Gizli gen YY – Hz. Yusufun özellikleri

Evet ne yapıyoruz. Duralım mı? Durursak da daha o GİZLİ GEN’den YUSUF’u anlatmadık. Yusuf Peygamber miydi? Kur’an’da Yusuf’un elçi olduğunu bildiren bir tek ayet bulabilir misiniz bana. Ama resmen yazacak Nebi ya da resulullah diye. Bulacak olan var mı?

<> Nuh’a ve onun soyundan Davud’a, Süleyman’a, Eyyub’a, Yusuf’a, Musa’ya ve Harun’a da yol göstermiştik. Biz güzel davrananlara böyle karşılık veririz.

Eyyub’u (Karısını) anlattım. Sırada YUSUF var. Kuyuya atılan İki yıl hapiste unutulan Ama bu Yusuf ELÇİ midir? Haydi Yusuf’u anlatan ayetlerde onu ELÇİ olarak gösteren ve onaylayan ayeti bulun!

<> 40-Mümin/13: Andolsun ki, (Musa’dan) önce Yusuf da size açık deliller getirmişti ve onun size getirdiği şeyler hakkında şüphe edip durmuştunuz. Nihayet o vefat edince “Allah ondan sonra peygamber göndermez” dediniz. İşte Allah o aşırı giden şüphecileri böyle saptırır.

Devam. Çok güzel buldunuz.

<> 40-Mümin/34: Bundan önce size delillerle Yusuf gelmişti. O zaman da onun size getirdiği hakikatte şüphe edip durmuştunuz. Nihayet vefat ettiğinde de “Bundan sonra Allah asla peygamber göndermez” dediniz. İşte aşırı şüpheci olanları Allah böyle şaşırtır.

Bunu unutmayın saklayın gelecek konuda devam edeceğiz ki Hz. İsa’ya giden yolu açalım.

Şimdi bilmemiz gereken şu: “Güneşi, Ay’ı ve 11 yıldızı bana secde ederken gördüm.” (Rüyasını babasına anlatıyor) Neden 12 değil de 11?

<> 12-Yusuf/4: Hani bir vakitler Yusuf, babasına demişti ki: “Babacığım, ben rüyada onbir yıldızla güneşi ve ayı bana secde ederken gördüm.”

Neden o baba Yusuf’un üzerine diğer ÖZ çocukları gibi ihtimam ve özenle düşüyor.

Ve Yusuf NEDEN ÇOK GÜZEL? (Yakışıklı demiyorum çok güzel diyorum, öyle ki kadınlar elma ile birlikte parmaklarını doğruyorlar.) ÇOK AMA AŞIRI GÜZEL. HER CENNET HURİSİ GİBİ!

<> Gılman-German.

Evet… Normal şartlarda hangi kadınlar TOPLUCA hiç hissetmeden parmaklarını kesip atabilir? Demek ki NORMAL ÜSTÜ BİR DURUM VAR.

<> evet

 

Yusuf NİÇİN Hapiste İKİ YIL UNUTULDU? Bu kadar güzel bir insan hiç UNUTULUR MU? Tam tersine her an hatırda tutulur ve yokluğunda hemen fark edilir.

<> Bir hatası yüzünden değil mi?

<> Aberasyon mu yoksa hocam?

Daha neler var neler neler. Ama “PAZAR” Chat’inde…

<> heyecandan ölüyoruz hocam

<> merak içinde kaldık hocam şimdi

Saat 04.00 size yazık, sizin canınız benim canımdır.

<> Siz nasıl dilerseniz

Sizler benim canımsınız. Sizin için endişe ediyorum. O yüzden uykusuz kalmasın Hanifcanlarım.

<> gerenimo

Evet, geronimoooooooo

<> biz de sizi düşünüyoruz…

Sağol.

<> as you wish master chieff

Kendimi Sitting bull gibi hissettim. 😉

<> :)))

<> Cümleten hayırlı geceler…

<> ig

İg. slm ve slm.

<> ugh manituuu

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 28/12/2001 (038/20)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 038 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

038-20-yusuf-yy

Yorumlar