Kromozom sayısı – Sinek kanadı ve Alem yaratmak

(Kur’an’da BASKIN kelimesi = Semiz koyun / Çekinik misali de = CILIZ KOYUN diye bildiriliyor). Bu  M İ S A L  ‘de neden illa ki “KOYUN” kullanılmıştır, hiç dikkatinizi çekti mi? Neden sığır değil! Aslında hekim candaşlarımız bu soruyu yanıtlayabilirler: Koyunun kromozom sayısı kaç?

<> 45?

(Yaklaştın ama tek rakam değildir [candaş].

<> 46

(İnsan 23 çifttir. İnsan 46 [candaş], koyununkini bilen yoksa ben yazayım.

<> 47

ÇİFT olmak zorunda.

24 çift. Kromozom sayılarının GELİŞMİŞ olmakla ilgisi yoktur. Yani insan EN YÜKSEK kromozoma sahip değildir.

<> doly adlı denek koyuna gönderme de var sanırım

Hello Dolly. 😉

<> Sinekler çok yüksek kromozoma sahip.

Evet, çünkü insan uçamıyor, ama sineklerin uçma ve Trake becerisi gerekiyor. Bu yüzden sineklerdeki FAZLA diyebileceğimiz kromozomlar sadece  S İ N E K    K   A   N   A   D   I    becerisine vakfedilmiş durumda. Sinek kanadı ile ilgili ayetler lütfen.

“Allah için EVRENİ yaratmak ile BİR SİNEK kanadını yaratmak AYNI ŞEYDİR” diyor ayet. Ben birini verdim. Diğerlerini de siz bulabilirsiniz. Ankebut suresinde de vardı sanırım. (Örümcek ağına bağlantılıydı.)

<> bir sineğin kanadından neyi misal verdiğini…. ve misal diyor

Evet [candaş] MİSAL, yani bizim işimiz bu.

<> 22-Hac/73: Ey insanlar bir misal verildi, şimdi ona iyi kulak verin! Haberiniz olsun ki sizin Allah’tan başka taptıklarınız bir sinek yaratamazlar, hepsi onun için bir araya gelseler bile; şayet sinek onlardan bir şey kaparsa onu ondan kurtaramazlar; isteyen de güçsüz, istenen de!

<> 2-Bakara/26: Şu bir gerçek ki Allah, bir sivrisineği hatta onun da üstündeki bir varlığı örnek göstermekten sıkılmaz. Böyle bir durumda, inananlar bilirler ki o, Rablerinden bir gerçektir. Küfre sapmışlar ise şöyle derler: “Allah, bunu örnek vermekle ne demek istedi?” Allah onunla birçoğunu saptırır, birçoğunu da onunla doğruya ve güzele kılavuzlar. Allah onunla yoldan çıkmışlardan başkasını saptırmaz.

Daha var: Sinek ve kanadı olarak geçiyor. Neyse sonra bulalım, zaman kaybetmeyelim.

Şimdi bir MİSAL’i daha sizden AYETi bularak yazmanızı rica edeceğim, zahmet olmazsa, Yusuf’un ZİNDANDA iken gördüğü rüya. Zindan arkadaşı onu unutmuştu. Sonra hatırladı da Firavun’un rüyasını yorumladı.

<> 12-Yusuf/36: Onunla birlikte zindana iki genç daha girmişti. Bir tanesi dedi ki: “Rüyada gördüm, şarap sıkıyordum.” Öteki de şöyle dedi: “Ben de gördüm ki, başımın üstünde ekmek taşıyorum, kuşlar ondan yiyor. Bunun yorumunu bize bildir. Biz senin, güzel düşünüp güzel davrananlardan olduğun kanısındayız.”

<> 12-Yusuf/41: “Ey zindan arkadaşlarım, ikinizden biri efendisine şarap içirecek, diğeri ise asılacak, kuş onun başından yiyecek. İşte hakkında fetva istemekte olduğunuz iş (artık) olup bitmiştir.”

<> 12-Yusuf/43: Kral dedi ki: “Düşümde yedi semiz inek görüyorum. Bunları yedi cılız inek yiyor. Ayrıca yedi yeşil başak, yedi de kuru başak görüyorum. Ey bendelerim! Eğer rüya tabir ediyorsanız, bu rüyam hakkında bana bir fetva verin.”

<> 12-Yusuf/45: Zindandaki iki adamdan kurtulanı, uzun bir zamandan sonra eskiyi hatırladı da şöyle dedi: “Onun yorumunu size ben haber veririm. Siz beni zindana gönderin.”

Teşekkürler.

Hans von Aiberg, 12/09/2003 (187/09)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 187 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

187-09-lorentz-kanat

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar