Feminizm – İbrahim – Haniflik

120 kadar Hristiyanı Müslüman yapmaya vesile oldum. Onlara ABDEST aldırıp, Kur’an’ı ellerine vermedim. Veya Müfide Atalay Annem Rahmetli, bana Kur’an’ı tren kompartımanında elime verirken, “ABDESTİN VAR MI?” diye sormadı, ilk tanıştığımız gün! Arapça ile İngilizcesi ve Almancası ile Rusçası bir arada olan DÖRTLÜ bir meal verdi. Bilmem anlatabiliyor muyum?

Hele kadınlara yapılan EZİYET bir meziyet sanıldı. “REGL ve Doğum ardı Kur’an’a dokunan yandı”. Cünup olmak ELİNİZDEDİR, ama REGL olmak, NİFAS olmak elinizde değil! Siz kadınlara nasıl “REGL’li pislik Kur’an okuma, dokunma, namaz kılma, iğrenç yaratık!” diye ARAP nağmeleri okudunuz bunca yıldır? İğrenç yaratık bunları söyleyen PİSLİK erkekler ve Arabistçilerdir.

<> Regl halinde SALAT bile İQAME ediliyorken neden Kur’an’a dokunulmazmış? Okumasınlar da “kapkara örtelim kadınları, iki metre gerimizden yürütelim” sapık zihniyeti.

BEN FEMİNİSTİM! İbrahim atamız gibi… İbrahim atamızın KENDİSİNDEN ve BABASINDAN söz ediliyor… Hiç ANNESİNDEN söz edildiğini duydunuz mu? Kur’an’da bir eksiklik mi var yoksa? İbrahim. Babasının adı Kafir Azer! Annesi????

<> İbrahim >>> İb+Rahim?

Evet.

<> Rahim’in oğlu gibi. (“iysebni meryem” gibi)

Doğru Eba=İB, baba yerine geçtiği gibi, Rahim de Anne yerine geçiyor. RAHMAN’ın dostu’dur İbrahim. Ama dikkat ediniz, lakabı İB+RAHMAN değil, İB+RAHİM!

Acaba ben ne demek istiyorum? Bilin bakalım ben ne demek istiyorum?

RAHİM >>>> FEMİNİST de demek! Kelime dişidir. Rahmet kelimesinin üç türevi vardır:

Merhamet >>> Common/eFEMine dahil, Rahmet içinde hem erkek, hem dişi unsur vardır.

RAHMAN salt erkek isimdir. (Masküler gibi)

RAHİM salt DİŞİ (feminine) isimdir.

İB+RAHİM diye syntaxı açtığımda bana İbrahim’in EFEMİNE olduğunu söylemeye kalkmayın sakın? PEKİYİ NE?

?????

??????

<> Kadın düşmanı babası gibi değildi, feminist idi.

<> Kadın hakları savunucusu.

<> Feminist değil mi?

 

EVET bingo, FEMİNİST! Yani babasına (Bir tek dua dışında) DÜŞMAN bir feminist idi! İşte HANİF İSLAM budur! Buyrun!

Bir erkek nasıl FEMİNİST (kadın hakları bile değil İNSAN hakları) savunucusu olur demeyin. Ben de atam İbrahim gibi FEMİNİSTİM! Onun için “BUYRUN” dedim!

Anneler günü annem, sevgililer günü eşim, düğün gününde sevgili kızkardeşim.

AMMMAAAAAA bunlar sadece BELİRLİ üç beş günde… Kalan 360 günde MAÇO erkekler dünyası!

Hans von Aiberg, 28/09/2003 (193/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 193 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

193-08-gezi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar