Huriler – Melekler Nefs ve Cehennem

Melekler TAKYON’dan yaratılmıştır. Onların enerjisi katlanarak artmaktadır. (Bizimki kesirle azalmaktadır.) Öyleyse bu CEHENNEMİ enerjiyi bir şey soğutmalıdır.

Kur’an’da ZİKR ile bunları NEFES biçiminde dışa verdikleri ve rahatladıkları bildirilir. İkinci bir ayet de “Meleklerden kim ben de varım derse, onu CEHENNEM ile cezalandırırız” biçimindedir. Birer ayet ile örnek lütfen.

<> 21-Enbiya/29: İçlerinden her kim, “Ben O’nun dışında bir ilahım” derse, böylesini cehennemle cezalandırırız. Zalimleri işte böyle cezalandırırız biz.

Evet, bunun arapçası lütfen.

<> 21-Enbiya/29: ve men yequl minhüm innı ilahüm min dunihı fe zalike neczıhi cehennem* kezalike necziz zalimın

ÇeviriyoruM:

Kim derse >>>>> ilahım=ALLAH’LARDAN BİRİYİM

(Özellikle melekleri Allah’ın oğulları ve kızları sayan ehli kitab için.)

Neczıhi >>>>>> ŞEYTAN bir melekti (Azazil). NEFSİ olmaması gerekirken, NEFSİNİ melekliğe tercih etti. Onun yeri artık CEHENNEMDİR! Tıpkı onu taklit eden ZALİMLER gibi cezalandırırız.

Şeytan “BEN ALLAH’LARDAN BİRİYİM” demedi, sadece “BEN DE VARIM, MELEKLERİN NEFSİ YOK, BUNLAR OT GİBİ” diye düşündü.

Adem için de “Bu çamur, toprak, buna mı secde edeceğim? Ben ateşten yaratıldım” diye karşı koydu.

Oysa ADEM=İNSAN dediği şeyin HAM HALİNDE, HARaret yanında HURiret de vardı. Bir yanı HOURRİE idi, Hury idi.

EĞER SECDE etseydi şeytan, kendindeki MELEK NUR’u fazlalığı da serinlik ile son bulacaktı. Adem ona HOURRİ yeteneğinden şifa olacaktı. NEFS bir ateştir, onu söndürecekti beğenmediği ADEM=İNSAN!

Şeytan bilahare, HURİ’lerin düşmanı oldu. Çünkü YY olan bu doğayı AYARTAMADI, bunların hiçbiri yasak ve lanetli ağaçtan yemediler. (Ödül olarak orada kaldılar)

Ama XX’i ayartabildi iblis…

X’ler ORTAK payda olduğundan, iki CİNS(iyet) [XX ve XY] yeryüzü sürgünü olurken, YY anayurtta kaldı. Fakat  Y A P A Y A L N I Z  kaldı. Onlara ne bir insan ne de bir cin eli değmedi artık! Onlar XY ve XX’in dönüşünü büyük bir susuzluk ile bekliyorlar. Yeniden İNSAN üçte-birlerinin toplanmasını iştiyakla bekliyorlar.

XX ve XY için en en en büyük ödül Cennet’tir. Pekiyi Cennet’tekiler için en büyük ödül nedir? Huriler zaten Cennetteler=Ödül içindeler? Bu en büyük ödül olamayacağına göre, onların ödülü nedir/ne olmalıdır?

(Ayet sırrı: Rahman ve Vakıa: Ne bir cin ne de insan eli değmemiştir.)

<> 55-Rahman/74: Daha önce onları ne cin kirletmiştir ne de insan.

<> Ayrıca 3/47; 19/20.

<> Cennetlikler

Evet CENNETLİKLER!

Cin ve İnsan hurilerinin (erkek ve dişi ikisini birden kastediyorum) en en en büyük arzuları, YALNIZLIKLARINI giderecek bir el/dokunuş. Biz (xx ve xy) onları ÖKSÜZ bıraktık. Eğer bizlerden birileri GİDERSE ve o HUR denen ateşlerini DOKUNARAK teskin ederse, o zaman Hourri olacaklar.

İşte, birinci sorunun 7 anlamından sadece biri buydu. NAR ve NUR farkından yola çıkarak, birinci meali verdik -şükür rabbimize-.

<> Teşekkür ederiz.

(Teşekkürünüzü daha ÖNCE Rabbime ÇEVİRDİM. Şükrederek.)

Hans von Aiberg, 17/12/2003 (206/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 206 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

206-04-multi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar