Dabbet – Terki dünya

[] kaptan ajanda nickiyle bağlandı

<> selam selam kaptan hoş geldin

<> slm slm hocam

ss/Barış Barış. Hamd ve Şükür Hoşbuluşturana…

<> dualarımız kabul oldu

<> Amenu; Amenu billah! Selamen selame! Rızaül Mabud; Rızaulabid!

Tüm dualarınızı kabul edecek olana Hamdolsun.

<> hocam candaşlardan size selam selam

Selama selam olsun, iletenden Allah razı olsun! Hoşnut buluştuk!

<hilkatgaribesi> Selam Selam…

 

Niçin hilkat garibesi nick’i? Allah’ın yarattığı herşey çok güzeldir. Çünkü hilkat (yaradılış) garibesi (tuhaflığı) olan en BETER kişi kimdir biliyor musunuz?

In the depth/underground/the deep denen kişidir. Ondan daha HİLKAT GARİBESİ bulamazsınız.

Kendimi kastettim. Demek ki o nick, bana yakışır.

<hilkatgaribesi> bağışlayın hocam, dilerseniz hemen değiştireyim

Nick özgürlüğümüz var elbette! Bu bir eleştiri değildi.

<> Hocam terki dünya, terki ukba, terki hesti, terki terk? Açıklar mısınız, tşk?

Özetle [candaş]: Terk-i dünya:

1. Ölmeden ölünüz (şehitlik dahil) sırrı.

2. Tarık semasında veya Dabbet arzında olmak (Dünyayı terketmek)

3. Yeşile yapışmaktan taaa uzlete kadar “Terk-i dünya” var.

Dünya nasıl TERK edilir? AYAĞINIZ YERE basıyor iken! Allah insanın boyunun (ölçüsünü) bir günlük mesafe olarak yarattı. Gümüş kordonunuz kadar bir mesafe… 50 bin yıllık bir yol… Başı “Yukarıların yukarısında” (Horn Hole içinde), ayağı ise aşağıların aşağısında: Esfeli safilin >>>>> DÜNYA!

İnsanın sadece AYAK TABANI dünya KAYDINA girmiştir. O kadar uzun boyludur ki insan (Bilinç-Akıl) dünyayı en aşağıda AYAKLARININ ALTINA ALMIŞTIR! Bu bilince eren bir kişi, zaten TERK-İ DÜNYA halindedir.

Yoksa bunun tersine “DÜNYAYA” bir cüce gibi yapışmak insanın onurunu kırıcıdır. Dünya sadece bir ORTAM’dır, yaşam ortamıdır.

Mülk Allah’ındır. Kul kiracıdır. Kiracı, “Evsahibinin” malını dilediğince kazanıp yemektedir. YEDİĞİMİZ ALLAH’INDIR, Allah’a aittir. Bizim yaptığımız, sanki SOYGUNCULUKTUR!

Bir yoksula “Allah versin” diyemiyorum! Kimin malını kime veriyorum ki? O Allah’ındır. (Malikül Mülk) KİME NEYİ verdiğimi sanıyorum, ZANNEDİYORUZ BİZ!

Dünyaya olan düşkünlük nankörlüktür. İnanılmaz servetlerin hesabını yapanlar, bir değil iki ayağı birden çukurda olanlar, KEFENİN CEBİ var sananlar… Kimin malını kazandılar ki??? NE ZANNEDİYORLAR?

Mülk Allah’ındır bilincinde iseniz, dünyaya olan sorumluluğunuz, ONA BARIŞ GEZEGENİ statüsü vermek! Ondaki ÇEVRE bilinciyle temiz tutmak. Salih ameller işlemek. RIZK için çalışıp, şükretmek ve kazandığının ALLAH’ın malı olduğunu bilmek. Dünyayı estetik olarak güzelleştirmek. (Temizlik, dekor, estetik ve bedii sanatlar vb.)

Hans von Aiberg, 14/09/2003 (188/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (187) oku | 188 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

188-01-temiz-dunya

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar