Sekar – Bilmenin bedeli – Mezhep faciası – Süfyanilik

Sizleri zorlayarak -özür- kendi kendimize bulmak üzere araştırıcılığa yöneltmek için -haddim olmayarak- biraz da sertlik yapar gibi yaparak bu chat’i bu noktaya getirdik.

Sanskritçeye devam edelim: İşte başından beri sizlere vurguladığım SANSKRİTÇE budur. Magami’lerin ARGO dili. Ve o dili bir denizci kavim üretti.

<> Asıl biz özür dileriz ve teşkkr ederiz, kendi adıma, ben çok faydalandım. Sizden Allah razı olsun kaptanım, inşaAllah SABIKUN’da da senin YANINDA olmak isterim.

Sağol [candaş], ben Sekar’a gitmeyeyim de, ötesi kolay!

KİMSE güvende değil. GÜVEN = EL EMİN! Ve Selamet = ES SELAM! Allah’ımızın adlarıdır.

O’nun rahmeti olmasaydı, ben günde on yalan söyleyen yalancının biri olarak Sekar’a giderdim. Allah’tan ki -ne güzel bir kelime- Allah’tan ki O Ğafur ve Rahim’dir. Tevvab ve Afivv’dir.

SEKAR’a gitmeyeyim de gerisi kolay!

Çünkü BİLMENİN bedeli çok ağırdır. Yeni başlayanın yaptığı bir hata görünmez bile… Ama ilimde derinleşenlerin yaptığı hata HİÇ AFFA BİLE GİREMEZ!

(Girseydi Müddesir suresindeki en büyük gelmiş geçmiş deha ve matematikçi olan hergele alim paçayı kurtarırdı.) Alim olmasa cehenneme giderdi. ALİM olduğu için bedelini AĞIR ödüyor ve SEKAR’a gidiyor!

<> Muğiyre mi?

Evet, İbni Muğiyre.

BİLMENİN bedeli de büyüktür. Bir küçük yanlış gelecekte mezhebler tarikatlar kurdurur… Şimdiye kadar bunlar böyle kurulmadı mı? Hep meşhuuuuuuuuur filanca alim (aslında mezhep fıkıhçısı) şöyle dedi. Hemen tarikat kurulur. Yüzyıllar içinde tarikat üstüne çıkıp MEZHEB olur! Yani din içinde din değil; AYRI BİR DİN olur!

Kimi yüzlerin karardığı o gün, yüzleri kararanlara: İnanmanızdan sonra mı inkar ettiniz HA? O halde girin ebedi ateşe“.

Bu MEZHEB İMAMLARI için Allah’ın vaadidir. (Ali imran suresi)

<> 3-Ali İmran/106: Gün gelir bazı yüzler ağarır, bazı yüzler kararır. Yüzleri kararanlara şöyle denir: “İmanınızdan sonra küfre mi düştünüz? Hadi, saptığınız küfür yüzünden tadın azabı!”

<> 3-Ali İmran/107: Yüzleri ağaranlara gelince, onlar, Allah’ın rahmeti içindedirler. Sürekli ondadır onlar.

 

TEK MEZHEB (HANİF DİN) olmak yerine MEZHEB kuruyorlar ve bu HATALARI, yüzyıllar içinde BİZLERE DE bulaşıyor. Ata dini böyle ya, benim babam Sünni… Al sana artık Sünni’sin, kahrolsun Şiilik! Sivas’a gidin Madımak otelini yakın! Allah size ve mezhebinizin imamlarına CENNET’İ verecek. Alın benzin bidonlarını, yakın oteldekileri!

Aşık Mahsuni Şerif’i yakın! Yakın Pir sultan Abdal’ı! Yakın şairleri! Kahraman Maraş’da bir tek Şii bırakmayın, hepsini katledin!

<> 7-Araf/71: Dedi: “İşte üzerinize Rabbinizden bir RİCS ve bir gazap çöktü. Sizin ve atalarınızın uydurduğunuz, (ancak) Allah’ın bir sultan indirmediği isimler hakkında mı benimle mücadele ediyorsunuz? O halde gözetin, ben de sizinle birlikte gözetenlerdenim”.

İşte mezheb imamlarımızın hatalarını çekiyoruz. KANDIRDILAR bizi! Katil olalım diye mezheb kurdular ve yaşattırdılar.

“Ben ehli sünnettenim!”, Böyle öğrendiniz. Ehli Sünnet’in sadece Yezid bin Muaviye bin Süfyan olduğunu size DABBET‘den başkası anlatamazdı.

“Ehli Sünnet velcemaat” dediler! NEYİN CEMAATİ? “velcemaat” MİŞ! Olur, toplansın Afgan cemaati, “YARIN HANGİ BORSAYI bombalayalım”, “Acaba Mekkeyi bombalarsak, İslam alemi silkinip ayağa kalkar mı?” BU EHLİ SÜNNET VELCEMAAT İŞTE!

Öldürün Gonca Kuriş’leri! Taşlayıp öldürün kadınları! Hizbullah mezarlarında… Çünkü CEMAAT budur! Hem de Ehli Sünnet! Hizbullah camilerine YARDIM! El Kaide’ye seri cinayetler için yardım pls. Kur’an’da olmayan TURBAN ile eylem yapalım! Kur’an’da olmayan Cuma tatili için eylem yapalım.

İşte budur Ehli Sünnet vel cemaat! Cemaat toplanıp KARAR VERSİN, (Cemalettin Kaplan cemaati mesela) olsun size adı ŞERİAT ve FIKIH devleti!

Ya ötekilere ne demeli? İran kaşındıkça kaşındın! İşte seneye sen de Irak gibi olursun. Senin neyine “Ayetullah=Fars Papazlığı”, hangi devrimi İHRAÇ ediyorsun? NE DEVRİMİ?

İran’ın ne hale geldiğini gördük. Bizim BAĞ da artık “Atom bombasına resmen sahip olan” İRAN‘a karşıdır. Onun için öteki BAĞ ile istemeden geçici ittifak bile kurdurdular bize… İran’a karşı olmak ve İran’ı 18 ay içinde yıkmak için..

İran yıkılsın! Tam 20 milyon TÜRK var orada, uyuşmuş-şiileştirilmiş TÜRK. Onlar da bu İran yıkılmadıkça kendilerine gelemeyecekler!

[] 2016 notu: Yukarıdaki durum değişmiştir, İran kendini düzelterek BRİCS kutubuna dahil olmuştur.

Hans von Aiberg, 19/09/2003 (191/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 191 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

191-08-sekar

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar