İlahinnas – Hesap defteri

Anladık ki, İLAHİNNAS ismiyle Rabbimiz, İNSAN dışında hiçbir canlıya vermediği İMTİYAZI >>> MATEMATİK bilimini vermiş. Meleğin, Cinnin, Şeytanın bilmediği bir şey bu! Bakınız Siccin defterindeki SAYI olayına! O ayeti bir daha yazar mısınız?

<> Mutaffifin-9: Rakamlandırılmış bir kitaptır o.

Rakamlandırılmış bir kitaptır o“. RAKAM! NEDEN RAKAM!???:)

<> Dijital kayıt mı?

En başta öyle elbette: Allah İKİLİ rakam sistemi kullandırıyor. Onu kaydeden Katip melekler değil mi? Günah ve sevabımızı yazıyor. Nasıl yazıyor, elindeki kritere göre; bu da GÜNAH’ın RESMİ (KEHF’İ GEOMETRİSİ) veya SEVAB’ın RESMİ; RESMİ çekiyor. Sayıp dökmeyi bilmiyor, muhasebe tutamıyor.

Çünkü o salt TAKYON geometrisiyle ilgili, RAKAM bilgisi yok. Bakıp da anlayamıyor veya silip düzeltemiyor, o işi ALLAH yaptırtıyor, kendileri RAKAM BİLGİSİNDEN bihaber olduklarından defteri -mesela kötü emelli bir melek olarak- KULLANAMIYOR! Yani sadece defter tutuyor.

Sevabı günahı RAKAMLAYAN ALLAH! Rakamdan anlamıyor MELEK! Çünkü İLAHİNNAS sadece bize verdi >>> RAKAM BİLGİSİNİ, yani BİLİMİ sadece bizler rakam bilgisine bağlı olarak Fizik-kimya vb. teoremlerini kurabiliyoruz. BUNU ANLADIK MI?

İlahinnas ADI ile, Rabbimiz bize BİLİM yapma yeteneğini vermiştir (maymun, cin, şeytan ve melek bunu yapamaz). Bunu anlamamız yeterlidir.

Hans von Aiberg, 19/08/2003 (173/10)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

hesap-defteri-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar