Rücu – En yakın ile en uzak birarada

Şimdi RUCU ve İADE kelimelerine dönelim.

İade her türlü yansıma iken, Yani geriye avdet (eco) iken (Lineerdir), RÜCU öyle değildir! Rücu illa ki bir DAİRE/ÇEMBER çizerek, başladığı noktaya gelir.

Anımsarsanız:

1. Mutlak soğuk derece’den bir küçüğü evrenin patladığı SONSUZ sıcaklar/akdelik bigbang patlamasıdır. Yani -1 [eksi bir] KELVİN derece demek, SONSUZ sıcaklığın, en küçük noktada patlamasıdır. (Birinci rücu)

Kanıtı: Cehennemin en üst tabakasının ZEMHERİR (Mutlak soğuk) olmasıdır ve bu tabaka, ileride iptal edilecektir.

2. En uzak ile en yakın İÇİÇE birliktedirler. Yani bir karadelik bulursan, bunun YAPIŞIĞI illa ki bir akdelik vardır (Çıkış ucu).

Karadelik ve akdelik BİTİŞİKTİRLER, aynı yerdedirler. (Kapınızı düşünün, dışı ve size bakan yüzü kadar kalınlıkta.) Ama bu BİRLİKTELİĞİ açarsanız, taaaaaaaaaa paralel evrenlere kadar uzanan bir en uzak yoldur.

Yani OL=ÖL noktasında BİTİŞİK, fakat bunun DIŞ AÇILIMI olan ÇEMBER boyunca inanılmaz uzaklıkta bir yoldur.

(Quantum tüneli, daima bir çemberdir ve çıktığı noktaya RÜCU ederek, geri döner. Uzay-zaman gezmeni de bir KAPI (Babüssema) bulursa, bir tek salisede başka bir evrene çıkabilir veya bu evrenin en en en uzak köşegenine (Şi’ra gibi).)

3. En küçük ve en büyük AYNI yerdedir.

Atom’un derinliklerine girerseniz, Mikro sistem içinde Hilbert Uzayının 70inci EXP (Üstel artışı) ile ALLAH’IN SEYRETTİĞİ en büyük evrene çıkarsınız. Bunun için Hilbert Uzayı aralığından DALIN, böylece en küçük noktadan EN BÜYÜK EVRENE (Alemlerin seyrine) çıkarsınız.

Kitaplarımda “Kum tanesi içinde evren saklı” dediğim olay budur.

4. Evren hologramdır. Yani bir tür HAYALDİR.

Hologramın resimden farkı şudur:

Resimdeki EN KÜÇÜK BİRİMDEN resmin aslına ulaşamazsınız, kaybolur gidersiniz. Ama holografik resimde EN KÜÇÜK parçaya reflektör (Gönül gözü) dikerseniz, en küçükten TÜM EVRENİN  t a m a m ı n ı  görürsünüz.

(Alak suresinde >>> İnsana bilmediğini de öğretti ayeti.)

Hatta bunu siz de yapabilirsiniz. (Kalemle yazmayı da öğretti/nun kalem ve yazdıklarına andolsun ayetleri.)

NUN >>> ŞEY içinde TÜM EVRENLERİN (Külli şey*in) tamamını saklar. NUN=NOKTA=BOYUTSUZ=SIFIR (hatırlatmalar) NUN, nokta kelimesinin TA KENDİSİDİR. vb. vb.

Böylece AVDET‘in iade’nin bir yansıma ve yanılsama olmasına karşılık, ŞİŞEN, ÜFLENEN, ÇEMBER ÇİZEN, DAİRESEL OLAN  r ü c u  kelimesinin farkı var. Buradan şu sonuçlar çıkacaktır.

1. Yansıma’da lineerlik vardır >>>>>>> Evren dümdüz, lineer bir doğrudur. Yani GERİ DÖNÜŞ YOKTUR.

Neye ihtiyacı vardır geri dönmek için? DEMİRYOLUNA/RAY‘a…

İşte RÜCU/ring yapan (BoomeRANG), yani yola çıktığı noktaya bir çember turu atıp dönen, RİEMANN Uzay ile anlatılabilecek bir mekanizmadır.

Hans von Aiberg, 09/12/2003 (202/06)

Not: Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 202 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

hawking-ceviz-evren

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar