Adem Havva ve YY türü – Nuhun soyu – Omni ne demek – Dilbilim – Objektif ve Sübjektif

<> 6-Enam/84-86: Ona İshak’ı, Yakub’u bağışladık, herbirini doğru yola eriştirdik. Daha önce Nuh’u ve soyundan Davud’u, Süleyman’ı, Eyyub’u, Yusuf’u, Musa’yı ve Harun’u (ki işlerini iyi yapanlara böylece karşılık veririz), Zekeriya’yı, Yahya’yı, İsa’yı ve İlyas’ı (ki hepsi iyilerdendir), İsmail’i, Elyesa’yı, Yunus’u, Lut’u (ki hepsini dünyalara ustun kıldık) doğru yola eriştirdik.

[Candaş] birini buldu. Özellikle:

“Daha önce Nuh’u ve soyundan Davud’u, Süleyman’ı, Eyyub’u, Yusuf’u, Musa’yı ve Harun’u…”

“Daha önce Nuh’u ve soyundan…”

Nuhun ÖZEL soyundan…

“Nuh’u ve soyundan”

“Daha önce Nuh’u”

“Daha önce” ==========>>>>>>> ???????????????????????????????????

Tekrarlıyorum:

“Daha önce Nuh’u ve soyundan….”

“Daha önce Nuh’un soyu”

“Daha önce Nuh”

“Daha önce” ????????

<> Adem’in soyu.

İşte O KAYIP GENETİK. Adem+Havva+??????? YYx ve YYy geni.

(Cifir şekillerimizde unutmayın Arş dört direklidir ve iki direği bizim ADEM&Havva öteki iki direği de (Ğılman ve Vildan). Bir çift DNA sarmalı vardı orada…)

<> özellikleri ya da farklılıkları nedir bu genlerin

O genleri Cennet mekanlarında gözlerinizle göreceksiniz İnşaallah. Ama biz şimdi bizim bu dünyada gördüğümüz o kayıp genlere gelelim:

OSMOS kanalı diyoruz buna. (Osmos rumca, bunun latincesi de OMNİ’dir) Yani Alfa Omega kanalı… Alfa Omega=OMNİ. Bunun anlamını bir dictionary’den bulabilir misiniz? Omni ne demek?

<> Herşey demek

Daha da ileri gidelim: HER  İ K İ S İ  de demek.

<> omnipotent= herşeye kadir, omniscient= herşeyi bilen

Dağın her iki yamacı. Alfa-Omega. Her iki taraf demek.

<> Bunlar Yunan harfleri, belirli bir anlamı var mı?

Değil, Sankritçe AUM. Bunu yazarsan sana Web verecektir. “Aum mani padme hum” gibi. Fransızca’daki Au=O da buradan geliyor. “L’eau” gibi. Yunanlılar bunu Aum Mega diğerini de O-mikron diye kullandılar.

Arapça da var: Biz Orhan’ı o-mikron ile yazıyoruz. Ya da Osmanı. Ama Arapça ayn ile yani AUM harfiyle AOsman diye okunuyor. (Ayn o çatlatılıyor) Zaten Usame 1000 Ladin değil, Ausame. (Bazıları bunu Osame, bazıları da Oosame diye yazıyor. Nedeni, teleffuzu tam olarak yansıtmak için)

Ve A-Aum(mega)=Cosmos=OMNİ kanalına gelelim. Bu kanal bize Ödeme-dengeleme kanalı olarak kayıp geni ödeyecek.

4 direkten ikisi objektif (dna) diğer ikisi de sübjektif (dna). İkisi görünüyor ikisi de görünmüyor.

Herşey objektif (Nesnel) ve Sübjektif (Sanal, Virtüel) olarak adlandırılır. Aktüel ve Virtüel diye de niteleyebiliriz. Tamam mı?

Tamam değilse devam:

<> devam

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 28/12/2001 (038/11)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 038 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

038-11-osmos-odeme-dengeleme

Yorumlar