Paranormal – Sayılar – Tarih intikam alıyor – Moğolların akıbeti – Vatikan

Slm&slm Khaniffs I’m Mr. Aiberg.

<> slm

<> selam selam

<> Slm hanifler hanifi

Slm İbrahim milletinin has’ı.

Önce maç n’oldu FB yenildi mi 24 maç sonra?

<> 2-1 yenildi.

24 maç sonra… 24, 12, 6 ve 3 bu bir düzendir… Türkler de öyle Üçoklar Bozoklar. 12 kabile düzeni, 12 boy düzeni. 2 ve 3’ün sihirli bir çarpımı bu.

Bugünkü konu ne olmalı? Geçen haftadan mutmainsizlik var mı? İbadet, namaz, oruç, bunlar şakaya gelmez… DOSDOĞRU eda etmeliyiz. (İkame etmeliyiz)

Akılda, kıyıda-köşede “DOYUMSUZLUK” var ise gidermeye çalışalım isterseniz. Ya da yeni bir konu açalım. (Bende konu çooook, bitmez… REKLAMLARI İZLEDİNİZ.)

<> Yeni konu uygun

<> Zekat 1/12. Bu konuyu Kur’an’dan netleştirsek olabilir mi (kısaca)

 

Rek’at=2, Aşr=10, Asr=100 gibi… Dünyanın bazı rekorları vardır ve nedensiz değildir. Birkaç örnek vereyim:

Dünyada en az km kare başına nüfus hangi ülkededir? Yanıt bekliyorum.

<> Grönland?

Grönland değil. Km kareye bir kişi ile Moğolistan.

Acaba neden? Cengiz han ve torunları çoooook can yaktı. Bir dönem dümdüz ettiler heryeri… Bağdat kütüphanesi yakıldı. Dünyanın yarısını fethetmiş bu topluluk şimdi içler acısı… Tarih intikam alıyor…

Dünyanın en güçlü devleti en büyük iktidar kimdi biliyor musunuz?

<> Roma mı?

Roma’dan da güçlüydü… Roma bile onun avucundaydı. Kutsal Roma-Germen imparatorluğu bile elindeydi. Tüm haçlı seferlerini o en büyük devlet organize etti. 1300 yıl önce falan 6 milyon askeri vardı ve o kral tek hakimdi.

<> papalık

EVET papalık…

<> Vatikan  zaman

Vatikan, kilise devleti…

Tarih yine intikamını aldı: Dünyanın EN KÜÇÜK DEVLETİ (986 kişi). Bir mahalle: Citta del Vaticano. Moğollar gibi küçüldü küçüldü cebime girdi…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 02/12/2001 (028/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (027) oku | 028 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

028-01-mongolia

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar