Cosmos-Afak, Chaos-Enfus ve aradaki Osmos – Dabbet

İşte CHAOS ile COSMOS arasında OSMOS denen bir KÖPRÜ/hemzemin geçit var. (Vesvesenin, ateşin geldiği yer.)

Şimdi bunun neresi olduğunu anlamak için iki ayet isterim. Birincisi “Yakında onlara enfus’daki ve Afaktaki kudretlerimizi göstereceğiz.”

<> 25/53: İki denizi birbiri üstüne salan O’dur. Bu, tatlı ve yürek ferahlatıcı; şu, tuzlu ve acı. Ve ikisinin arasında bir berzah, geçişi engelleyen bir perde koymuştur.

Cuk diye oturdu >>> OSMOS >>>> teşekkür [candaş].

Demek ki taşlar yerine oturmaya başlamış. Benim belletme biçimim ÖNCE KAFALARINIZI karıştırıp(chaos) sonra içinden KOZMOS(Düzeni) bulmak. Önce sonsuz ötesi 7 boyutlu(Chaos)dan sonra buraya dört boyutluya (cosmos) geçiyoruz.

Ve bu DABBET yöntemidir. YETERİNCE anlaTABİLMEK için, bu şart. Üslubumdan sıkılmayın, Kur’an ile AYNI üslubu yapıyorum.

<> 41/53: İnsanlara ufuklarda ve kendi nefislerinde ayetlerimizi göstereceğiz ki onun (Kur’an’ın) gerçek olduğu, onlara iyice belli olsun. Rabbinin her şeye şahit olması yetmez mi?

İşte sırlardan biri:

İnsanlara ufuklarda ve kendi nefislerinde ayetlerimizi göstereceğiz ki onun (Kur’an’ın) gerçek olduğu, onlara iyice belli olsun. Rabbinin her şeye şahit olması, yetmez mi?

Dikkat cinlere ve şeytanlara değil! Sadece insanlara. Bunu kim yazıyor? İLAHİNNAS

Ufuklar nedir? (Afak=OBJEKTİFLİK)

İnsan 11 boyutludur diyor ayet! Bu ikiye ayrılmış: Bir tek nokta (planck sabiti) kadar genişlememiş ARKADAKİ EVREN (ki bu 7 açılmamış boyuttur), ikincisi de bu sabitenin üstündeki ANİ ŞİŞME ile açılmış dört boyutlu evren (uzay-zaman)

<> insanlara yazmıyor ayette

<> 41/51, 52, 53 insanlara

<> 41/51: Ve iza en’amna alel insani a’rada ve nea bicanibih* ve iza  messehü s erru fe zu düain ariyd

Eyooo! SEHPA getirdiler. Bilgisayarı onun üzerine yerleştirdim. :))))))))))))) Kamburum çıkmıştı ya hu? Olmaya devlet cihanda bir SEHPA gibi… Bana bir SEHPA GETİRİN size krallığımı vereyim (Hamlet) Bana bir sehpa getirenin 40 yıl kölesi olurum. Bana sehpanı söyle sana Masanı söyleyeyim. 😉

<> 🙂

<> bir SEHPA dünyaya bedeldir

<> Aslında charpa: 4 ayak

Evet ciharı Pa. Allah’ımızın bile bir KÜRSİ’si var.

Şimdi bir daha bakalım:

İnsanlara ufuklarda ve kendi nefislerinde ayetlerimizi göstereceğiz ki onun (Kur’an’ın) gerçek olduğu, onlara iyice belli olsun. Rabbinin her şeye şahit olması, yetmez mi?

ENFUS nedir? Evren bir noktacıktı (planck sabiti bile ondan onyüzmilyon bin kere büyüktü); işte o QUANTLAŞMAMIŞ=KAOTİK bölgeye enfus diyoruz. (Sübje, soyutluk, imajinerlik, takyonik veya eterik/etheric yapı)

Kaba örneğimize gelince: Burası pergelimizin sivri ucunu koyduğumuz yer. Pergelin bacağını açıyoruz (Yani evren genişliyor) ve DAİREYİ (AFAK=UFUK=YATAYDAKİ KUŞATICI ÇEVRE) çiziyoruz. Oldu mu size evren.

Demek ki pergelin sabit sivri ucu ENFUS(Sübje) ve UFUK TURU ile yatay hat çizmesi de AFAK=OBJE. Bunu da anladık mı?

<> evet

Sabit ucun adı 7 boyutlu NEFS, diğer ufuk turu atan seyyar bacağın adı da AFAK.

İnsanlara ufuklarda ve kendi nefislerinde ayetlerimizi göstereceğiz ki onun (Kur’an’ın) gerçek olduğu, onlara iyice belli olsun. Rabbinin her şeye şahit olması, yetmez mi?

İnsanlara ufuklarda ve kendi nefislerinde ayetlerimizi göstereceğiz“.

ufuklarda ve kendi nefislerinde“.

<> 7+4=11

Yani TOPLAM 11 boyutluyu açılmamış 7+açılmış 4 boyut olarak TAMAMLATACAĞIZ diyor ayet! Bunu da anladık!

Hans von Aiberg, 04/09/2003 (183/11)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 183 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

chaos-osmos-cosmos-su

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar