Adem Havva ve YY türü – Nuhun soyu – Dilbilim – Turanca – İl ve Al

Adem ve Havva kovuldular… Ama çocukları kardeş olarak evlenmesinler diye birer klon (xyy ve yyy) daha katıldı… Buna göre Habil ve Kabil KLON karşıt ikizlerle evleneceklerdi. Ama Kabil bunun tersini yaptı.

Sonuçta bu xyy arttı… (Asimile oldu) ancak GİZLİ BİR DEVAMLILIK olarak genetikten geldi. Arada bir ortaya çıktı/çıkacak. (Mehdi=Mighty=Adler gibi)

Biz o son noktaya değil; öncekilere bakalım:

Kur’an’da şunlara dikkat ettiniz mi? Bazı peygamberler için “Şunu da an o NUH’un soyundandı çünkü…” diyor. Buna hiç rastladınız mı? Hele bana bu tür ayetlerden bulursanız çok :=)))) olacağım. Evet hatırlıyor musunuz?

[Bayanlar ve] Beyler, burada Tarih yazıyoruz sizden yanıt yok…

<> 3-Ali İmran/33: Allah Adem’i, Nuh’u, İbrahim ailesi ile İmran ailesini seçip alemlere üstün kıldı.

Bu da var ama benimkini aramaya devam edin.

<> Haşimoğulları ==> Hz. İsmail

İsmail ÇOOOK ayrı bir insan türü… Dünya meleğinin de adı İSMAİL’dir… (Dünya logo meleği)

<> 19-Meryem/58: İşte bunlar Allah’ın kendilerine nimetler sunduğu peygamberler; Adem’in soyundan, Nuh ile beraber taşıdıklarımızdan; İbrahim ve İsmail’in neslinden ve doğru yola erdirdiğimizden, seçip beğendiklerimizdendirler. Rahman’ın ayetleri onlara okunduğu zaman ağlayarak secdeye kapanırlardı.

<> 3-Ali İmran/33: Allah Adem’i, Nuh’u, İbrahim ailesi ile İmran ailesini seçip alemlere üstün kıldı.

<> 3-Ali İmran/34: Onlar bir zürriyet idi, birbirinden peyda olmuş idi, Allah semidir, hakkıyla alimdir.

<> 17-İsra/2-3: Musa’ya kitap verdik. “Ey Nuh’la beraber taşıyarak kurtardığımız kimselerin soyundan olanlar! Beni bırakıp başkasını vekil edinmeyesiniz” diye onu İsrailoğullarına doğruluk rehberi kıldık. Doğrusu Nuh, çok şükreden bir kuldu.

<> 7-Araf/69: Sizi uyarmak için içinizden bir adam vasıtasıyla Rabbinizden size bir zikir (kitap) gelmesine şaştınız mi? Düşünün ki O sizi, Nuh kavminden sonra onların yerine getirdi ve yaratılışta sizi onlardan üstün kıldı. O halde Allah’ın nimetlerini hatırlayın ki kurtuluşa eresiniz.

<> bulamadım

Aslında buldunuz ayetleri… Biraz daha NUH kavmini deşerseniz dediklerim de ortaya çıkacak. Yani Web Search’de “Nuh soyu” olarak arayın.

<> Nuh’un gemisinde 83 kişinin olduğunu yazmıştınız, bunun Yasin-83 ayetiyle bağlantısı var mı?

O konuya da geliriz. (1000 ay=83 yıl=Uranüs’ün güneş çevresinde turunu tamamladığı 83 yıl. Bizde 365 gün.)

<> Hocam ‘il’ kelimesinin aramca “Tanrı” olduğu söyleniyor

Aramice’ye gitme türkçeye bak: Uluğ=İlah. Kelime kökü Ul, Ül, İl, Il. Yani: İL=İltirim, İL=İLİDÜZ. (YIL+dırım ve YIL+dız) (Ben Moğolca yazdım)

IL=YIL=BEYAZ IŞIK.

AL=KIRMIZI IŞIK. (AL+ev aslı Alav ve Al+bız=Kızıl cin, İblis).

IL yıl olduğu gibi AL da Turanca YAL oldu = YAL+AZ (Alev anlamında)

<> daniel = Allah’ın yargılaması, İmmanuel = allah bizimle

IL/AL’ı anladık mı?

IL(dırım) GÜN IŞIĞI=NUR anlamında.

AL=ATEŞ anlamında. (Ateş’in aslı OTUŞ’dur. OT’tan ODUN’un tutuşturulması fiiline denir.) (Madem TÜRK/TURANIZ bunları da arada bir bilelim değil mi?)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 28/12/2001 (038/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 038 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

038-10-il-al-etimoloji-nur-nar

Yorumlar