Paranormal Kur’an – Aiberg – Meal – Hz İbrahim’in yalanları

<> slm & slm

Slm ve Slm. Elektrik kesintisi. Şimdi geldi. 20’de kesildi ve şimdi geldi elektrikler.

<> selam & selam

Slm ve slm millet.

<> slm ve slm milleti ibrahim

Evet, biz İbrahim Milletiyiz. Bu millet yahudiden de üstündür, dünyalara üstündür.

Birbuçuk saattir karanlıktaydık. Işık ilim gibidir. Allah’a bir daha hamdettim böylece.

<> 80 öncesi elektrik kesintileri geri mi geldi?

Bizde (Balıkesir) çok sık oluyor.

[] Kaptan bir süre yazmadı

Özeldeydik. Evet, dünya işi bitti. Gelelim gizli bir Hazine olan Allah’ın bilinme işi olan bilim ile onu anma işine. Dün hakkında neler düşünüyorsunuz? Bir milat içinde milat olması gibi Şu anormal olan ben ve Paranormal olan Kur’an yorumlarım hakkında. Messenger hakkında.

<> Artık normalsiniz, paranormal normal olmaya aday

Evet. :))

Şunu bu sabahki chat’te vurgulamıştık. Örneğin Elmalılı ile Hans Aiberg’in farkı şu: Elmalılı Kur’an’a normal diye bakıyor ve Allah’ın aklından geçenleri “Normal” kul gözüyle tevil ediyor.

Şu kasıntı Aiberg ise “Paranormal Kur’an’a paranormal bakıyor”. Bire bir tam çeviri oluyor. Hem de öyle zor ki. Kur’an eğlence değil, keyfi uydurulacak bir şey değil. Nefsimizden asla onu uyduramayız.

Allah şöyle sorar: “Noluyor size? Yoksa elinizde bir kitabınız daha mı var? Kur’an nefsinizden uyduruyacak bir söz (Hadis) değildir.” Kur’an Hadisleri “Uydurmacılık” olarak niteliyor ve arapları aşağıladığı gibi yerin dibine sokuyor.

Yazılacak bir fazlacık Ya da yapılacak bir tek yanlışcık beni mahveder. Onun için doğruyu, sadece doğruyu ve bu yetmez üzerine de dosdoğruyu yazmak zorundayım.

Ancak Hz. İbrahim kadar yalan söyleme payım var. “Büyük put küçük putları kırdı.” Eşi için kızkardeşim demesi vb. Böylece yalan söyleme payım da çıkıyor.

Çünkü yarın önümüze yasalar dikilir falan. Doğru uğruna düşünce suçundan müebbet hapis yememek için yalan payım var.

Böyle yüksek sesle konuşmam sizi rahatsız etmesin. Doğru ve yalanın “Limitlerini, kime ve neye göre yalan olduğunu” saptamalıydık. Belki böyle bir sorusu olana da yanıt olurdu.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 21/01/2002 (049/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (048) oku | 049 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

049-01-kuran-meal-paranormal

Yorumlar