM KAYITLARDA yok… Bizce onanmamış. Yani Abese suresindeki gibi gözümle görmüş gibi size bunu anlatacak bir bilgim yok.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 02/12/2001 (028/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 028 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

028-03-dede-korkut-noel-baba

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar