Felak suresi – Super string – Hayır ve Şer – Hased – Üçüncü göz – Duble beden

<> 4: Ve düğümlere üfürüp büyü yapan üfürükçülerin şerrinden

Demiştik ki “RESULULLAH’I BÜYÜ TUTMAZ, MECNUN DELİ DEĞİLDİR, ALLAH GARANTİSİNDEDİR

Onun için candaşlar, sakın ha, 4 numaralı ayeti YAHUDİ SİHİRBAZ KADIN diye çevirmeyiniz.

Süper String ile ne ilgisi var bunun? Sırada beşinci ayet var, onu da yazalım lütfen:

<> 5: Kıskandığı zaman hasetçinin şerrinden. (Ve min şerri hasidin iza hased)

Evet. Demek ki ŞER yani gerilim farkının negatif olması, voltajın ötekinden fazla olması, enerjinin dengelenme ilkelerine göre diğerine sıçramalıdır.

Hani elektroskop topuzlarında, birine elektrik yüklediğinizde diğerine sıçrar (ark yapar, şerrare atar) ya, buna gerilim farkının deşarjı diyoruz.

Hayırdan şerre bu ark (kıvılcım) sıçrarsa mesele yok, HAYIR kazanmıştır. Masum olan kazanmıştır, mazlum olan kazanmıştır.

Ama ayet TERSİNE durumu vurguluyor. Eğer gerilim farkı ŞER olandan HAYIR olana (az olana) ark yapıp dengelenirse İŞ BAŞKALAŞIR diyor. (Uzun lafın kısası NAZAR bizi böyle vuruyor).

Burada ŞER’i anlattık gelelim HASED (kıskanç) olana! ÜÇÜNCÜ GÖZ ile vurulur. (Ama bu bildiğimiz 3. göz kitabı ile ilgisi yok.) Bizde görmediğimiz garip şeylerimiz vardır.

DUBLEMİZ (aynadaki görüntümüz) (Antisimetrimiz) C yasası gereği bize böyle görünür. Yani KALBİ solda değil SAĞDADIR. Bizim kalbimizin işlevi belli! O ise gerçekten aşkın olduğu kaynak. Yani Allah’ın ipinin girdiği, Rabbimin sığdığı tek yer.

C ilkesine göre böyle. Gelelim P (parity) ilkesine göre, nefsimiz bize aynadaki gibi bakışık, fakat ayrıca P ilkesi gereği AMUDA kalkmış gibidir. Bunun anlamı şu: Biz yerçekimine bağlı olarak yere düşeriz, o gökçekimine bağlı olarak (her imajiner sayı gibi) GÖĞE düşmektedir.

CP‘yi anladık, şimdi bir de T (zaman) ilkesi var. O çooooook uzun bir konu. (Kalu Bela’yı niye hatırlayamadığımız vb. o konu içinde.) Çünkü, bilincimizin (dublemizin) zamanı TERS bizimki DÜZ akmaktadır. RUH (bilinç) bilmekte, hatırlamakta. (HATTA HALEN ORADA = Kalubela’da)

Fakat bildirmesine engel olan ZAMANIMIZIN bildiğimiz gibi akması. Bu konu uzun ve daha sonra anlatılacak bir şey. Demek ki bundan sonraki konumuz, O HASED kelimesini bir açacağız ki pir açacağız.

Bu arada 20dk sonra benim ZigZag ile chat’im başlayacak. Ben hemen izninizi rica ediyorum, çünkü onlarla sabahlayacağız.

<> o zaman acilen geronimo deyin, biraz dinlenin lütfen.

<> hemen buyur

<> iyi geceler

Evet. ZipZap bugünkü çifte mesaisini aldı, az sonra ZigZag ile çifte mesai yapacağız…

<> Allah razı olsun, yardımcın olsun kaptan, teşekkürler

<> geronimo gider, Allah’a emanet olunuz

Geronimo sizleri Rabbi zıdni ilmi ile uğurlarken, bir şey istiyorum: Benim de lütfensiz bir şey istemeye hakkım var. O da benim Kur’an’daki Reklamım: DABBET ayetini yazar mısınız?

<> 27/82: O söz başlarına geldiği zaman, onlara yerden bir dabbe çıkarırız da, bu onlara insanların ayetlerimize kesin bir iman getirmemiş olduklarını söyler.

Bu da benim ALLAH tarafından yapılmış REKLAMIMDIR. Bunu espri olarak söylemiyorum. Tam tersine sırtım buz gibi, tüylerim diken diken olarak söylüyorum. Bu benim reklamımdır.

ORTODOKS VE KATOLİK MÜSLÜMANLAR ALLAH’IN HANİF (PROTESTANT) AYETLERİNE YETERİNCE DEĞİL; H İ Ç iman getirmediler!

Son 15dk, ben kaçtım.

<> güle güle

Debelenmeye gidiyorum, “The Depth” aleminde… Azıcık daha sürüneyim.

😉

Geronimo

bye

dedi

ve gitti.

<> iyi geceler

Hans von Aiberg, 04/09/2003 (183/19)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 183 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (184) oku

183-19-double-mirror

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar