Etimoloji – Peygamberimizin ismi – Arapça Kureyşçe kurban edilir

<> Mehmet isminin kökü olan Muhammed isminin HMD harfleri ile şifreli olduğu ve bunun da açınımının HAMİD olduğu söylendi, bu durumda benim ismim (Mehmet) Esmaül Hüsna kökenli mi?

HMD kelime kökü (Mastar hali Hameda=HAMD  e t m e k  ) Bundan maHMuD, HaMiD, aHMeD, HaMD, muHaMmeD vb. türüyor, her birinin anlamı ayrı. Fakat Resulullah’ın isminde KURAL bozuluyor.

Bunu şöyle anlatabilirim: Mesela HAKK ismi iki K ile yazıldığından HaKiKi gibi, HuKuK gibi, taHKiK (Doğruyu aramak) gibi türevi alınıyor. Ama arapça sürekli KURAL hataları var. Mesela ALLAH kelimesinde zaten iki tane L var (Lam ve lamelif), bir de üzerine şedde koyarak onu ÇİFT iken ÜÇ yapmanın anlamı ne?

Mesela aynı durumda HKK kökünde zaten İKİ tane K var. TaHKiK derken iki tane olduğunu görüyorsun. Ama şu kural hatasına bir bakın: muHaKKiK???? Yani soruşturan, tahkik eden, doğruyu arayan…

İyi ama kaç tane K var? muHaKKiK, üç tane… (Allah’ın şeddesi de üç tane L oluyor ya.)

Şimdi dikkat: HaMiD, aHMeD, maHMuD, kaç tane M var?

<> bir

Şimdi muHaMMeD türettim. Kaç tane M var?

<> iki

NEDEN???? A+LLL+ah üç tane L; muhaKKiK >>>> 3 tane K ve muhaMMed >>>> 2 tane M.

Kuralsızlık kuralını farkettiniz mi?

<> KURAL hatası (oraya şedde ekliyor)

Kim ekliyor candaş, kim bu densiz?

<> Haccac olmasın!

Nasıl ki İdris yazıyı bulduysa, Haccac da yeryüzünde ilk Kur’an alfabesini yapandır. Kureyş’e ve Kurayza’ya uygun bir alfabeydi. Noktalamaları da yeryüzü tarihinde İLK kez, bu zalim tarafından kondu. Başta, ortada, sonda ayrı-ayrı yazıldı. 29 x 3 HARF biçimi üretildi. Altı üstü HARF olmayan şeylerle dolduruldu.

Kur’an kursuna giden bunu YADIRGAMADI. Tıpkı ÇİNLİ çocukların, ÇİN ALFABESİNİ öğrenmeleri gibi (50 bin sembol harf var. Bunların 2000 harfi kullanılıyor) Çinli 7 yaşında çocuk, dün okula başladı ve bu 2000 harfi öğrenecek! Bakın 200 demiyorum, 2000 (Mandarin Çincesi/en basit çince)

Zalim Haccac’dan bu yana, biz de ÇİNCE gibi bir ARAP ALFABESİ öğrendik. Harekeler kolay da, ya o sayısız nokta, çizgi, idgam, gunne, nunlatmak, cezm koymak vb.

AL Duha yazıyorsunuz. Ama EDDUHA okumak zorundasınız. Nıbti alfabesinde bu NEYSE öyle yazılır. Yani Abd-Al-Allah yazmaz, Abdullah deyiverir!

Haccac bunları KURAL DIŞI olarak yaptı.

Hep söylerim: Allah’ımız, hattatlık yaparak mı bunları süslü-püslü (sülus, celi, talık vb.) indirdi? Sonra da bize “Kur’an’ı ben yazdım, bu harfleri kullanmayanı cehenneme koyacağım” mı dedi?

Kur’an bir VAHY’dir. Yani Hitab’dır. Kitab olması BİZİM elimizdedir.

İncil sadece vahy’dir KİTAB değildir. (Levhi Mahfuz da kitabdır ama yerde, SİZİN ELİNİZDEDİR.) Zaten ne Zebur ne İncil diye bir kitap yok. İkisi de “DUYULANI” aktaran hadis mertebesinde şeyler. İncil ve Zebur doğrudan bizim HADİSLERİMİZ gibi, kulaktan dolma, akılda kalan veya dini bozmak için yapılan maksatlı tahriflerdir.

Aslında, KUFİ denen köşeli harflerle (38 ses vardır) Tüm sesli harfler harekeyle yazılmaz; ismen AEİIOÖUÜ gibi yazılır.

Bunu nereden anlıyoruz? Bakınız lamelif denen uydurma harften.. (Lam+elif) Haydi diyelim ki ince H’yi h+a okutmak için elif koydun. Ama L’nin incesi kalını yok ki? Niye onun yanına getirip ELİF‘i koyuyorsun?

ÇÜNKÜ: NEBATİ (sami alfabesi) L’nin yanına A veya Ü veya U veya İ yazıyordu. Oradan tek hatıra bize LAMELİF kaldı.

Hans von Aiberg, 17/09/2003 (189/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 189 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

189-06-hmd

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar