Mesih’in geri gelmesi – İsa-Mesih’in yaşı

[Mehdinin] peşinden gelen biri daha var. (Selam ona selam) İsa-Mesih de WEMB’çidir. Allahüekber! BİZ YAZDIK ONLAR UYGULADI! Biz onların öğretmeniyiz. Öğretmenleri bizleriz.

<> 3M’in biri mighty olduğuna göre o zaman mesih ve misak elçisi de gelmiş mi oluyor? Ya da gelmiş olması gerekmiyor mu?

Misak elçileri “YERYÜZÜ = x ve y” boyutunda GÖRÜNMEYEN ve Z de DİRİ olan ÖLMEMİŞ olan HIZIR ile HİÇ ÖLMEMİŞ VE ÖLMEYECEK OLAN YAHYA olup Z boyutunda ve bize GÖRÜNMEDEN, sosyal yaşamda ev-adres bulundurmadan işlevlerini yaparlar.

Oysa kalan 2M, yani Mighty ve Messiah ise bunun tersine “sosyal yaşamda ve bizim xy boyutlarında yer alan” fakat bir zamanlar Z boyutunu da idrak etmiş (Biri Kehf’de kalarak, diğeri de Z dikmesinden başka evrene alınarak) bizim gibi evi adresi, eşleri çocukları olan kimselerdir.

İkisi de ecelleri gelince vefat edeceklerdir, ama İsa’dan pek az önce Hızır da (Deccal tarafından) öldürülecektir. Misak elçiliği O ANDAN İTİBAREN EMANETÇİ ve ölümsüzlük sahibi YAHYA/Muhyi(as)a geçecektir. Tamam, [candaş]?

<> evet kaptan çok tşk

Mutmain misin?

<> bir şey daha: hz. İsa’nın yaşı belli mi, gidişinde veya dönüşünde?

 

33 yaşında “Yukarı” alındı. Z boyutunda iki tane bin [yıllık] gün olan zaman diliminde gidip geldi. (Gelecek) sonra normal ömrünü yaşayacak ve daha sonra da vefat edip, Medine’de Resulullah yanına gömülecektir.

[] Kaptan yukarıdaki yaşta imla hatası yaptı, düzeltildi

(Zamandan kazanmak için hızlı ve özensiz yazmak zorundayım. İstemeden yanlışlar felaket cümle ve meram düşüklükleri oluyor. Artık bunlar Redaktörlere emanet… Düşük cümle ve sıkıntılı yerleri redaktör candaşlar açacak veya tashih edecektir. Bu da “ALLAH İÇİN BUGÜN NE YAPTIN?” sorusunun göğsünüzü gere gere, “İşte bunu yaptım” demenize çanak tutan bir sevab.)

Dönelim soruya…

33 yaş + 2 gün + kalan yaşı >>> İSA’nın yaşıdır diyebiliriz. Veya ikibin + 33 + kalan yaşı da diyebilirsiniz yaşına, bakış açınıza göre değişebilir. OK?

<> evet kaptan çok tşk

Hans von Aiberg, 26/08/2003 (178/12)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 178 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

isa-mesih-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar