Siyonizm ve Türkiye – Safaridler – Yahudiler

Safarid…

Böyle bir müzik topluluğu kuruldu biliyor musunuz? Birkaç delikanlı kurdu… Sinagog baskınından sonra Türkiye’de kuruldu. Bunların isminin verdiği anlam şu: Safarid=İspanya/İber kelimesinin İBRANİCESİ. (Eskiden fenikelilerin verdiği isim) Romalılar da Hispania dediler.

Safarid=Sefer düzenlenen, Safari yapılan ülke. (Fenikeli gemicilerin gittiği son Akdeniz ülkesi.) Safaridler, Araplar (Endülüs Emevi Muvahhitler) tarafından desteklenerek ve maksatlı olarak İspanya’ya yerleştirilmiş Yahudi toplumlarıdır. Murabbıtlar ve Muvahhitler zamanında oldukça büyük koloniler kuruldu.

Safaridler Hristiyanlarla geçimsiz Araplar arasındaki yegane ticari bağı sağlayan ve iki tarafı da kazıklayarak geçinen Yahudilerin adıdır.

Katolik Ferdinand bunları unutmadı. “İsa”nın intikamı adı altında, Emeviler yıkılınca, büyük bir katliama girişti. O çağın demografisine göre çoooooook büyük bir rakam sayılan 47 bin Yahudi öldürdü.

Çoook dedim! Çünkü İspanya’nın nüfusu topluca üç milyon kadardı. (İçinde katalanlar, Portekizler vb. ayrı ayrı milletler de buna dahil. Provansallılar da buna dahil.) Gerçek İspanya nüfusu bir buçuk milyon bile yoktu.

Arapların denize dökülmesiyle bu bir milyona indi. Bir milyon içinde 50 bin kişinin katliamı ÇOOOK büyük rakamdır.

Kimi Araplarla Mağribe kaçtı, kimini de Süleyman (Kanuni) Barbaros donanmalarına emir vererek, Türkiye’ye getirdi. İstanbul’da ve İzmir’de ekonomiyi ELLERİNE TESLİM etmek için! O günden beri de zaten duraklama ve gerileme ile ekonomik çöküntü başladı.

[] http://www.tulumba.com/mmTULUMBA/Images/MU940910ED845_250.jpg

<> sefarad grubu

Evet Sefarad’lar SİNAGOG çocuklarıdır! En sonuncu müzik grubumuz! 😉 Resimlerini de koymuşlar!

(Reklam: Hans’ın her an herşeyden haberi vardır!)

<> Yahudiler deyince, Kur’an’da, “hadu~” var, “hu~da/yahu~da vb.” var; hepsi de “Yahudiler” olarak meallendiriliyor

 

Hadu >>>>> Yuhdi/Yuhadu kelime köküdür. Muhyi/Yuhyi (Yahya) nasıl ki HaYY kökenliyse; Hadu da, ya+hadu’dur. Yani kökenine uygun. Bunun hüda (ince H ile yazılan ve türevleri meHdi, Hidayet, Hadii olan H) ile ilgisi yoktur. Ha okunan H’dir. HUDUD, HaD, maHDuD=LİMİT/SINIR/AZ SAYIDA, yani sıraüstü=extraordinary kelimesiyle ilgisi var.

Biraz ayrıntı:

hâdu dendiğinde >>>> “Dünyalara üstün kılınan mutlu azınlık anlamında (Pek azı doğruyu bulmuş veya üstün bir ırktan pek az kişi anlamında)

Yahuda dendiğinde ise İsrail ss’in 12 oğlundan BİRİ anlamında >>> YANİ BENİ YAHUDİYYE anlamındadır. Ben Juda (Yuda oğulları) Ben Hur (Bin/İbn=Ben, Hur=Özgür; Hürriyet buradan geliyor.)

[] 2-Bakara/62: Şüphesiz, inananlar, Yahudi olanlar, Hıristiyanlar ve Sabiilerden Allah’a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların ecirleri Rablerinin katındadır. Onlar için artık korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir.

<> 2/62’de İKİ KEZ İMAN işaret ediliyor. Eğer ayetteki “hadu”, bildiğimiz yahudiler olsa idi, ki lanetliler, -haşa- çelişki doğardı.

<> 4-Nisa/46: Kimi yahudiler, kelimeleri konuldukları yerlerden saptırırlar ve dillerini eğip bükerek ve dine bir kin ve hınç besleyerek: Dinledik ve karşı geldik. İşit -işitmez olası- ve Raina bizi güt bize bak derler. Eğer onlar: İşittik ve itaat ettik, sen de işit ve Bizi gözet deselerdi, elbette kendileri için dsaha hayırlı de daha doğru olurdu. Fakat Allah, onları küfürkerinden dolayısıyla lanetlemiştir. Böylece onlar, az bir bölümü dışında, inanmazlar

<> 2-Bakara/88: Dediler ki: “Bizim kalplerimiz örtülüdür.” Hayır; Allah, inkarlarından dolayı onları lanetlemiştir. Bundan dolayı pek azı iman eder.

<> 4-Nisa/47: Ey kendilerine kitap verilenler, birtakım yüzleri silip de arkalarına çevirmeden, ya da cumartesi adamlarını (o gün yasağı çiğneyenleri) lanetlediğimiz gibi onları da lanetlemeden evvel, yanınızdakini (Tevrak ve İncil’i) doğrulayıcı olarak indirdiğimize (Kur’an’a) iman edin. Allah’ın emri yapılagelmiştir.

 

Cumartesi >>>> Saturday, Samstag, Sabato, Sabado, Septimus, Sebt (Arapça Es Sebit), İbranice SABBATH veya Sabbat. (Black Sabbath araştırınız ltf.) (Sabbath=Saturn, tanrıdır aynı zamanda.) (Saturday.)

Hans von Aiberg, 17/12/2003 (206/11)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 206 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

206-11-ispanya-yahudileri

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar