Kadir gecesi – Yakmayan ateşler – Philadelphia deneyi – Sağ el kuralı – Rahmani vibrasyonlar

Şimdi yakmayan ateşlerden söz edelim.

Bir gemi yolunda giderken, birden magnetik bir deşarj ile vuruluyor. Sonra o gemiyi terk edilmiş başıboş buluyorsunuz. İnsanlar da yok ortada? Kahve fincanları sıcak, sigaralar yarım ve fakat İNSANLAR YOK, acaba nereye gittiler?????

<> Bermuda’da kaybolan gemiler, şeytan üçgenleri

Şimdi bunun laboratuar deneyini yapalım. Bir çelik gemiye bir kentin elektriğini verdiğinizde elektrik alanı kuşatan dev bir magnetik alan oluşur. Bu elektrik yakmayan öldürmeyen ateştir. Çünkü tayfalara bir şey olmaz. (Olursa da kısmen görünmez olurlar, 6 ay kadar donup kalırlar vb.) Bu olayı da hatırlıyoruz değil mi?

<> Elektrik alanı içindeki E alanın değeri sıfırdır.

Evet dediğiniz gibi.

<> Filadelfia deneyi…

Evet Philadelphia deneyi.

Elektriğin olmadığı bir kaç bölge sayabiliriz:

Kondansatör

Armatür halkaları

Elektrik kaplı bir kürenin İÇİ

<> Stroboskopun içi mesela

Dinamo halkasının içi ve stroboskop küreleri vb.

Biraz biraz EMİN BÖLGE ne demek, anlar gibi miyiz?

<> biraz biraz

<> evet

Kur’an’da bu fenomenlerin MİSALİ “Ey ateş serin ol” ayetiyle genellenebilir.

<> Gemiyi saran bir sarmala mı elektrik verilmişti?

Sfenoid dev bobinlere elektrik verilmişti.

Şimdi gelelim iki TABAKAYA, biri Samanyolu, diğeri Andromeda. Kondansatör prensibiyle dönüyorlar. (Uzayın genişlemesi nabız gibi atma ve bu arada galaksilerin rotasyon yapması, fırıldak gibi dönmesi aslına göredir.)

Paralaks denen bir tür açı ölçme yöntemiyle, bu burgu hareketleri sırasında ikiz galaksiler birbirlerini eşit bir çift tabaka gibi kullanırlar. Aradaki uzay ise yalıtkandır. Elektrik akımının ise bir yönü vardır. Bu yönü Ankebut suresinde bulabilirsiniz. 48. ayet.

<> 29-Ankebut/48: Sen bundan önce, ne bir yazı okur, ne de elinle onu yazardın. Öyle olsaydı, batıla uyanlar kuşku duyarlardı.

Burada önemli bir SÖZ atlanmıştır. Hangi el? Başka bir meal bulacak olan var mı?

<> bizde var

Siz o zaman lütfen Ankebut-48’i yazınız.

<> sağ el

<> 29-Ankebut/48: Sen ondan önce ne bir kitap okuyordun, ne de onu sağ elinle yazıyordun. Eğer böyle olsaydı batılcılar şüphe ederdi.

<> 29-Ankebut/48: Sen daha önce bir kitaptan okumuş ve sağ elinle de onu yazmış değildin. Öyle olsaydı, batıl söze uyanlar şüpheye düşerlerdi.

“Bi YEMİNike“. Yani “sağ elin ile” diyor ayet. Fark ettiniz mi????

<> evet

<> 29-Ankebut/48: And thou wast not (able) to recite a Book before this (Book came), nor art thou (able) to transcribe it with thy right hands: in that case, indeed, would the talkers of vanities have doubted.

Evet sağ el gördüğünüz gibi var. Bunun anlamı, solak çocuklarımızı dövmek değil. Elektrikteki sağ el kaidesini anımsıyor musunuz????

<> evet

Andromeda üste gelince, Samanyolu da altında olunca, Andromeda üstündeki rahmani vibrasyonlar, birbiriyle çakışan iki elin parmakları arasından inerler. Bu iniş Sağ el kaidesine göredir. Yani akımın yönünde yayan (Emisyon eden) kutup Andromeda ve absorb eden (Soğuran) kutup ise akımın yönü belli olmaktadır. Andromeda’dan bize “Bir şeyler” inmektedir.

<> Rahmani vibrasyon? Melaike ve Ruh

İki galaksi tutulum halindeyken,

Melaike=Takyonlar

Melaike=Melei Ala (Rahmani titreşimler)

Melaike=Işıktan hızlı titreşen vibrasyonlar (Esir, etherodynamics)

Melei Ala’lar dizgesi.

RUH=Ayrı bir günün ayrı bir konusu.

Bu kısımda sorulacakları bitirince Kadir gecesine geçebilirim.

Evet sorular????

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 12/10/2001 (008/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 008 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

008-02-sag-el-kurali

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar