Kuran ilmi – Namaz kılmanın bir sevabı yoktur – Maun müslümanlar – Fıkra

<> Tekrar soruyorum, Kur’an ‘ın orjinali yok mudur?

<> cifir-zikir korunmuştur

Kur’an’ın ORİJİNALİNİ ben oluşturmaya çalışıyorum… Bir daha ceylan derisi, pişmiş kil vb. üzerinde Kur’an’ı bulamayacaksın.

Kur’an bir İLİMDİR ve ilim adamı onun ORİJİNALİNİ Allah’ımızın digital ve 19 bazlı sistemi ile YENİDEN inşa edebilir. Yani pirinç ve bulgur ayıklanabilir YENİDEN

Namaz kılmak HERŞEY değildir… Namaz kılmazsak GÜNAHTIR. Ama Namaz kılarsak da HİÇBİR SEVABI yoktur. Yani Namaz borçtur, kredi borcudur, ÖDENECEKTİR.

Bizim dışımızdaki müslümanların kendileri namaz kıldığı için Cennet’i tapulamışlardır. Oysa kıldıkları ve kıldığımız hiç bir namazın sanıldığı gibi sevabı yoktur.

Şaşırdınız değil mi?

Yani askere gitmek her milliyetçinin borcudur. Bunun için MADALYA verilmez… Üstün bir başarıda (Gecenin bir yerinde kalkıp kıldığınız fazladan namazda) MADALYA vardır.

Eğer bu üç vakit x 2 rekat namazı kılmıyorsanız/kılmıyorsam ÇOK BÜYÜK bir  G Ü N A H ‘tır. Bir günün bin yıl olduğu o mahşerde bir gün değil, YÜZ YIL bekletilebilirsiniz, maazallah.

Kıldığınız namazı göstermeyin, reklam etmeyin ve ona SEVAB da beklemeyin…

Aksi halde ÖTEKİ (Ali İmran 116-119’daki) müslüman kardeşlerimize döneriz. Gösteriş için namaz kılan MAUNCULARA döneriz… Onların tek silahı şudur: “BİZ 5 Vakit namaz kılıyoruz.” İşte dünyayı bunun üzerine kurmuşlar KAİDE bu.

Size bir fıkra anlatacağım. Bu onların ve bizim durumumuzu anlatıyor. Fıkralar biliyorsunuz, son cümlede şok yaratır. Ama bu fıkrada dört şok olacak:

Bir arabada üç kişi gidiyorlar, biri şoförün yanında, diğeri arka koltukta. Derken trafik polisi otomobili durduruyor. Memur emniyet kemeri kontrolü yapıyor ve dürüst bir polis… Onları “Emniyet kemerli” görünce çok hoşuna gidiyor.

Fıkra bu ya, polis cebindeki tüm maaşını sürücüye uzatıyor ve: “Sizden önce 40 kişiye “Emniyet kemeri” olmadığı için ceza yazdım. “Devletin bir ödülü yok ama ben içimden gelerek size şu maaşımın tamamını hediye etmek istiyorum.”

Şoför şaşkındır ve parayı alırken, polis de Bu parayla ne yapacağını sorar. Şoför:

“İzin verirseniz  E H L İ Y E T  alacağım bu parayla…” der.

<> :)))

Ama yanındaki arkadaşı söze atılır:

“Memur bey ona inanmayın. O  S A R H O Ş K E N  hep yalan söyler. Şimdi de dut gibi sarhoş zaten…”

<> :)))

Derken arka koltuktaki adam şoförün ensesine bir şaplak indirir.

“Demedim mi size  Ç A L I N T I  arabayla trafiğe çıkmayalım” diye.

Bu arada  ” B A G A J D A N ”  bir ses gelir:

“Bulgaristan  S I N I R I N I  geçtik mi yoksa?”…

<> :))))))

Fıkra bitti.

Acı olan şu: Biz bu namaz kılan dostlarımızı SEVİYORUZ. Ama onlar BİZİ sevmiyor.

Biz Hanifler bu fıkrada POLİS rolünde iyi kalpli verici bir insandık.

Yolcu, bunun yanıtı Ali İmran 116-119 arasında. Ceza olarak yaz bakalım. (Bu trafik cezasıdır)

Haydi, biraz ayetleri TEKRAR yazalım.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 02/01/2002 (040/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 040 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

040-05-namaz-kilmak-sevap-mi-maun-namaz

Yorumlar