Zaman yolculuğu – Nedensellik – Zigzag – Kitaplar – Yaşar Nuri – Futuroloji – Avrupanın geleceği

“Kehf/25: Onlar mağaralarında üç yüz dokuz yıl kaldılar.”

Büyük bir rastlantı ama, Mehdi Resul de 309 yıl sonra çıkacak desem, inanır mıydınız? (Demek ki benim “Ben MEHDİYİM” deme tehlikem yok. Ama arada bir reklam yapabilirim değil mi?)

<> Bilaniuk misali, Borges misali kim bilir belki o zamanın mehdisi olarak geleceksiniz?

Geçmişte başarılır işler. Geleceğe sonra yansır…

İSA mesela GEÇMİŞTE elçi ve kitap sahibiydi. Ama gelecekte Elçi değil yeni bir kitabı yok çünkü en yeni kitap KUR’AN olmuş…

Bu şekilde düşününüz Borges ve diğerlerini…

Kıymeti Harbiyeleri  G E Ç M İ Ş T E  yaptıklarıyla övülmüştür. (Ali İmran 115. ayet.)

<> 3-Ali İmran/115: Ne iyilik yaparlarsa, karşılığını bulacaklardır. Allah sakınanları bilir.

O ayette “GEÇMİŞ ZAMAN SIĞASIVAR = Yani “NE YAPTIKLARINI“, “yapTIKlarını” diyor ayet… Sonra da birden aynı anda “YAPACAKLARINI” diyor. Yaptıklarını ve yapacaklarını ARAPÇA aynı anda kullanıyor.

Tıpkı “Sen imam olduğunda onları ikiye böl. Bir kısmı seninle namazın ilk rekatını kılsınlar. Kılmamış ötekiler de sonra gelip arkanda durarak namazı tamamlasınlar” gibi…

Yani ilk (neden) grup KILDI, ikinci grup (Sonuç) HALEN BEKLİYOR.

115. ayet aynı biçimde şöyle diyor: Yaptıkları/yapacakları iyi eylemler geçmişte ektikleri gelecekte biçilecektir. (Karşılıksız bırakılmayacaklardır.) Çünkü Allah müttekileri (Sakınanları) bilir.

<> Hocam ciddi bir sorum var: Kiziroğlu’nu bilirsiniz. Grup Ayna, “Kiziroğlu Mustafa bey, bir beyin oğlu” vs vs diyor, buradaki Kiziroğlu’nun Hızır’la ilgisi var mı?

Hayır, Kiziroğlu Mustafa bey Kahraman Maraş yöresinin bir tür Köroğlusudur. Hızır zaten KHIDIR biçimindedir. Ötekisi Kizir…

<> Sevgiyle kalınız HANİFLER.

Sevgiyle kalınız sizler de.

Haftaya daha doğrusu CUMA günü inşallah Hızır ile Musa’yı YÜRÜTECEĞİZ.

Bugün de fena değildi. Ayrıntı vardı ama “HANİF GİBİ DÜŞÜNMENİZ” için bunlar şarttı.

<> İnşaallah bitireceğiz bir gün

Aslında o bitti sayılır. Çünkü devamını zaten kitaba yazmıştım. Fakat o üçbeş tane MİSAL var ya???? Onları yazmak uzun oluyor.

23 Yılda Resulullah’a indi Kur’an. Ne yapalım biz de UZUN yazacağız, mecburuz.

<> Ses kayıt programı kullanın veya bir sekreter olsun. Ben tr’de olsaydım severek yapardım

Teşekkürler… Benim özel bir çabam yok. Mesela bir konferans veriyorum (4 saat sürüyor) onu teybe çekiyorlar. Sonra da daktiloya ve sürekli kesintisiz konuştuğum için 600 daktilo sayfası ya da her bir iki sayfadan 5 kitap sayfası çıktığına göre sadece konuşarak kitap yazdığımı da anlayabilirsiniz.

Miraç 3 bir konferans kitabıdır.

<> Hocam o zaman kasetleri nasıl temin edebilirim?

Vallahi bende kaset falan hiç olmadı… Edirne TTV’de 150 saatlik video kaydım var. (Ben orada sunucuydum.) Ne bilim yapmışız oralarda… Daha ben izlemedim, hatta tenezzül edip de bir iki bant vermediler bana… Hiç değilse bir arşivim olurdu.

<> O zamanki müdürün adı neydi?

Eski Genel Müdür adı Hayrettin Uyar idi.

<> Arşivi inşaallah hazırlayacağız.

İnşaallah. İçeriği tamamen bilimseldi.

Hayrettin Uyar beni çok sever. Onun tlf. numarasına Edirne’den bir baksanıza, belki de vardır. Bende yok ama Web’de bulabilirsiniz belki de. Onda en az 60 saatlik kasetler var olduğunu biliyorum. Belki verir de çoğaltırız.

Yaşar Nuri’de 10 saatlik kaydım var.

<> Alabilir miyiz Yaşar beyden acaba? Verir mi yani?

Çok cimridir, ondan bir kuruş ödemeden alamazsınız. “Cimri” olduğunu söyleyen de kendisidir, ben iftira atmadım yani…

Öztürk hoca sıkıştı mı, “Ben kaydetmiyorum ki sana vereyim” diye takıyye de yapıyor.

Ne de olsa arkadaşım. Yani bu kadar dedikodu yapmama engel değil.

<> O zaman zor alırız kasetleri ondan

<> Strasbourg Hanifleriyle ilgili bilgi geçti mi elinize?

 

Strasbourg yakın gelecekteki TEK bayraklı Avrupa Birleşik Devletleri’nin (United States of Europe) Daha sonra da bir Avrupa devleti kurulacak, EUROPAN adında, Pan-Avrupa anlamında yani… Bu da tekrar bölünecek. Bu kez ortak kültür devletleri kurulacak.

Örneğin FLAND (Belçika kuzeyi, tüm Hollanda, Lüksemburg ve Güney Afrika birliğinin üç eyaleti) flamanlar devletini oluşturacak. Bu tek bir STATE

İkincisi SKLAND. (İsveç, Danimarka, Norveç, İzlanda, Far Öer vb.)

Üçüncüsü Almanya, Pomeranya Almanyası, Avusturya ve Schweiz (İsviçre ALMAN kantonları) devleti. Bunlar “GERMENİSTİK” olarak birleşeceklerdir.

FLAND+SKLAND ve D-Land, F-Land=Flamanlar ülkeleri, S=Skandinav ülkeleri, D-Land=Deutschland. (Aslı Teutesland=Tötonların ülkesi demektir.) Mesela halen Almanya’da Teutonia ormanları var. Rheinlandlılar duymuşlardır mutlaka. 🙂 Yok mu Rhein Pfalz’lılar?

<> Ben Rhein Franzlar’danım 🙂

Orası da güzel ama, en güzel Rhein boyu kuşkusuz Schwartzwald’lardan gelen ve karadenize Tuna Nehri olarak dökülen Rhein bölümü… Karaormanların nefis çam iklimi var. Baden-baden’lilerin hiçbirisinin Tüberkülozdan öldüğü görülmemiş yüzyıllardır. Yani verem olayı görülmemiş…

Ben bu arada affınızı rica etsem.

<> Ne demek

Saat üç ve (TSI) tam 4 saat sonra “İşlere” koşturacağım.

<> İyi geceler

-sohbetin sonu-

Hans von Aiberg, 07/11/2001 (017/13)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 017 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (018) oku

017-13-avrupa-gelecek

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar