Paranormal – James Joyce ve Finnegans wake – Teslanın hayatı

Bu arada… PAZAR GECESİ yılbaşı. Millet davetli olur, ailesi var herkesin. İsterseniz PAZARTESİ chat yapalım, uykunuzu da almış olursunuz. Nasıl olur iyi mi?

<> Ptesi gecesi yılbaşı hocam

Öyle mi ben mi yanlış hesapladım. 31 Aralık eğlence akşamı değil mi? Hangi güne denk geliyor?

<> evet, Pazartesi 31 aralık.

O zaman PAZAR yaparız. PAZAR CHAT VAR O HALDE. OK?

<> ok

<> ok-çular, avarlar-avşarlar

Vikingler, Normanlar, Gotlar.

<> :)) Walhalla, Allahlaw

Morris Jessup Burnu.

<> Finnegan’s wake’i inceliyorum.

Yazıları yazan sen miydin?

<> evet

Çok iyi bir araştırma o… Kur’an metoduyla (Kriptolojik) ve Levhi Mahfuz metoduyla (Cifir) yazılmış…

<> Tesla araştırmalarım da devam ediyor. 4 kitap geldi Tesla hakkında ikisi de yolda… Okuyorum bakalım.

Çok iyi…

<> Hocam bir yerde kendi kendine elektrik üreten bir motor yapıyor. Çok enteresan… motorla 1 hafta dolaşıyorlar. Sonra söküp götürüyor parçayı, çözemiyorlar ne olduğunu

Bir belge var adının Kamuran veya Kâmran olduğuna ilişkin. Nikolai adını “Osmanlılardan Şeyhülislam’dan kaçmak için” aldığını bildiriyordu önceki KMA’lar. ABD’de ona Nicolai demiyorlar. Cameron diyorlar.

Bunu bizzat Tesla istiyor. Çünkü kaçmak için SAHTE EVRAK’a Nikolai diye yazdırınca Boşnaklara karışan Şeyhülislam (Sancak eyaleti yönetmeni aynı zamanda) Sırp kabul ederek işine karışmıyor.

Ölüm emrine varacak kadar ileri gidiyor Şeyhülislam. Bir gece Karadağ’dan gemiyle “Sırp ve Hristiyan” görünerek Trieste’ye kaçıyor. Oradan da kömürlü gemide Ateşçi olarak bedava niyetine ABD’ye göç ediyor.

Ellice adasında soruyorlar: “Senin başka bir adın vb. daha var mı?” diye. O da Kâmuran diyor. Cameron diye yazacak gibi oluyorlar ama “DELİL” yetersiz olduğundan yazmıyorlar ve Nikolai olarak kalıyor. (Hansel Heiberg=Alias carlos M. Allende anıları)

Aklıma Cameron Diaz geldi? Neden acaba? Acaba neden? Çünkü The Mask filmindeki sarışın, ama Maske’nin kendisi ise sanki “Tesla”. Fazla esrarengiz. Maske filmini görmediniz mi?

<> evet gördük

İşte oradaki dansçı kız Cameron Diaz. O da mı Kamuran? (Okunuşu Kemırın.)

Evet şakalar bu saatten sonra çekilmiyor.

<> 🙂

<> hehehe

<> Finnegans wake yazılarına devam edeceğim ben de. Book2. 3. wri: Bismillafoulties. But the hasard you asks is justly ever behind his… Book2. 1. wri:of utskut, urqurd, jamal, qum, yallah, yawash, yak! For he could…

Çok iyiydi yazıların. Çünkü J. Joyce “Bir amatör tele-messenger receiver”dır. Doğuştan hassas. ZAMAN yani çağlar arasında gidip gelen mesajları bir AMATÖR OLARAK yakalıyor ve YAZIYOR.

<> Book2. 3. wri: Allah O’khorwan, connundurumchuff. (Allah ve Kur’an.) Qum: Ayağa kalk. Yallah: Yürü. Yawash: Yavaşla :).

 

Conundrum, işte bu evrenin sırrı. İngilizcesine bir baksanıza, benim yazdığım gibi.

<> A paradoxical, insoluble, or difficult problem; a dilemma: “the conundrum, thus far unanswered, of achieving full employment without inflation” (Arthur M. Schlesinger, Jr.).

<> ikilem

<> 2. A question to which only a conjectural answer can be made

<> 1. A kind of riddle based upon some fanciful or fantastic resemblance between things quite unlike; a puzzling question, of which the answer is or involves a pun.

Öteki hatta önemli bir soru var. Oraya kaçıyorum. İyi geceler.

<> İg, size de

Conundrum’un Bigbang boyutunu ÖDEV bırakıyorum. (Evrende karanlık madde)

<> geronimooooooooooo

Gero—nimo-ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo.

Allah’a emanet olun.

<> siz de hocam

<> amin

-sohbetin sonu-

Hans von Aiberg, 28/12/2001 (038/21)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 038 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (039) oku

038-21-tesla-osmanli-amerika

Yorumlar