Fatiha suresi hakkındaki hatalar

Ve ikinci yanlış:

2. Fatiha 7 değil 6 AYETTİR. ( A L T I ayet) Bana nasıl 7 ayet olduğunu söyleyebilirsiniz?

Gerekçeleri hazır Yezidilerin: “6 ayettir ama, bir de BESMELE var ve 7 ayettir” diyecekler.

Neden diğer surelerdeki besmeleler sayılmıyor???????? Mesela Asr suresi üç ayettir ve başında besmele var o zaman neden DÖRT ayet sayılmıyor?

Kaldı ki? Besmele TEK ayet değildir. Çünkü Allah’ımızın FARZ EMRİ ŞUDUR: Kur’an’a BESMELE İLE DEĞİL, EUZU BİLLAHİ MİNEŞŞEYTANİRRACİM ile başlıyacaktır. (Bu farzdır)

<adri> Resulullah SAW’in ahidnameleri B’ismik Allahümme diye başlıyor, ayrıca Neml Suresi’ndeki ayetteki Besmele gelinceye değin Resullah SAW, Bismikallahümme derdi diyor, kaynaklar Hamdele 5. vahiy, öyleyse Hamdele başındaki Besmele ayet değil

Adri’nin söylediği gibi, Besmele’den önce Euzü besmele var. İkisi eder iki ayrı ayet. Fatiha da 6 ayet eder sekiz.

Yanlış mı söylüyorum?????

<> hayır

Neden Yezid bin Muaviye 7 dedi diye 7=FATİHA OLDU????? Yani bu mübarek dinimizi Kurban olduğum Resulullah mı getirdi? Yoksa Ebu Süfyanın ahfadı alçaklar mı??????

Çok öfkeliyim, bu kutsal bir öfke ama çoook öfkeleniyorum…

Nasıl böyle YEZİDİ oldurulduk. Adına da SÜNNET dedik. Sünnet mezhebi dedik…

Yezid’in adamları Şafii ve Hanbel’in kurduğu iki mezhebe =HAK MEZHEBİ dedik. Kendimizi Ehli Sünnet vel Cemaat ilan ettik?????

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 16/02/2002 (060/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 060 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

060-05-kuran-fatiha-7-ayet-mi-3

Yorumlar