Euzü besmele – İnen ilk sure hangisidir – Fatiha – Hadis saçmalıkları – İslam tarihi – Zalim Haccac

<> 16:98 Kuranı okuduğunda şeytandan Allaha sığın. Ayetin önceki ayet ile bağı nasıl?

 

Kur’an okunduğunda ve dolayısıyla YAZILDIĞINDA başlarına Besmele değil EUZÜ BESMELE getirilecektir. Getirmemişler. Sadece besmeleyi koymuşlar. Ve üstelik 6 ayetlik fatihanın ilk ayeti saymışlar, o da yetmemiş, Alak=Fatiha=Açılış iken ve 6. sırada fatiha da adı HAMDELE iken yer değiştirdiler. Yani küçük kardeşim benim abim oldu. Ya da ben babamın babası oldum.

Kimin ne hakkkı var Ayetlerin ve surelerin yerini değiştirmeye? Kim aldı bu imtiyazı? Kimdir bu Haccacı Zalim?

<> hadisler için sahih mi değil mi diye harcanan emek Kuran için harcanmış olsaydı keşke…

Evet.

Fatiha ise 6 ayet ve iki bölümlü. Son üç ayeti bir kere Ebi leheb’in sonu. İlk üç ayeti ise Müddesir’in sonu.

(Böyle okunmasında bir sakınca yok. Yani Kur’an BÜTÜN olarak TAMAMDIR.) Sayın harfleri, kelimeleri aynıdır. Sorun karmakarışıkı.

Hele ki bazı ayetleri anımsayınız, Maide-3 bir şey değil! Nisa 103. ayetin SONUNU getirip Nur 58’in içine SERPİŞTİRİYORSUN. Ayıp günah, haksızlık bu!

Sonra da karşımıza ilginç ve tuhaf şeyler çıkıyor: Yabancılar, müslüman olacaklar ve şaşkınlar soruyorlar bana: “Cariye edinin, onlar istemedikçe onları fuhuşa zorlamayın” ne demek?

Ecnebi kız bana soruyor: “Yani eşlerin yanına bir de Cariyeler alınıyor ve onlar dilerlerse fuhuş yapıyorlar, karışılmıyor. Fakat onlar fuhuş yapmak istemezlerse de ZORLAMAMALI MISIN?”

Ayet öyle değil ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bizim Nur-58 gibi KAYTARMA. Yani al onu buraya yamala, sonra bir güzel çalkala, üstüne de minare gölgesi, sonra de ki: “Evet bu ayetler aslında böyle inmedi ama, Cebrail geldi ve böyle düzeltti.” Bir de Cebrail’e İFTİRA atıldı böylece.

<> şirk üstü şirk

Ve Haniflik bizim için tek kurtuluş yolu oldu!

Bakın şu anda özelden bir hanım soruyor: “Gerçekten böyle bir ayet var mı?” diye. Şu anda bunu bulamam ama Nisa suresinde olacaktı. Evet sevgideğer Hanife Böyle bir ayet var ama yarısı bir yerde ötekisi de bir yerde… Bunu nasıl bir araya getirip de böyle bir   G  Ü  N  A  H   işlediler, aklım almıyor.

Kim bu zalim haccac, Kim bu alçak, Kim bu Cehennem odunu ve Allah’ın EN SEVMEDİĞİ isim ile adı  Z A L İ M  olan bu aşağılık yaratık kim? Ona ne kur’an’ı toplamaktan? Ona ne Ceylan derisinden.

<> Hocam ben zaman gezmeni olsam onu bir ziyaret ederdim 🙂

O sana orada da zalimlik yapardı eminim, adamın adı ZALİM BİR KERE, sen mazlum olmak zorunda kalırdın. :=)

<> 🙂

 

12 bin TÜRK öldürdüğünü biliyor musunuz? 12 bin. Zalim haccac öldürdü.

<> Emeviler döneminde

Emevi dediğin zaten 5. Halife (Birinci diktatör, tiran)

53 yıl=23 yıl Resulullah’ın sadareti. Kalan 30 yılda ise dört halife ve dört Sultan. Yaklaşık dört yılda bir bir halife geliyor. Bu ne enflasyon?

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 13/01/2002 (045/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 045 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

045-07-gercek-fatiha

Yorumlar