Mevlana Halid Bağdadi – Hızır tezkireleri – Zigzag – KMA – Carlos Miguel Allende – Philadelphia deneyi

Haksızlığa uğrayan TASAVVUFÇULAR: Muhyiddin’i Arabi, İbni Haldun, Hoca Ahmet Yesevi, Öğrencileri ve onların öğrencileri olan Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre, Hacı Bayram Veli, Mevlana vb.

<> MHB [Mevlana Halid Bağdadi]?

MHB tarikattan kopmuştur. Bakın bizim insanlarımıza neler yaptılar? MHB’nin hiç bir fikri yoktur. Yazdığı kitaplar ise basittir.

<> MHB’nin kitaplarını nerde bulabiliriz?

Her yerde var, ama çoğunu öğrencileri yazmıştır.

<> Özellikle Hızır tezkiresini?

 

Hızır Tezkiresi MHB’ye ait değildir.

<> Hızır’a mı ait?

Olabilir, ama şu da bir gerçek ki, İlk Ekim Bey=M.Halidi Bağdadi’dir. Tezkireler hep bu isim altındaki emanetçilerde durmuştur.

Ben bile sadece iki sayfanın fotokopisini gördüm. Mektupla göndermişlerdi. Ben bile kendisini orijinalini görmedim. Şu anda dr. Siegfried Saga diye birinde. Telefonla söyledi ki, “Şu anda o müthiş şeylerin üzerine ipek okşar gibi dokunuyorum, çok heyecanlıyım.” demişti bana.

<> İlk Hekim Bey o zaman gelecekten gelmiş?

Hayır, MHB gelecekten gelmedi. İlk ekim bey o.

<> Şuan HVA sorumlu

Evet şu anda ben HANİF din için sorumluyum. Ama şu ana kadar ben böyle bir belgenin fotokopisinden başka bir şey görmedim. Hemen herkese böyle iki-üç sayfa (ayrı ayrı ve bilimdeki uzmanlık alanına göre gönderiliyor.) Yani bir araya gelsek bile sadece fotokopileri var elimizde.

<> Adler’in Zig-Zag üyesi olması gerekiyor?

Hayır, Adler NORMAL TARİH AKIŞI İÇİNDEKİ BİRİDİR. Siz gibi… Ama onun yerine konan Alois Hiedler ise zaman yolcusudur.

<> O zaman Adler önce vardı, sonra Hitler bozdu tarihi

Adler’in ilk adı Alias Olaf Adler. Bu yüzden KMA’ların ön adlarına Alias konur. Alias bilgisayar dilinde de kullanılıyor. Arma da deniyor. Alias BAĞ SAHİPLERİNDEN İYİ OLANI.

Web search olarak Alias Carlos Allende’ye bakınız, kimdir? Ya da Karl M. Allain?

Buldunuz mu? Bulan var mı?

[] https://www.de173.com/alias-carlos-allende/

<> Alias Carlos Allende: The Mystery Man Behind the Philadelphia…

<> Philadelphia deneyinden bahsediyor

Evet Philadelphia deneyini YAPTIRAN kişi.

<> Ama bu şahıs Borges değil.

 

Borges sonraki, onun yardımcısı.

<> Bunun adı ne?

 

Hansel Heiberg. JR’si de var.

<> siz?

<> babanız?

O Axel Heiberg’in torunlarından. Ben ise değilim. Beni Web search olarak Hansen Aiberg ve Hans Eiberg diye bulabilirsiniz. Aiberg ve Eiberg aynı şey. Çünkü AE birleşik bir harf var. Nasıl ki Almanca’da umlautlar örneğin noktalı A AE diye yazılıyorsa, bizde de ya Aiberg ya da Eiberg diye yazılıyor.

<> ä, e okunuyor

Evet, Danimarka dilinde ise birleşik oluyor, AE birleşik yazılıyor. Bunu dünya dillerine ya Aiberg ya da Eiberg diye çevirebilirsiniz. Hansen ya da Hans Eiberg gibi. Ama Heiberg değil. Zaten baştaki H harfi de okunmayan H (Fransızcadaki gibi)…

Her neyse, ben oralardayım, Zigzagçılarımızdan bir kaçı da oralarda. Ama konu Alias değil, Alois. Yahudiler Alias demez, Alois der.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 26/09/2001 (002/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 002 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

002-05-kma-philadelphia-experiment

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar